$ DOLAR → Alış: 32,44 / Satış: 32,57
€ EURO → Alış: 34,71 / Satış: 34,85

Yozgat AYÇ Okullarında YKS’de gelenek yine bozulmadı

Yozgat’ta eğitim alanında başarılarıyla adından söz ettiren AYÇ Okulları Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS)’de elde ettiği başarılarıyla geleneği yine bozmadı.

Yozgat AYÇ Okullarında YKS’de gelenek yine bozulmadı
  • 31.08.2020

Yozgat’ta eğitim alanında başarılarıyla adından söz ettiren AYÇ Okulları Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS)’de elde ettiği başarılarıyla geleneği yine bozmadı.

Geçtiğimiz yıllardan bu yana dereceye giren öğrenci sayısını neredeyse her yıl daha da artıran  AYÇ Okulları,  bu kez de geleneği bozmadı ve farklı alanlarda Türkiye derecesi yapan çok sayıda öğrenciyi bünyesinden çıkartmayı başardı.

YKS’de sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte sadece öğrenciler değil veliler ve okul yönetici ve öğretmenlerde büyük bir heyecan yaşadı.

Üniversite giriş sınavlarında başarılarıyla adından söz ettiren AYÇ Okullarında; 9 öğrenci Tıp Fakültesi, 3 öğrenci Hukuk Fakültesi, 5 öğrenci Diş Hekimliği Eczacılık, 6 öğrenci Mühendislik Fakültesi, 6 öğrenci Eğitim Fakültesi, 8 öğrenci, İİBF Veterinerlik Fakültesini kazanarak büyük bir başarıya imza attı.

Yozgat AYÇ Okulları Müdürü Ahmet Fahri Yaşar, okul olarak gerek kitlesel, gerekse bireysel başarıda öğrencilerin elde ettiği başarılarla gurur duyduklarını belirterek, başta öğrencileri, olmak üzere veli ve öğretmenlerini tebrik ettiklerini söyledi.

Elde edilen başarının tesadüf olmadığını vurgulayan Yaşar, “AYÇ Okulları olarak öğrencilerimiz sınavlarda her yıl başarılarını artırarak sürdürmesi elde edilen bu başarının tesadüf olmadığının göstergesidir. Okulumuzu tercih eden öğrencilerimiz sadece eğitimde değil sosyal ve kültürel faaliyetlerdeki başarılarıyla da okulumuzun gurur kaynağı olmuşlardır. AYÇ Okulları olarak bizler büyük bir aileyiz. Bizlere emanet edilen öğrencilerimiz; dil, din, dünyayı tanıma ve davranış eğitimleriyle birlikte akademik olarak da alanında uzman öğretmenlerimizle üniversite sürecine hazırlıyoruz. Öğrencilerimizin elde ettiği başarı bizi mutlu ederken, onlar için sarf edilen çabanın sonucunu böyle almak aynı zamanda daha çok çabalamamız için bir vesile kaynağı oluşturuyor. Bu vesile ile  Öğrencilerimizi tebrik ediyor, bu süreçte başta öğretmenlerimiz olmak üzere ailelerimize de teşekkürlerimizi sunuyorum. Ayrıca okulumuz bundan sonraki eğitim sürecinde yine ülkemizde bir marka haline gelen TED Koleji adı altında eğitim faaliyetini sürdürecektir.”diye konuştu.

 

 

ReklamReklam
Milletvekili Akgül’den bürokratlara: “ Nefesi yetenler hizmet edecek “
AK Parti Yozgat Milletvekili Abdulkadir Akgül, Yozgat'ta görev yapan tüm bürokratların vatandaşların hizmetinde en iyi ve hızlı bir şekilde görev...
Yozgat’ta bayramlaşma programı düzenlendi
Yozgat'ta Kurban Bayramı dolayısıyla bayramlaşma programı gerçekleştirildi.
Yozgat’ta şiddetli rüzgar çatıları uçurdu: Vatandaşlar uyarıldı
Yozgat'ın akşam saatlerinde etkisi artan şiddetli rüzgar, ilde bazı binaların çatılarını uçurarak olumsuz etkiler yarattı. Yozgat Valiliği, yaşanan bu durum...
Tecimer: Bayram boyunca 1050 personelimiz görev yapacak
Yozgat’ta İl Emniyet Müdürü Recep Tecimer, Kurban Bayramı süresince il genelinde 400’ü trafik, 650’si asayiş tedbirleri olmak üzere toplamda 1050...
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ