$ DOLAR → Alış: 8,12 / Satış: 8,15
€ EURO → Alış: 9,59 / Satış: 9,63

Yozgat Milli Eğitimden “Alo Rehberlik Danışma Hattı”

Yozgat İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından öğrenci veli yada yetişkin bireylerin yaşadıkları sorunları sağlıklı bir şekilde paylaşmak ve yardım almak amacıyla “Alo Rehberlik Danışma Hattı” kurdu.

Yozgat Milli Eğitimden “Alo Rehberlik Danışma Hattı”
  • 06.12.2017
  • 560 kez okundu

 

Yozgat İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından öğrenci veli yada yetişkin bireylerin yaşadıkları sorunları sağlıklı bir şekilde paylaşmak ve yardım almak amacıyla “Alo Rehberlik Danışma Hattı” kuruldu.

Yozgat’ta göreve başladığı günden itibaren eğitimin yanı sıra öğrenci, öğretmen ve velilerin sorunları ile yakından ilgilenen Yozgat İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı, bu kapsamda benzer sorunların kısa sürede ele alınması ve sağlıklı bir şekilde çözüme kavuşturulması amacıyla  “Alo Rehberlik Danışma Hattı”nı hizmete soktu.

İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Abdullah Neşeli’nin de katılımı ile Yozgat Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürlüğü konferans salonunda rehberlik öğretmenleriyle toplantıda bir araya geldi. Toplantıda, okullarda özel eğitim ve rehberlik hizmetleri kapsamında yapılacak çalışmalar ve rehber öğretmenler arasında dayanışmanın artırılması konularının yanı sıra; okul temelli bazı çalışmaların içeriği ve planlaması, 5395 sayılı Çocuk Koruma Kanunu kapsamında okullarda yürütülen faaliyetler görüşüldü ve yaşanan sorunlar ile çözüm önerileri değerlendirildi.

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Abdullah Neşeli,  5395 sayılı Çocuk Koruma Kanunu gereğince il müdürlüğünce yapılan çalışmalara değinerek okullarda Çocuk Koruma Kanunu kapsamında yürütülen çalışmalarda koordinasyonun sağlanmasının önemine değindi.

İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı’da  rehberliğin önemine ve rehber öğretmenin okuldaki rol ve sorumluluklarına değinerek okullarda yapılacak çalışmalar hakkında bilgi verdi, uygulanacak projeler anlattı. Yazıcı, tespit edilemeyen hiçbir sorunun rehabilite edilemeyeceğini belirtilerek rehberlik faaliyetlerinin öncellikli bir husus olduğu vurguladı.

Toplantı sonunda öğretmenlerin sorunları ile görüş ve önerileri yazılı olarak alınırken İl genelinde faaliyet gösteren Yozgat RAM, Sarıkaya Mümtaz Gözan RAM, Sorgun RAM ve Yerköy RAM’da “Alo Rehberli Danışma Hattı” kurulacağı ve herkese açık olan danışma hattının saat 09:00 ile 16:00 arasında hizmet vereceği ifade edildi.

Toplantıda şu konulara değinildi:  “İl genelinde ki okullarımızda dezavantajlı öğrencilerin tespit edilmesi. (Risk analizinin yapılması), Her çocuğun farklı öğreneceği ilkesinden hareketle, eğitim öğretim sürecinde çocuklarımızın öğrenme stillerinin belirlenmesi, Veli ihtiyaç analizi çalışmasının yapılması ve velilere bu kapsamda eğitimler verilmesi.”

 

 

 

 

 

1996 yılı, Diyarbakır’ın Kulp İlçesi kırsalında bölücü  terör örgütü PKK ile girilen çatışmada kafasından, boynundan ve kolundan yaralanarak  bir süre...
Vali Polat, 1923 doğumlu Cumhuriyet çınarlarını unutmadı
Yozgat Valisi Ziya Polat, Cumhuriyet’imizle yaşıt 1923 doğumlu nine ve dedeleri evinde ziyaret ederek bir süre sohbet etti, gönüllerini aldı.
Sarıkaya’da kaldırım yenileme çalışmalarına başlandı
Sarıkaya Belediye Başkanı Ömer Açıkel, ilçede Nevzat Şener Bulvarı güzergahında yer alan kaldırımlarda yenileme çalışmalarına başladıklarını söyledi.
Cumhuriyet Bayramı coşkuyla kutlandı
Cumhuriyet’in kuruluşunun 97’nci yılı ülke genelinde olduğu gibi Yozgat’ta da coşkuyla kutlandı.  
Bilal Şahin: En büyük yatırım insana olan yatırımdır
Yozgat İl genelinde yaptığı hizmetler ve hayır işleri ile adından söz ettiren Yozgat ve İstanbul Kraft Torba Ambalaj Grubu Yönetim...
Yozgat’ta 4 DEAŞ militanı tutuklandı
Yozgat’ta DEAŞ terör örgütüne yönelik düzenlenen operasyonda gözaltına alınan Irak uyruklu 4 DEAŞ militanı, çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.
Sorgun Belediyesinden örnek teşkil eden hizmetler
Sorgun Belediye Başkanı M Erkut Ekinci, belediye bünyesinde kurduğu atölye ile ilçede ; banklardan kamelyalara, oturma gruplarından, piknik masasına, pergoleden,...
Milletvekili Başer: Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir
AK Parti Yozgat Milletvekili ve Seçim İşleri Başkan Yardımcısı Yusuf Başer, üstün irade ve her türlü yönetim yetkisinin kaynağının millet...
Şimşek: Cumhuriyet her şeyden önce büyüyen demokrasi ağacıdır
Yozgat Barosu Başkanı Mehmet Şimşek, Cumhuriyet’in her şeyden önce barışın ve huzurun gölgesinde büyüyen demokrasi ağacı olduğunu söyledi.
Akdağmadeni Belediye Başkanı Yalçın’dan kandil mesajı
Akdağmadeni Belediye Başkanı Nezih Yalçın, yayınladığı mesajında ilçe halkının ve İslam aleminin Mevlid Kandilini kutladı.
Cumhuriyet Bayramı Atatürk Anıtına çelenk sunumu ile başladı
Tüm yurt genelinde olduğu gibi Yozgat’ta da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları Cumhuriyet Meydanında Atatürk Anıtı’na çelenk sunma töreni ile...
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ