$ DOLAR → Alış: 7,80 / Satış: 7,83
€ EURO → Alış: 9,23 / Satış: 9,27

Yozgat İl genelinde 110 Okul Beyaz Bayrak aldı

Milli Eğitim ve Sağlık Bakanlığı tarafından başlatılan “Beyaz Bayrak Sertifikası” projesi kapsamında Yozgat İl genelinde belirlenen kriterlere uyan 110 okul Beyaz Bayrak alarak sertifika ile ödüllendirildi.

Yozgat İl genelinde 110 Okul Beyaz Bayrak aldı
  • 16.01.2018
  • 429 kez okundu

Milli Eğitim ve Sağlık Bakanlığı tarafından başlatılan “Beyaz Bayrak Sertifikası” projesi kapsamında Yozgat İl genelinde  belirlenen kriterlere uyan  110 okul Beyaz Bayrak alarak sertifika ile ödüllendirildi.

Yozgat Belediyesi Büyük Sinema Salonunda düzenlenen programa, Yozgat Valisi Kemal Yurtnaç, İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı, Halk Sağlığı Başkanı Dr. Mehmet Akif Karaarslan,İl Milli Eğitim Müdür yardımcıları, İlçe Milli Eğitim Müdürleri, okul müdürleri ve öğretmenler ve her okuldan temsilciler katıldı.
İl Mili Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı, programda yaptığı açılış konuşmasında Projenin amacının sağlıklı nesiller yetiştirerek toplum sağlığının geliştirilmesine katkıda bulunmak olduğunu vurguladı.

ÇOCUKLARIMIZ, GELECEĞE DAİR DAHA NİTELİKLİ BİR ŞEKİLDE HAZIRLANMALI

Yazıcı, konuşmasında şunları kaydetti: “Eğitimin 4 temel boyutundan en önemlisi yapı boyutu çocuklarımızın eğitim alanları ve bu alanların daha hijyenik hale getirilmesidir. İlimizde bu takip desteklerinizle verimli bir şekilde artmakta ve bunlarda bizi memnun etmektedir. Çok çetin kriterlerle elde edilen veriler sonucunda Sağlık İl Müdürlüğü ve Milli Eğitim Müdürlüğü komisyonları tarafından beyaz bayrağı hak eden okullarımız belirlenmekte ve ayrı zamanda beyaz bayrağı hak eden okullarımız içerisinde de beslenme dostu okullarımız belirleniyor. Çocuklarımızın geleceğe dair daha nitelikli bir şekilde hazırlanması aynı şekilde hem bedensel hem de ruhsal gelişimleri akademik gelişimleri ve davranışlarına yansıması bizler için en nitelikli hedeflerden bir tanesidir. Bu bağlamda da ilimizde hakikaten çok önemli yatırımlar var okullarımızda ortamların iyileştirilmesi ve temizlik malzemelerinin verilmesi aynı zamanda TYP kapsamında personel alınarak çalıştırılmasıyla daha hijyenik hale getirilmektedir. Yine okul bahçeleri ve diğer müştemilatında düzenlenmesi ve öğrencilerimizin kendi yeteneklerini ifade edebilecekleri ortamlar haline getirilmesi görsel olarak daha güzelleştirilmesi en önemli arzumuz ve bu arzuyu gerçekleştiren eğitim camiamıza buradan sizlere Sağlık Müdürlüğümüze İlçe Milli Eğitim müdürlerimize çok teşekkür ediyorum.”

YOZGAT’TAKİ TÜM OKULLARIMIZIN BEYAZ BAYRAĞA KAVUŞMASINI HEDEFLİYORUZ

Yozgat’taki tüm okulların aynı şekilde beyaz bayrağa kavuşmasını hedeflediklerini vurgulayan Yazıcı, “Okullarımızın temizliği ve öğrenci ortamlarının daha hijyen hale getirilmesi için müdürlüğümüz tarafından temel eğitim okullarımıza temizlik malzemeleri alınmakta ve orta öğretim okul müdürlüklerimiz kendi bütçeleriyle bu malzemeleri alarak temizlik işlerini yapmaktalar. Geleceğe dönük olarak Yozgat’ta ki tüm okullarımız ve kurumlarımızın aynı şekilde beyaz bayrağa kavuşması ve bağlamda da öğrencisi olan kurumlarımızın beslenme dostu okulu olarak bu niteliğe kavuşması en önemli hedefimiz inşallah bu hedefimize kavuşmak içinde azami gayretle tüm eğitim camia olarak elimizden gelen çabayı göstereceğiz.”diye konuştu.

YURTNAÇ: YAPTIĞIMIZ İŞLERDE BİZ SAHİP ÇIKMIYORSAK, BİR YERLERDEN NOKSANLIK VAR DEMEKTİR

Yozgat Valisi Kemal Yurtnaç ise yapılan işlere şahıs ve kurumsal olarak sahip çıkılmadığı takdirde bir yerlerde eksiklikler olduğunu söyledi.

Vali Yurtnaç, “Bu çalışmaya katıldığınız için sizleri özellikle tebrik ediyorum burada ödül almaya hak kazandığınız için ancak bizim yaptığımız çalışmaların halka yansıması gerektiğini her zaman ifade ediyorum. Bir okulun beyaz bayrak alması beslenme dostu okulu olması Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığının ortak yürüttüğü proje yine benzeri projelerde olduğu gibi bakanlık tarafından belirlenen ve bizim başarıyla uyguladığımız bir proje olduğu ortaya çıkıyor. Bu konuda halk ayağa noksan, veli ayağı noksan,  şekil ve şablon üzerinden her zamanki gibi devam ediyoruz. İşin muhteviyatı özünü doldurmamız lazım bizler eğitimde ki kaliteyi artıralım diye bir strateji belgesi oluşturduk. Strateji belgesini yerelden yaptırdık. Buradaki öğretmenlerimiz öğrencilerimiz velilerimiz meslek odalarımız belediye STK’lar hep beraber geçen sene bunları yaptık. Niye buradan yaptırdık? bir firmaya bir üniversiteye ısmarlaya bilirdik, sahip çıkılsın diye yaptırdık. Yaptığımız işlerde biz sahip çıkmıyorsak, kurumsal olarak sahiplenmiyorsak, çalışanlar olarak sahiplenmiyorsak halk olarak Yozgatlılar bunları sahiplenmiyorsa bir yerlerden noksanlık var demektir. Çocuklar okula geliyor Veliler çocuklarını okula gönderiyor, temiz bir okulda onları okutmak bizlerin birinci görevimiz. Beslenme dostu okullarımızda kantinlerimizin düzenli bir şekilde olması kolalı boyalı içeceklerin olmaması öğrencilerin sağlıklı şekilde gıdalarını alması daha temiz bir ortamda yemeklerini yemesi bunların hepsi medeni ihtiyaçlar. Benim köy okullarımın ziyaretlerinde en önemli baktığım konuların suyu akıyor mu su deposu var mı bahçeleriniz temiz mi bahçelerinizde güller çiçekler çeşitle ağaçlar var mı diye bakıyoruz bunlar bizim görevimizdir.”ifadelerini kullandı

Konuşmaların ardından Vali Yurtnaç ve protokol üyeleri tarafından 110 okula Beyaz Bayrak Sertifikası  ödülü verildi.

Kovid-19 salgınına karşı, Yozgat Valisi Ziya Polat Başkanlığında  toplanan İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu  üyelerince alınan kararlar kapsamında denetimler aralıksız sürdürülüyor.
Başhekim Kozan, birimlerdeki işlemleri gözlemledi
Yozgat Şehir Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Mustafa Kozan ve hastane yönetimi, vatandaşlara daha kaliteli sağlık hizmeti sunulması noktasında hastanenin birimlerini...
Başkan Köse, gazetecilerin gününü kutladı
Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse, yayınladığı mesajında Yozgat’ta görev yapan gazetecilerin “21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü’nü” kutladı.
İl Emniyet Müdürü Esertürk’ten bekçilere hizmet içi eğitim
Yozgat İl Emniyet Müdürü Murat Esertürk, İl ve ilçelere atanan 28 çarşı ve mahalle bekçilerine mesleklerinde kanunlara uymaları ve davranış...
Vatandaşı uzaktan erişim programı ile dolandıran şüpheli İstanbul’da yakalandı
Yozgat'ta, telefonda  kendisini banka görevlisi olarak tanıtarak aradığı Mustafa Kayıp'ın (55) telefonuna uzaktan erişim programıyla bağlanıp, kendi hesabına 28 bin 200 lira aktaran...
Başkan Dursun: Basın, demokrasimizin vazgeçilmez unsurlarından biridir
AK Parti Yozgat İl Başkanı Çelebi Dursun, “Basın, demokrasimizin vazgeçilmez unsurlarından biridir.”dedi.
Jandarma’dan kaçak kazıya dron’lu baskın
Yozgat İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, Çekerek İlçesinde sit alanı bölgesinde kaçak kazı yapan şüphelileri dron ile tespit ederek suçüstü yakaladı.
Yerköy Terminalinde sona gelindi
Yerköy Belediyesi tarafından 2018 yılında Şel Mevkisi Yerköy- Ankara Karayolu yakınında yapım inşaatına başlanılan Yerköy Şehirlerarası Otobüs Terminali Belediye Başkanı...
Kılıç: Gazetecilik, fedakarlık ve sorumluluk isteyen önemli bir meslektir
AK Parti Yozgat Merkez İlçe Başkanı Kürşat Kılıç, gazeteciliğin fedakarlık ve sorumluluk isteyen önemli bir meslek olduğunu söyledi.
Sedef, öncülüğünde 20 Milletvekili, yerel basının sorunlarını  meclise taşıdı
Yozgat ve ülke genelinde ekonomik anlamda büyük fedakarlıklarla faaliyetini sürdürmeye çalışan yerel basının sorunlarına duyarsız kalmayan Milliyetçi Hareket Partisi (MHP)...
Vali Polat, muhtarların gününü kutladı
Yozgat Valisi Ziya Polat,  19 Ekim Muhtarlar Günü dolayısıyla yayınladığı mesajında muhtarların gününü kutladı.
Başkan Köse: Muhtarlarımız demokrasimizin mihenk taşıdır
Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse, Türkiye’de 1829 tarihinden günümüze muhtarlıkların faaliyetini sürdürdüğünü belirterek, muhtarların demokrasinin mihenk taşlarından birisi olduğunu söyledi.
Başkan Ekinci: Muhtarlarmız yerel yönetimlerin omurgasını oluşturmaktadır
Sorgun Belediye Başkanı M. Erkut Ekinci, muhtarların önemli bir görevi yerine getirdiğini belirterek, yerel yönetimlerin omurgasını muhtarların oluşturduğunu söyledi.
Yazıcı, Sorgun ve Saraykent’te öğrencilerle bir araya geldi
Yozgat İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı, ilçelerde okul ziyaretleri kapsamında Sorgun ve Saraykent’te okulları ziyaret ederek sınıflarda öğrencilerle bir...
TKDK’dan 48 Projeye 8 Milyon 207 Bin 400 TL hibe desteği
Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu(TKDK) Yozgat İl Koordinatörü Selim Türker, IPARD 9. Çağrı Dönemi Birinci Grupta desteklenmek üzere seçilen...
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ