$ DOLAR → Alış: 32,44 / Satış: 32,57
€ EURO → Alış: 34,71 / Satış: 34,85

Yozgat Şehir Hastanesi Korona salgınına karşı etkin rol oynuyor

Türkiye’nin ilk şehir hastanesi olma özelliğini taşıyan ve hizmete girdiği 2017 yılından bu yana ilklerle adından söz ettiren Yozgat Şehir Hastanesi Korona salgınına karşı etkin rol oynuyor.

Yozgat Şehir Hastanesi Korona salgınına karşı etkin rol oynuyor
  • 13.04.2020

Türkiye’nin ilk şehir hastanesi olma özelliğini taşıyan ve hizmete girdiği 2017 yılından bu yana ilklerle adından söz ettiren Yozgat Şehir Hastanesi Korona salgınına karşı etkin rol oynuyor.

Ocak 2018’de zorlaştırılan kriterlere göre “Seviye 7 Tam Dijital Hastane” sertifikasına sahip Avrupa’nın ilk ve tek hastanesi olan Yozgat Şehir Hastanesi, pandemi hastanesine dönüştürülmesiyle korona salgını ile mücadele de önemli görev yapıyor.

Sağlık Bakanlığı tarafından ‘kamu-özel sektör iş birliği’ modeliyle 16 Ocak 2017 tarihinde hizmete açılan Yozgat Şehir Hastanesi, pandemi hastanesine dönüştürülmesiyle yeni tip korona virüsle mücadelede etkin rol alıyor. 3 yıllık süreçte sağlık hizmetleri alanında adından sıkça söz ettiren ve vatandaşlara 5 yıldızlı otel konforunda hizmet sunan 475 yatak kapasiteli hastanede 113 poliklinik, 18 ameliyathane, 16 negatif basınçlı oda, 70 yoğun bakım ünitesi bulunuyor. Ayrıca hastanede 147 hekim ve 758 yardımcı sağlık çalışanının yanında bine yakın özel sektör çalışanı görev alıyor. Açıldığı günden itibaren vatandaşa umut olan Yozgat Şehir Hastanesinde son 1 yılda 1 milyon 134 bin 107 poliklinik hizmeti verilirken, 4 bin 675 ameliyat gerçekleştirildi.

“ŞEHRİN İHTİYAÇLARINA CEVAP VERİYOR”

30 Mart itibarıyla pandemi hastanesine çevrilen Yozgat Şehir Hastanesi, korona virüs ile mücadelede de etkin rol oynuyor. Hem tanı hem de tedavi sürecinin yürütüldüğü hastane korona virüs nedeniyle şehrin ihtiyaçlarına cevap verecek şekilde organize ediliyor. Bu süreçte hastane yönetimi herhangi bir olağan dışı durumla karşılaştığında A ve B eylem planlarını devreye sokabilecek. Sağlık personeli açısından da hiçbir sıkıntının bulunmadığı hastanede korona virüs şüphesiyle gelen hastalar, izole edilmiş odalarda kontrol altında tutuluyor ve hastanede sürekli dezenfeksiyon işlemi yürütülüyor.

ReklamReklam
Yozgat’ta şiddetli rüzgar çatıları uçurdu: Vatandaşlar uyarıldı
Yozgat'ın akşam saatlerinde etkisi artan şiddetli rüzgar, ilde bazı binaların çatılarını uçurarak olumsuz etkiler yarattı. Yozgat Valiliği, yaşanan bu durum...
Tecimer: Bayram boyunca 1050 personelimiz görev yapacak
Yozgat’ta İl Emniyet Müdürü Recep Tecimer, Kurban Bayramı süresince il genelinde 400’ü trafik, 650’si asayiş tedbirleri olmak üzere toplamda 1050...
Yozgat’ta jandarma teşkilatının 185. kuruluş yıl dönümü kutlandı
Türk Jandarma Teşkilatı’nın kuruluşunun 185. yıl dönümü ülke genelinde olduğu gibi Yozgat’ta da düzenlenen törenle kutlandı.
Başkan Arslan: Birlik ve beraberlik içinde nice bayramlara
Yozgat Belediye Başkanı Dr. Kazım Arslan, bayramların milletin birlikte yaşama ve aydınlık bir geleceği bir arada kucaklama arzusunun tazelendiği günler...
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ