$ DOLAR → Alış: 6,93 / Satış: 6,96
€ EURO → Alış: 8,14 / Satış: 8,18

Yozgat’ta eğitime akademisyen desteği

Yozgat İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Bozok Üniversitesi arasında imzalanan ”Eğitimde İş Birliği Protokolü” Kapsamında Akademisyenler Okullarda derse girmeye başladı.

Yozgat’ta eğitime akademisyen desteği
  • 05.12.2019
  • 941 kez okundu

Yozgat İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Bozok Üniversitesi arasında imzalanan ”Eğitimde İş Birliği Protokolü” Kapsamında Akademisyenler Okullarda derse girmeye başladı.

İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı, yaptığı açıklamada, il eğitim kalitesinin artırılmasına yönelik çalışmaların devam ettiğini söyledi.

Yazıcı, “Müdürlüğümüz ile Bozok Üniversitesi Arasında “Eğitimde İş Birliği Protokolü imzalanarak yürürlüğe girmiştir. İlimizde eğitimin niteliğini daha ileri bir noktaya taşımak, eğitim hizmet kalitesini geliştirmek ve yaygınlaştırmak amacıyla, Müdürlüğümüz ile Bozok Üniversitesi arasında imzalanan protokol kapsamında öğretmenlerimizin okuldaki çalışmalarına akademik destek sağlamak; bilimin ve bilimsel çalışmaların öğrencilerimiz tarafından benimsenmesini teşvik etmek; öğrencilerimizin bilimi günlük hayatla ilişkilendirmelerini sağlayarak, onlarda bilimsel araştırmalara karşı merak uyandırmak amacıyla merkez liselerimizde yer alan ortaöğretim derslerine akademisyenlerimizin de katılımıyla işlenmesi planlanarak uygulanmaya konmuştur. Protokol kapsamında Bozok Üniversitesi Öğretim. Üyesi Prof. Dr. Mustafa Böyükata Erdoğan Akdağ Fen Lisemizde öğretmenlerimizin okuldaki çalışmalarına akademik destek sağlamak,  bilimin ve bilimsel çalışmaların öğrenciler tarafından benimsenmesini teşvik etmek, öğrencilerin bilimi günlük hayatla ilişkilendirmelerini sağlamak amacıyla çalışmalar yaptı. Kendisine İlimiz eğitimine sağlamış olduğu katkılardan dolayı teşekkür ederiz.”dedi.

 

Yozgat’ta Kurban Bayramı resmi bayramlaşma programı Vali Ziya Polat’ın ev sahipliğinde Valilik Fuaye Salonunda gerçekleştirildi.
Kurban Bayramı’nın ilk gününde hastaneler acemi kasaplarla doldu
Kurban Bayramı'nın ilk gününde, her bayram olduğu gibi yine hastaneler acemi kasaplarla doldu.
Ambulans şarampole devrildi: 3 yaralı
Yozgat'ta hasta sevkinden dönerken sürücüsünün kontrolünden çıkan ambulans, taklalar atarak şarampole devrildi. Kazada 2 sağlık personeli ile şoför yaralandı.
DUYKON üyeleri ile Yozgat’ta buluştu
Dünya Yozgatlılar Konfederasyonu (DUYKON) Kurban Bayramı öncesi yurtiçi ve yurtdışındaki üyeleri ve belediye başkanlarının da katılımı ile Yozgat Çamlık Otelde...
Vali Polat’tan bayram mesajı
Yozgat Valisi Ziya Polat, yayınladığı mesajında Yozgat halkının Kurban Bayramını kutladı.
Enginyurt, MHP’den ihraç edildi
Geçtiğimiz günlerde Fındık fiyatlarına ilişkin eleştirileriyle gündeme gelen MHP  Ordu Milletvekili  Cemal Enginyurt, MHP'den ihraç edildi.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ