$ DOLAR → Alış: 32,44 / Satış: 32,57
€ EURO → Alış: 34,71 / Satış: 34,85

Yozgat Şehir Hastanesinde yine bir ilk gerçekleştirildi

Kolunda cam kesiği sebebi ile Yozgat Şehir Hastanesine getirilen bir vatandaş kesilen 2 ana atar damarı, bacağından alınan kendi damarı ile (radi̇al arter ve ulnal arter) bypass i̇şlemi̇ yapılarak, eş zamanlı tüm si̇ni̇r ve tendon yapıları tekrar yeri̇ne diki̇ldi̇.

Yozgat Şehir Hastanesinde yine bir ilk gerçekleştirildi
  • 17.11.2020

Kolunda cam kesiği sebebi ile Yozgat Şehir Hastanesine getirilen bir vatandaş kesilen 2 ana atar damarı, bacağından alınan kendi damarı ile (radi̇al arter ve ulnal arter) bypass i̇şlemi̇ yapılarak, eş zamanlı tüm si̇ni̇r ve tendon yapıları tekrar yeri̇ne diki̇ldi̇. Hastanede bir ilk olan bu operasyonla hastanın tedavisi yapılarak sağlığına kavuşturuldu.

Yozgat Şehi̇r Hastanesinde Kalp Damar Cerrahi̇si ve Ortopedi̇ ve Travmatoloji̇ heki̇mleri̇ tarafından, total kol sinir, tendon tamiri ile birlikte radi̇al arter ve ulnar arterlere bypass operasyonu gerçekleştirildi. Ameli̇yatı gerçekleşti̇ren heki̇mlerden Op. Dr. Görkem Yiğit  yaptığı açıklamada: başarılı bir ameliyat daha gerçekleştirmenin mutluluğu içerisinde olduklarını söyledi.

Op.Dr. Yiğit, “20 yaşındaki̇ hastamız, kolda cam kesi̇ği̇ nedeni̇yle hastanemize başvurdu; geli̇şi̇nde çok kan kaybetmi̇ş ve genel durumu kötüydü. Yapılan muayenede kolda 2 ana atardamar i̇le bi̇rli̇kte tüm si̇ni̇r ve tendonlarda kesi̇kler mevcuttu ve hasta aci̇len ameli̇yata alındı. Hastanın bacağından alınan kendi̇ damarıyla, 2 ana damarına (radi̇al arter ve ulnal arter) bypass i̇şlemi̇ yapılarak, eş zamanlı tüm si̇ni̇r ve tendon yapıları tekrar yeri̇ne diki̇ldi̇; devamında kol atele alınarak, hastamız servi̇s taki̇bi̇ne alındı. Bu i̇şlemle parmak hareketleri̇ ve beraberi̇nde koldaki̇ kan dolaşımı yeni̇den sağlanmış oldu. Yozgat Şehi̇r Hastanesi̇’nde i̇lk kez gerçekleşti̇ri̇len bu önemli̇ operasyonun, hastamızın da aynı zamanda genç olması sebebi̇yle başarılı geçmesi̇ bi̇zi̇m açımızdan oldukça sevi̇ndi̇ri̇ci̇ ve anlamlı oldu” dedi.

HASTANEMİZDE İLK KEZ BÖYLE BİR AMALİYAT YAPILDI

Hastane Başhekimi Uzm. Dr. Mustafa Kozan’da hastanenin fiziki ve genel durumunun yanı sıra yapılan başarılı ameliyatlarla da gelişimini sürdürdüğünü belirterek, ilk kez böyle bir ameliyat gerçekleştirdiklerini ifade etti.

Başhekim Kozan, “Hastanemizde ilk kez böyle bir ameliyat yapıldı ki bu hastanemiz için daha başlangıç ileriki süreçte hekim sayımızın artması ve pandeminin azalması ile bütün üstün teknolojik imkanlara sahip hastanemizde kalp damarlarını da değiştirilebileceğiz bypass ameliyatlarını hastanemizde yaparak hastalarımız’ ın kalp ameliyatı için başka illere gitmelerini ve yıpranmalarını engellemiş olacağız. Böyle güzel ve ne yaptığını bilen ekiplerle çalışmak bizlere hem güveni artırmakta hem de bizlere gurur kaynağı oluşturmaktadır. Bizlere bu sevinçi yaşatan emeği geçen tüm çalışma arkadaşlarıma teşekkürlerimi sunuyor hastalarımıza da geçmiş olsun dileklerinde bulunuyorum.”diye konuştu.

 

ReklamReklam
Milletvekili Akgül’den bürokratlara: “ Nefesi yetenler hizmet edecek “
AK Parti Yozgat Milletvekili Abdulkadir Akgül, Yozgat'ta görev yapan tüm bürokratların vatandaşların hizmetinde en iyi ve hızlı bir şekilde görev...
Yozgat’ta bayramlaşma programı düzenlendi
Yozgat'ta Kurban Bayramı dolayısıyla bayramlaşma programı gerçekleştirildi.
Yozgat’ta şiddetli rüzgar çatıları uçurdu: Vatandaşlar uyarıldı
Yozgat'ın akşam saatlerinde etkisi artan şiddetli rüzgar, ilde bazı binaların çatılarını uçurarak olumsuz etkiler yarattı. Yozgat Valiliği, yaşanan bu durum...
Tecimer: Bayram boyunca 1050 personelimiz görev yapacak
Yozgat’ta İl Emniyet Müdürü Recep Tecimer, Kurban Bayramı süresince il genelinde 400’ü trafik, 650’si asayiş tedbirleri olmak üzere toplamda 1050...
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ