$ DOLAR → Alış: 7,49 / Satış: 7,52
€ EURO → Alış: 9,04 / Satış: 9,08

2020 çocuğa 2020 oyuncak

Yozgat Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğüne bağlı Yozgat Sosyal  Hizmet Merkezi tarafından, 20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü dolayısıyla 2020 çocuğa 2020 oyuncak dağıtıldı.

2020 çocuğa 2020 oyuncak
  • 19.11.2020
  • 804 kez okundu

Yozgat Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğüne bağlı Yozgat Sosyal  Hizmet Merkezi tarafından, 20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü dolayısıyla 2020 çocuğa 2020 oyuncak dağıtıldı.

Yozgat Sosyal Hizmet Merkezi tarafından düzenlenen etkinlikle, Yozgat’ın ilçe ve köylerinde belirlenen çocuklar oyuncakla buluşturuldu. Türlü oyuncakların yanı sıra, ihtiyaçlarına göre mont, bot, eşofmen ve kırtasiye malzemesi de hediye edilen çocuklar, Çocuk Hakları Gününde unutulmaz anlar yaşadı.

Yozgat’taki çocuklardan belirlenen altı çocuğun hediyesini ise Yozgat Valisi Ziya Polat takdim etti. Vali Polat, burada yaptığı konuşmada, 20 Kasım Dünya Çocuk Hakları gününe atıfta bulunarak yapılan etkinliğin anlam ve önemine değindi. Çocukların temel haklarından birisinin de oyun hakkı olduğunu; pandemi sürecinde parklarda oyun oynayamayan çocukların, yeni kısıtlamalarla birlikte evlerinde kalmaya devam edeceklerini, hediye edilen oyuncaklarla parklardaki oyun hasretlerini bir nebze giderebileceklerini ifade etti.

Yozgat Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Abdullah Neşeli’de Çocuk Hakları Sözleşmesinin, 190’dan fazla ülkenin ortak bir sözleşmede taraf olduğu ender sözleşmelerden birisi olduğunu, bu sözleşmede çocukların temel haklarından oyun hakkına atıfta bulunarak, Yozgat’ta 2020 çocuğa 2020 oyuncak dağıtıldığını belirtti.

Sosyal Hizmet Merkezi müdürü Yavuz Hatipoğlu ise,  en değerli varlıkların çocuklar olduğunu belirterek, “Meslek elemanı arkadaşlarımızla birlikte merkez ilçe ve köylerimizdeki ihtiyaç sahibi çocuklarımıza ulaşmaya çalıştık.  Çocukların yüzündeki mutluluk, tüm çabalarımızın karşılığıydı .”dedi.

Yozgat İl Jandarma Komutanlığı tarafından temel eğitimlerini tamamlayan 46 acemi er için yemin töreni düzenlendi.
Destici’den Vali Polat’a ziyaret
Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, Yozgat Valisi  Ziya Polat'a nezaket ziyaretinde bulundu.
İl Başkanı Başer Mazbatasını aldı
AK Parti Yozgat İl Başkanı Yusuf Başer, İl Seçim Kurulundan İl Başkanlığı Mazbatasını aldı.
Başer, yatırım ve projeleri görüştü
AK Parti Yozgat Milletvekili ve Seçim İşleri Başkan Yardımcısı Yusuf Başer, il genelinde yapımı devam eden  baraj ve göletlerin ödenek...
Sağlık Sen Yozgat Şubesinden Alan’a tepki
Sağlık Sen Yozgat Şube Başkanı Atakan Erciyas,  Sağlık çalışanlarının özlük haklarına yönelik taleplerini ‘rüşvetçilikle’ ilişkilendiren Yeni Akit’in Haber Müdürü Murat...
Sedef’ten Şefaatli Belediye Başkanı Karacay’a ziyaret
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Yozgat Milletvekili İ Ethem Sedef, Şefaatli Belediye Başkanı Müjdat Karaca’yı makamında ziyaret etti.
Şerefli: Gelirde adalet için seyyanen zam yapılmalı
Memur-Sen Yozgat  İl Temsilcisi Kenan Şerefli, “Gelirde adalet için seyyanen zam yapılmalı, vergide adalet için oran sabitlenmeli, matrah artmalıdır" dedi.
Saraykent Belediyesinde toplu iş sözleşmesi sevinci
Saraykent Belediyesi ile Hizmet İş Sendikası Yozgat Şube Başkanlığı arasında 3 yıl süreli toplu iş sözleşmesi imzalandı.
Diyanet Vakfı Yozgat Şubesinden 400 öğrenciye kıyafet yardımı
Yozgat İl Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı ile WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu iş birliğiyle Yozgat’taki 400 ihtiyaç sahibi öğrenciye...
Erciyas: Hayal kırıklığı yaşamaktan yorulduk
Sağlık Sen Yozgat Şube Başkanı Atakan Erciyas, sağlık çalışanlarının bugüne kadar Kovid-19 salgınına karşı verdiği mücadelede birçok kıymetli neferini şehit...
Koranavirüse karşı aşı uygulaması başladı
Yozgat’ta Koranavirüse karşı (Corona Vac) aşı uygulaması ilk olarak sağlık çalışanlarından başlamak üzere yapılmaya başlandı.
Ticaret Borsası modern yeni hizmet binasını hizmete açtı
Yozgat Ticaret Borası son derece modern olarak tasarlanan Onur Kaytan Plaza'da bulunan yeni hizmet binasını düzenlenen törenin ardından dualar ve...
Türkiye’nin 1 numarası Kolatar Ev Konsepti Mondi Mağazası oldu
Yozgat’ta sahipliğini Ali ve Mustafa Kolatar kardeşlerin yaptığı Kolatar İstikbal ve Mondi mağazaları, 2020 yılı içerisinde Türkiye genelinde  İstikbal ve...
Yozgat Şehir Hastanesinde aşı odaları hazırlandı
Yozgat Şehir Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Mustafa Kozan, aşı uygulamalarının sağlıklı ve sorunsuz bir şekilde yapılabilmesi amacıyla Sağlık Bakanlığının genelgesi...
Engelli evde bakım hizmeti destek miktarları artırıldı
Sosyal ve Ekonomik Destek Hizmeti’nden (SED), engeli evde bakım hizmeti ödemeleri için yapılan destek miktarlarını artırıldı.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ