$ DOLAR → Alış: 7,93 / Satış: 7,96
€ EURO → Alış: 9,39 / Satış: 9,43

Yozgat’ta siyasi partilerden bayrak asma seferberliği

AK Parti Yozgat İl ve Merkez İlçe Teşkilatı, Milliyetçi Hareket Partisi ve Büyük Birlik Partisi il Başkanları sosyal medya hesaplarından yayınladıkları mesajlarda Afrin’de Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından başlatılan “Zeytin Dalı Harekatı”na destek olmak amacıyla vatandaşları ev iş yerlerine Türk bayrağı asmaya davet etti.

Yozgat’ta siyasi partilerden bayrak asma seferberliği
  • 07.02.2018
  • 521 kez okundu

 

AK Parti Yozgat İl ve Merkez İlçe Teşkilatı, Milliyetçi Hareket Partisi ve Büyük Birlik Partisi il Başkanları sosyal medya hesaplarından yayınladıkları mesajlarda Afrin’de Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından başlatılan  “Zeytin Dalı Harekatı”na destek olmak amacıyla vatandaşları ev iş yerlerine Türk bayrağı asmaya davet etti.

AK Parti Yozgat İl Başkanı Celal Köse, ülkenin bölünmez bütünlüğüne kast eden PKK ve uzantılarına yönelik kahraman Türk ordusunun düzenlediği “Zeytin Dalı Harekatı” üzerinde iki hafta geçtiğini belirterek, yüreklerinin ve dualarının Mehmetçiklerle olduğunu söyledi. Operasyonda şehit düşen askerlere Allah’tan rahmet, kederli ailelerine ve Türk halkına başsağlığı dileyen İl Başkanı Köse, “Kahraman ordumuza bir nebze olsun destek olmak için kalplerimizin ve dualarımızın onlarla olduğunu göstermek adına vatandaşlarımızı ev ve iş yerlerine Türk bayrağı asmaya davet ediyoruz.”dedi.

AK Parti Merkez İlçe Başkanı İskender Nazlı’da kendisine ait iş yerinin camlarını Türk bayrakları ile donatarak Afrinde görev yapan askerlere manevi destekte bulundu. Başkan Nazlı, “Bu vatan topraklarını yurt edinen, vatan diye sahip çıkan herkesin bu sorumluluğu taşıması gerekir. Şuan askerlerimiz ülkemize ve o bölge insanlarına tehdit oluşturan PKK terör örgütü ve uzantılarını temizlemek için amansız bir mücadele vermektedir. Allah şanlı Türk ordumuzu korusun. Dualarımız onlarla beraberdir. ‘Tek Millet, tek Bayrak, tek Vatan, tek Devlet’ için canını ortaya koyan Kahraman Mehmetçiklerimizin yanındayız.
Kahramanlarımız canıyla, kanıyla, iman dolu göğsüyle vatan savunmasında iken bizler de kalbimizle, yüreğimizle, dualarımızla her daim hazırız ve yanlarındayız. Bu vesile ile kahraman Mehmetçiklerimize destek olmak amacıyla, bütün vatandaşlarımıza ev ve işyerlerine Türk bayrakları asmaları çağrısında bulunuyoruz.”diye konuştu.

Milliyetçi Hareket Partisi Yozgat İl Başkanı Ethem Sedef’te cep telefonlarına gönderdiği SMS’lerde Yozgat halkına ev ve iş yerlerine Türk bayrakları asmaları yönünde davette bulundu.

İl Başkanı Sedef, “Geçmişi zaferlerle dolu Şanlı Türk ordumuz İnşallah bu şanlı tarihine bir yenisini “Zeytin Dalı Harekatı’ nı da ekleyecek. Türk ordusu asla yalnız değildir. 80 Milyon tek yürek olmuş malımızla, canımızla her zaman Mehmetçiklerimizin yanındayız. Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’nin de ifade ettiği gibi. Her şartta ve her durumda bizler de Afrin’e gitmeye bu kutsal vatan için canımızı feda etmeye hazırız. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın. Bizler için söz konusu vatansa gerisi her zaman teferruattır. Bu duygu ve düşüncelerle bütün şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor, kederli ailelerimize ve ülkemize başsağlığı diliyorum. Tüm halkımızdan da kahraman Türk ordumuza manevi yönden desteklerimizi gösterme onlara moral verme adına ev ve iş yelerine Türk bayrakları asmaya davet ediyorum.”diye konuştu.

Büyük Birlik Partisi İl Başkanı Kemal Korkmaz,’da sosyal medya hesabı Facebook ve cep telefonlarına gönderdiği SMS’le vatandaşlardan ev ve işyerlerine Türk bayrakları asmaları yönünde çağrıda bulundu.

İl Başkanı Korkmaz, Türkiye’nin bekası için ve o bölge insanlarını yerlerinden yurtlarından eden PKK terör örgütü ve uzantılarına yönelik başlatılan Zeytin Dalı Harekatı’nın Türkiye’nin uluslararası anlaşmalardan kaynaklanan bir hakkı olduğunu vurguladı.

Başkan Korkmaz, “Operasyonun ilk başladığı andan itibaren devletimizin ve milletimizin yanında olduğumuzu ve Müslüman’ım diyen herkesin de bu operasyona destek olması gerektiğini ifade ettik. Bu sadece bir partinin, yada farklı bir görüşün sorunu değil, bu vatan topraklarını yurt edinen 80 milyon insanın sorunudur. İnşallah şanlı ordumuz geçmişinde olduğu gibi yine tarihine altın harflerle bir zafer daha yazdıracağından hiçbir şüphemiz yok. Gerekirse bu vatan uğruna bizlerde Afrin’e gitmeye hazırız. Yüreğimiz, dualarımız şuan PKK ve uzantılarıyla mücadele eden kahramanlarımızla beraberdir. Rabbim onların yar ve yardımcısı olsun. Diğer siyasi parti temsilcilerimiz gibi bende vatandaşlarımızdan ev ve iş yerlerini Türk bayrakları ile donatarak askerlerimize destek olma çağrısında bulunuyorum. Bu vesile ile vatan toprağımızı müdafaa ederken canlarını feda eden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet kederli ailelerimize ve ülkemize baş sağlığı diliyorum. “diye konuştu.

Kovid-19 salgınına karşı, Yozgat Valisi Ziya Polat Başkanlığında  toplanan İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu  üyelerince alınan kararlar kapsamında denetimler aralıksız sürdürülüyor.
Başhekim Kozan, birimlerdeki işlemleri gözlemledi
Yozgat Şehir Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Mustafa Kozan ve hastane yönetimi, vatandaşlara daha kaliteli sağlık hizmeti sunulması noktasında hastanenin birimlerini...
Başkan Köse, gazetecilerin gününü kutladı
Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse, yayınladığı mesajında Yozgat’ta görev yapan gazetecilerin “21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü’nü” kutladı.
İl Emniyet Müdürü Esertürk’ten bekçilere hizmet içi eğitim
Yozgat İl Emniyet Müdürü Murat Esertürk, İl ve ilçelere atanan 28 çarşı ve mahalle bekçilerine mesleklerinde kanunlara uymaları ve davranış...
Vatandaşı uzaktan erişim programı ile dolandıran şüpheli İstanbul’da yakalandı
Yozgat'ta, telefonda  kendisini banka görevlisi olarak tanıtarak aradığı Mustafa Kayıp'ın (55) telefonuna uzaktan erişim programıyla bağlanıp, kendi hesabına 28 bin 200 lira aktaran...
Başkan Dursun: Basın, demokrasimizin vazgeçilmez unsurlarından biridir
AK Parti Yozgat İl Başkanı Çelebi Dursun, “Basın, demokrasimizin vazgeçilmez unsurlarından biridir.”dedi.
Jandarma’dan kaçak kazıya dron’lu baskın
Yozgat İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, Çekerek İlçesinde sit alanı bölgesinde kaçak kazı yapan şüphelileri dron ile tespit ederek suçüstü yakaladı.
Yerköy Terminalinde sona gelindi
Yerköy Belediyesi tarafından 2018 yılında Şel Mevkisi Yerköy- Ankara Karayolu yakınında yapım inşaatına başlanılan Yerköy Şehirlerarası Otobüs Terminali Belediye Başkanı...
Kılıç: Gazetecilik, fedakarlık ve sorumluluk isteyen önemli bir meslektir
AK Parti Yozgat Merkez İlçe Başkanı Kürşat Kılıç, gazeteciliğin fedakarlık ve sorumluluk isteyen önemli bir meslek olduğunu söyledi.
Sedef, öncülüğünde 20 Milletvekili, yerel basının sorunlarını  meclise taşıdı
Yozgat ve ülke genelinde ekonomik anlamda büyük fedakarlıklarla faaliyetini sürdürmeye çalışan yerel basının sorunlarına duyarsız kalmayan Milliyetçi Hareket Partisi (MHP)...
Vali Polat, muhtarların gününü kutladı
Yozgat Valisi Ziya Polat,  19 Ekim Muhtarlar Günü dolayısıyla yayınladığı mesajında muhtarların gününü kutladı.
Başkan Köse: Muhtarlarımız demokrasimizin mihenk taşıdır
Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse, Türkiye’de 1829 tarihinden günümüze muhtarlıkların faaliyetini sürdürdüğünü belirterek, muhtarların demokrasinin mihenk taşlarından birisi olduğunu söyledi.
Başkan Ekinci: Muhtarlarmız yerel yönetimlerin omurgasını oluşturmaktadır
Sorgun Belediye Başkanı M. Erkut Ekinci, muhtarların önemli bir görevi yerine getirdiğini belirterek, yerel yönetimlerin omurgasını muhtarların oluşturduğunu söyledi.
Yazıcı, Sorgun ve Saraykent’te öğrencilerle bir araya geldi
Yozgat İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı, ilçelerde okul ziyaretleri kapsamında Sorgun ve Saraykent’te okulları ziyaret ederek sınıflarda öğrencilerle bir...
TKDK’dan 48 Projeye 8 Milyon 207 Bin 400 TL hibe desteği
Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu(TKDK) Yozgat İl Koordinatörü Selim Türker, IPARD 9. Çağrı Dönemi Birinci Grupta desteklenmek üzere seçilen...
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ