$ DOLAR → Alış: 8,54 / Satış: 8,57
€ EURO → Alış: 10,09 / Satış: 10,13

Yozgat’ta taşımalı eğitime 32 Milyon TL harcanıyor

Yozgat İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı, ilin eğitim kalitesinin artırılmasına yönelik yoğun bir çalışma içerisinde olduklarını belirterek, il genelinde taşımalı eğitim ve yemek harcamasına yılda 32 Milyon Lira ödendiğini söyledi.

Yozgat’ta taşımalı eğitime 32 Milyon TL harcanıyor
  • 08.12.2017
  • 708 kez okundu

 

Yozgat İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı, ilin eğitim kalitesinin artırılmasına yönelik yoğun bir çalışma içerisinde olduklarını belirterek, il genelinde taşımalı eğitim ve yemek harcamasına yılda 32 Milyon Lira ödendiğini söyledi. Yazıcı, 10 Bin taşıma sistemi ile eğitim gören öğrencilerin taşıma maliyetinin 24 Milyon Lira, yemek maliyetinin ise yaklaşık 8 Milyon Lira olduğunu ifade etti.

Yeniufuk Gazetesi Sahibi Bekir Çaylak beraberinde Genel Yayın Yönetmeni Ferhat Özer ile birlikte İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı’yı makamında ziyaret etti. Samimi sohbet havasında geçen ziyarette kentin eğitimi konusunda önemli değerlendirmelerde bulundu.

Yozgat’ta eğitim kalitesinin artırılmasına yönelik devletin önemli yatırımları olduğunu vurgulayan Yazıcı, “Okullarımız fiziki ve genel durumu bakımından yenilerek ve yenileri eklenerek eğitim öğretimine devam ediyor. Bu konuda Sayın Valimiz Kemal Yurtnaç’ın gayretleri ile okul sayımızın artırılmasına yönelik inşaatı devam eden okullarımızın eğitim öğretime başlamasıyla ikili eğitim sistemini 2019 yılına kadar ortadan kaldırmayı planlıyoruz.”dedi.

ÖĞRENCİLERİN BAŞARISINDA AİLELERİNDE KATKISI BÜYÜKTÜR

Ailelerin çocuklarının derslerindeki durumunu yakından takip edip ilgilenmeleri gerektiğini vurgulayan Yazıcı, öğrencilerin başarısında ailelerinde katkısının büyük olduğunu belirtti. Yazıcı, “İlimiz eğitim başarı seviyesini hedeflediğimiz düzeye ulaşması için büyük gayret sarf ediyoruz. Eğitim uzun soluklu bir yoldur. Sağlam ve planlı yapılan çalışmalarda başarı tabiî ki kaçınılmaz olur. Bu kapsamda Rehberlik Araştırma Merkezimizi de daha da aktif hale getirerek öğrencilerimizin sorunlarını ve ailelerimizle olan iletişiminin sağlanmasını amaçlıyoruz. Ailelerimiz sorunlarını çocuğu ile ilgili problemlerini rencide olmadan “Alo Rehberli Hattı”nı arayarak çözümü noktasında sıkıntılarını giderebileceklerdir.”diye konuştu.

ÇOKLU ZEKA PROGRAMINI UYGULAMAYA KOYACAĞIZ

Okullarda çoklu zeka programını uygulamaya koyacaklarını vurgulayan Yazıcı, “Çocuklarımızın yeteneklerini keşfetmeleri açısından bu uygulamamız son derece önem arz ediyor. Bu sayede öğrencilerimiz yetenekleri doğrultusunda kendisini geliştirerek kendilerine olan öz güvenlerinin artırılması amaçlanıyor. Okullarımızdaki akıllı tahtalarımız bunun için vardır. Günümüz çocukları artık teknoloji ile doğuyor. Bu nedenle öğrenciler için teknolojinin aktif olarak kullanılması, hem onların motivasyonunu artırıyor hem de kalıcı öğrenmeyi pekiştiriyor. Akıllı tahtalar da bu konuda önemli bir yere sahip.”ifadelerini kullandı.

 

 

TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı ve Ak Parti Yozgat Milletvekili Bekir Bozdağ, ilçe ziyaretleri kapsamında Akdağmadeni ilçesini ziyaret etti.
Sedef: MHP’li belediyelerimiz çalışmaları ile büyük takdir topluyor
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Yozgat Milletvekili İ Ethem Sedef,  Yozgat’ta MHP’li belediyelerin çalışmaları ile halkın takdirini topladığını belirterek, kendilerinin de...
Başkan Köse: Planlı şekilde bütün mahallelerimize hizmet götürüyoruz     
Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse, yaz dönemiyle birlikte belediye olarak çalışmaların hız kesmeden devam ettiğini belirterek, bütün mahallelere planlamalar kapsamında...
Erciyas’tan hayırlı olsun ziyareti
Sağlık Sen Yozgat Şube Başkanı Atakan Erciyas, Yozgat Şehir Hastanesi Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü  Elif Tinel,  Başhekim Yardımcısı  Dr. M...
İnfak Derneği, Somali’de 10 Bin aileye kurban sevinci yaşattı
Yozgat’ta faaliyetini sürdüren  İnfak Derneği, Somali’de yaklaşık 10 Bin aileye kurban dağıtımı gerçekleştirdi
Kurban Bayramıyla birlikte fırınlarda kıymalı pide mesaisi başladı
Yozgat’ın kıymalı pidesiyle ünlü ilçesi olan Yerköy’de pide fırınlarında kıymalı pide yoğunluğu başladı. Vatandaşlar kıyma olarak çektirdikleri kurban etini kıymalı...
Market ve kasaplarda kurban etini kıyma çektirme yoğunluğu
Yozgat’ta Kurban Bayramı‘nın 1. Gününden itibaren market ve kasaplar, kurban etlerini kıyma olarak çektirmek ve sucuk yaptırmak isteyenlerin akınına uğruyor.
Yozgat’ta trafik kazasında 1 kişi öldü,4 kişi yaralandı
Yozgat'ta meydana gelen trafik kazasında otomobil şarampole uçtu aynı aileden 1 kişi öldü, 4 kişi yaralandı.
Yozgat ESOB Başkanı Altın’ın mutlu günü
Yozgat Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Latif Altın, hayatta en mutlu günlerinden birini oğlu Burak Altın’ın düğün töreninde yaşadı.
Bir hafta sonra düğünleri olacaktı
Yozgat’ta bir hafta sonra düğünleri yapılacak olan Uzman Çavuş  Hacı Y. (30), yakın zamanda nikahlandığı  öğretmen Aysel Y.'yi (29) tabancayla ateş ederek öldürüp,...
Yılmaz ve Kaya ailelerinin mutlu günü
DEVA Partisi Yozgat İl Başkan Yardımcısı Gökhan Yılmaz’ın kızı, Hizmet İş Sendikası Yozgat Şubesi Başkanı ve Hak İş İl Başkanı...
Muhteşem Sünnet Düğünü ile erkekliğe ilk adımını attı
AK Parti Yozgat İl Başkan Yardımcısı Suat Tinel ve Seda Tinel çiftinin biricik oğlu Mert Talha Tinel, muhteşem bir sünnet...
Demirer, Partilileri ile bir araya geldi
İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Taner Demirer, Partisinin Yozgat İl Başkanlığı ziyaretinde  partilileri ile bir araya geldi.
Muhtarlardan Başkan’a teşekkür plaketi
Yerköy’e bağlı bazı köy muhtarları köylerinde yapılan çalışmalara destek olduğu için Köseli Belediye Başkanı Bekir Yılmaz’a teşekkür plaketi takdim etti.
Bozdağ, Boğazlıyan’da vatandaşlarla bir araya geldi
TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı ve Ak Parti Yozgat Milletvekili Bekir Bozdağ, Boğazlıyan’da vatandaşlarla bir araya gelerek  sorun ve isteklerini dinledi.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ