$ DOLAR → Alış: 7,93 / Satış: 7,96
€ EURO → Alış: 9,39 / Satış: 9,43

Yozgat Devlet Hastanesinin ilk Beyin Cerrahı Yozgat’ta hasret giderdi

Yozgat Devlet Hastanesinde 1996-2002 yılları arasında Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı olarak görev yapan ve görev yaptığı yıllarda ameliyathanelerin ve bazı polikliniklerin hizmete girmesine yönelikte pek çok çalışmalara imza atan Doç. Dr. Suat Canbay, hafta sonunu Yozgat’ta geçirerek hasret giderdi.

Yozgat Devlet Hastanesinin ilk Beyin Cerrahı Yozgat’ta hasret giderdi
  • 11.09.2017
  • 563 kez okundu

 

Yozgat Devlet Hastanesinde 1996-2002 yılları arasında Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı olarak görev yapan ve  görev yaptığı yıllarda ameliyathanelerin ve bazı polikliniklerin hizmete girmesine yönelikte pek çok çalışmalara imza atan Doç. Dr. Suat Canbay, hafta sonunu Yozgat’ta geçirerek hasret giderdi.

Yozgat’ın kendisinde ayrı bir yere sahip olduğunu vurgulayan  Doç.Dr.Canbay,  Ankara Liv Hospital’de görev yaptığını belirterek, beyin ve sinir hastalıklarından rahatsızlığı olan vatandaşlara her zaman yardımcı olmaya hazır olduğunu söyledi.

Yozgat Devlet Hastanesinin ilk beyin cerrahı Doç.Dr. Suat Canbay, yıllar sonra yeniden ziyaret ettiği Yozgat’ta özlem giderdi. Hafta sonunu beraberinde eşi ,ailesi ve yakınlarıyla  Yozgat kent merkezinde  geçiren  Beyin ve Sinir hastalıkları uzmanı  Doç.Dr.Suat Canbay “Ben Malatyalıyım ama Yozgat, benim 2.memleketim.  1996 yılında  ilk beyin cerrahı olarak Yozgat’a atandım ve burada yaklaşık 6 yıl görev yaptım. Daha sonra uzun yıllar Ankara Onkoloji Hastanesinde çalıştım ve buradan emekli oldum. Ardından da Liv Hospıtal’de ‘ Beyin ve Sinir Cerrahisi ‘kliniğinde hastalarımıza hizmet veriyorum.”dedi.

Nostaljik bir hafta sonunu geçirmek, yakın akrabalarına Yozgat’ı tanıtmak ve bu vesileyle  bazı dostlarıyla buluşmak  için Yozgat’a gelen Doç.Dr.Suat Canbay, önce beraberindeki yakınlarıyla birlikte Yozgat’ın yöresel  yemeği testi kebabını  tattı. Ardından Yozgat’ı dolaşarak kentin gelişimini gözlemleyen Doç.Dr.Suat Canbay,Yozgat Çamlık Galata otelinde kısa bir süre dinlendikten sonra Hayri İnal konağında da yakınlarıyla birlikte menengiç kahvesi  içti.Canbay,burada konağın sorumlusu Önder  Yaşar’ın sazıyla sunduğu Yozgat’ın yöresel türkülerine de eşlik etti.

Yozgat’ta  oldukça  keyifli bir gün geçiren Doç. Dr. Suat Canbay, Yozgat’ın kendi kariyerinde ve uzmanlık alanında apayrı bir yerinin olduğunu belirterek geçmişte kentimizde yaşadığı günleri şöyle anlattı: “1996 yılında ben Yozgat’a atandığımda beyin cerrahisi ameliyathanesinin bir takım noksanlıkları ve sorunları vardı. İlk iş olarak ameliyathanemizi yenileyip modernleştirdik.Burada hastalarımızı Ankara’ya sevk etmeden başarılı ameliyatlar gerçekleştirdik.Yozgatlı hastalarımız ve hasta yakınlarıyla çok güzel iletişimler kurduk.Bu arada ben Yozgat Devlet hastanesinde başhekim yardımcısı olarak  görev yaparak idari hizmetlerde de  bulundum.Kısacası Yozgat’a devlet hastanesinde kendi alanımda başarılı hizmetler yaptığımı düşünüyorum.Bu süreçte  Yozgat’ı ve Yozgatlıları çok sevdim.Ama memuriyet gereği 2002  yılında Yozgat’ta ayrılmak zorunda kaldım”

Yozgat’tan ayrıldıktan sonra gerek dostları ve gerekse  hastalarıyla iletişimlerine  hiç ara vermeden devam ettirdiğini vurgulayan  Canbay, şunları söyledi:“Yozgatlılar kıymet-kadir bilen, konuksever ve vefakar insanlardır.Bu nedenle ben Yozgatlıları gerçekten sevdim ve hiç unutmadım.Bu nedenle Yozgat’tan ayrıldığımda Ankara Onkoloji hastanesinde görev yaparken karşılaştığım her Yozgatlıya yardımcı olmaya çalıştım.Ben kendimi Yozgat’ın fahri hemşerisi olarak kabul ediyorum.Yeni görev yerim Liv Hospıtal’de de dileyen değerli Yozgatlıların özellikle branşımla ilgili konularda örneğin beyin hastalıkları,bel fıtığı,omurga tümörleri, omurga eğriliği,  sırt ağrıları,skolüz ve benzeri rahatsızlıklarının  tedavilerine  özenle yardımcı olmak isterim.”

 

 

 

Kovid-19 salgınına karşı, Yozgat Valisi Ziya Polat Başkanlığında  toplanan İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu  üyelerince alınan kararlar kapsamında denetimler aralıksız sürdürülüyor.
Başhekim Kozan, birimlerdeki işlemleri gözlemledi
Yozgat Şehir Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Mustafa Kozan ve hastane yönetimi, vatandaşlara daha kaliteli sağlık hizmeti sunulması noktasında hastanenin birimlerini...
Başkan Köse, gazetecilerin gününü kutladı
Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse, yayınladığı mesajında Yozgat’ta görev yapan gazetecilerin “21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü’nü” kutladı.
İl Emniyet Müdürü Esertürk’ten bekçilere hizmet içi eğitim
Yozgat İl Emniyet Müdürü Murat Esertürk, İl ve ilçelere atanan 28 çarşı ve mahalle bekçilerine mesleklerinde kanunlara uymaları ve davranış...
Vatandaşı uzaktan erişim programı ile dolandıran şüpheli İstanbul’da yakalandı
Yozgat'ta, telefonda  kendisini banka görevlisi olarak tanıtarak aradığı Mustafa Kayıp'ın (55) telefonuna uzaktan erişim programıyla bağlanıp, kendi hesabına 28 bin 200 lira aktaran...
Başkan Dursun: Basın, demokrasimizin vazgeçilmez unsurlarından biridir
AK Parti Yozgat İl Başkanı Çelebi Dursun, “Basın, demokrasimizin vazgeçilmez unsurlarından biridir.”dedi.
Jandarma’dan kaçak kazıya dron’lu baskın
Yozgat İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, Çekerek İlçesinde sit alanı bölgesinde kaçak kazı yapan şüphelileri dron ile tespit ederek suçüstü yakaladı.
Yerköy Terminalinde sona gelindi
Yerköy Belediyesi tarafından 2018 yılında Şel Mevkisi Yerköy- Ankara Karayolu yakınında yapım inşaatına başlanılan Yerköy Şehirlerarası Otobüs Terminali Belediye Başkanı...
Kılıç: Gazetecilik, fedakarlık ve sorumluluk isteyen önemli bir meslektir
AK Parti Yozgat Merkez İlçe Başkanı Kürşat Kılıç, gazeteciliğin fedakarlık ve sorumluluk isteyen önemli bir meslek olduğunu söyledi.
Sedef, öncülüğünde 20 Milletvekili, yerel basının sorunlarını  meclise taşıdı
Yozgat ve ülke genelinde ekonomik anlamda büyük fedakarlıklarla faaliyetini sürdürmeye çalışan yerel basının sorunlarına duyarsız kalmayan Milliyetçi Hareket Partisi (MHP)...
Vali Polat, muhtarların gününü kutladı
Yozgat Valisi Ziya Polat,  19 Ekim Muhtarlar Günü dolayısıyla yayınladığı mesajında muhtarların gününü kutladı.
Başkan Köse: Muhtarlarımız demokrasimizin mihenk taşıdır
Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse, Türkiye’de 1829 tarihinden günümüze muhtarlıkların faaliyetini sürdürdüğünü belirterek, muhtarların demokrasinin mihenk taşlarından birisi olduğunu söyledi.
Başkan Ekinci: Muhtarlarmız yerel yönetimlerin omurgasını oluşturmaktadır
Sorgun Belediye Başkanı M. Erkut Ekinci, muhtarların önemli bir görevi yerine getirdiğini belirterek, yerel yönetimlerin omurgasını muhtarların oluşturduğunu söyledi.
Yazıcı, Sorgun ve Saraykent’te öğrencilerle bir araya geldi
Yozgat İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı, ilçelerde okul ziyaretleri kapsamında Sorgun ve Saraykent’te okulları ziyaret ederek sınıflarda öğrencilerle bir...
TKDK’dan 48 Projeye 8 Milyon 207 Bin 400 TL hibe desteği
Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu(TKDK) Yozgat İl Koordinatörü Selim Türker, IPARD 9. Çağrı Dönemi Birinci Grupta desteklenmek üzere seçilen...
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ