$ DOLAR → Alış: 32,44 / Satış: 32,57
€ EURO → Alış: 34,71 / Satış: 34,85

Yozgat Şehir Hastanesi, Pandemi yoğun bakım yatak sayısını artırdı

Yozgat Şehir Hastanesi Başhekimi Uzmn. Dr. Mustafa Kozan, pandemi sürecinde korona virüs hastalarına eksiksiz hizmet verebilmek ve ihtiyaçları karşılamak adına yataklı yoğun bakımda yatak sayısını artırdı.

Yozgat Şehir Hastanesi, Pandemi yoğun bakım yatak sayısını artırdı
  • 03.09.2020

Yozgat Şehir Hastanesi Başhekimi Uzmn. Dr. Mustafa Kozan, pandemi sürecinde korona virüs hastalarına eksiksiz hizmet verebilmek ve ihtiyaçları karşılamak adına yataklı yoğun bakımda yatak sayısını artırdı.

Türkiye’nin ilk açılan Şehir Hastanesi olma özelliği taşıyan ve bölge insanına en iyi sağlık hizmeti sunmanın gayreti içerisinde olan Yozgat Şehir Hastanesi,  Kovid-19 hastaları için ayrılan 74 yataklı yoğun bakım yatak sayısına 2. Basamak 16 yoğun bakım yatağı daha ekleyerek bu sayıyı 90’a çıkardı.

Yozgat Şehir Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Mustafa Kozan, yaptığı açıklamada; bütün dünya ülkelerini etkisi altına alan Korona salgınına karşı Yozgat Şehir Hastanesinde ilk günden bu yana vatandaşlara en iyi şekilde sağlık hizmeti vermenin gayreti içerisinde olduklarını söyledi.

Başhekim Kozan,  “Sağlık tesisimize başvuran hastalara her türlü sağlık hizmetini en iyi şekilde vermek sahip olduğumuz en büyük yükümlülüklerden birisi dünyada ve ülkemizde malum yoğun geçmekte olan bir pandemi süreci bulunmakta bu süreçte ihtiyaç olduğu için 74 olan Yoğun Bakım Yatak sayımıza koronavirüs hastaları için 2. basamak Ek +16 adet daha yoğun bakım yatağı ekleyerek toplam Yoğun Bakım yatak sayımızı 90’a çıkardık.”dedi.

YOĞUN BAKIM ÜNİTELERİMİZDE YERLİ VE MİLLİ SOLUNUM CİHAZLARIMIZI KULLANIYORUZ

“Yeni açılan yoğun bakım ünitelerimizde Koronavirüs salgını döneminde ülkemize kazandırılan Arçelik, Biyovent, Aselsan ve Baykar mühendislerince geliştirilen “Yerli ve Milli” solunum cihazlarını kullanılmaya başlamak nasip oldu.” diyen Başhekim Kozan, “ Böylesi tam donanımlı ve milli medikal cihazlarımızı hasta başlarında tedavi amacıyla kullanmak bizler için ayrı bir onur ve sevinç kaynağı oldu. Bu yerli solunum cihazları Biyovent’i (ventilatör) hastanemize gönderimi için destek sağlayan başta Kamu Hastaneleri Genel Müdürü sayın hocam Prof. Dr. Hilmi Ataseven, İl Sağlık Müdürümüz Dr. Fatih Şahin, Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanımız Uzm. Dr. Cahit Bekir Kayhan’a teşekkürlerimi sunuyorum.  Hastanemizde bu zorlu süreçte canla başla çalışan kendilerini Koronavirüsle savaşmaya adayan başta kendi personellerimiz olmak üzere tüm emek veren sağlık ordusu ve diğer kurum çalışanlarını da hizmetlerinden dolayı kutluyorum.”diye konuştu.

 

ReklamReklam
Yozgat’ta şiddetli rüzgar çatıları uçurdu: Vatandaşlar uyarıldı
Yozgat'ın akşam saatlerinde etkisi artan şiddetli rüzgar, ilde bazı binaların çatılarını uçurarak olumsuz etkiler yarattı. Yozgat Valiliği, yaşanan bu durum...
Tecimer: Bayram boyunca 1050 personelimiz görev yapacak
Yozgat’ta İl Emniyet Müdürü Recep Tecimer, Kurban Bayramı süresince il genelinde 400’ü trafik, 650’si asayiş tedbirleri olmak üzere toplamda 1050...
Yozgat’ta jandarma teşkilatının 185. kuruluş yıl dönümü kutlandı
Türk Jandarma Teşkilatı’nın kuruluşunun 185. yıl dönümü ülke genelinde olduğu gibi Yozgat’ta da düzenlenen törenle kutlandı.
Başkan Arslan: Birlik ve beraberlik içinde nice bayramlara
Yozgat Belediye Başkanı Dr. Kazım Arslan, bayramların milletin birlikte yaşama ve aydınlık bir geleceği bir arada kucaklama arzusunun tazelendiği günler...
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ