$ DOLAR → Alış: 32,44 / Satış: 32,57
€ EURO → Alış: 34,71 / Satış: 34,85

Yerel Basının sorunları çalıştay’da dile getirildi

Yozgat Bozok Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü ve Haber Topluluğu tarafından “Yerel Basın Çalıştayı” düzenledi. Yerel basının sorunlarının ve çözüm önerilerinin tartışıldığı çalıştay sektör temsilcileri ve akademiyi bir araya getirdi.

Yerel Basının sorunları çalıştay’da dile getirildi
  • 21.05.2024

Yozgat Bozok Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü ve Haber Topluluğu tarafından “Yerel Basın Çalıştayı” düzenledi. Yerel basının sorunlarının ve çözüm önerilerinin tartışıldığı çalıştay sektör temsilcileri ve akademiyi bir araya getirdi.

Erdoğan Akdağ Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen çalıştaya İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Zülfiye Acar Şentürk, İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü Başkanı Doç. Dr. Mehmet Ramazan Yıldızgörür, ulusal ve yerel basın temsilcileri, öğretim elemanları ve öğrenciler katıldı.

Çalıştayın açılış konuşmasını yapan İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü Başkanı Doç. Dr. Mehmet Ramazan Yıldızgörür, çalıştayı düzenlemelerindeki amacın İletişim Fakültesi akademisyenleri, öğrencileri ve basın mensuplarından oluşan üç paydaş grubun sorunlarının dile getirilerek, çözülmesi olduğunu vurguladı.

İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Zülfiye Acar Şentürk, İletişim Fakültesi ev sahipliğinde yerel basının sorunlarının masaya yatırıldığı verimli bir çalıştayı düzenlemekten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Açılış konuşmaları sonrasında Kayseri Erciyes Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi Mehmet Sena Kösedağ “Yerel Basının Dünü Bugünü ve Geleceği”,  TRT Haber Yayın Editörü Burcu Oral “Bir Elin Nesi Var? Yerel Medya ile Sesi Var”, Üniversitemiz İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Şafak Etike ve İletişim Fakültesi öğrencisi Kardelen Akyıl, “Yozgat’ta Yerel Medya İzleme” konularında istatistik bilgileriyle katılımcıları bilgilendirdi.

Çalıştay sonunda, Dekan Zülfiye Acar Şentürk, Yerel basın ve İletişim fakültesinin beraber yürüyecekleri yolda ilk adımlardan biri olduğunu vurguladı. Şentürk, yerel basın ve akademinin birbirlerini destekleyerek iyi işler yapılabileceğinin üzerinde durdu. Yerel basın mensuplarının katılımı motivasyon vermesin, vurgulayan Şentürk, “Konuşmacılarımızın söylediği gibi, yerel basın, kamuoyu oluşturma, demokrasiye katılım ve herkesin kendini özgürce ifade edebileceği bir platform. “ dedi.

Şentürk, “Akademisyenler olarak Türkiye’deki bir diğer özgürce bilim yapan platformun bir üyesi olarak, bir kurum olarak bu anlamda yerel basında neler yapabileceğimizi tartıştık, konuştuk. Bütün katılımcıların her düşüncesi, her cümlesi bizim için çok kıymetliydi.  Yerel basındaki kıymetli arkadaşlarımızın ve konuklarımız söyledikleri geleceğin gazetecilerine, geleceğin iletişimcilerine biz neler yapabiliriz diye düşündürttü ve motive etti. Bu anlamda da çok kıymetli bir çalıştay oldu. Bundan sonraki iş birliklerimiz hem katılımcılarla hem yerel basınla daha sistemli ve iki tarafın da iyiliğine, karşılıklı yarara ve ötesinde önce üniversiteye, sonra Yozgat’a sonra da bütün ülkeye katkı sağlayacak şekilde ilerlemesini ümit ediyoruz.” ifadelerine yer verdi. Konuşmaların ardından çalıştay hatıra fotoğrafı çekilmesinin ardından sona erdi.

ReklamReklam
Milletvekili Akgül’den bürokratlara: “ Nefesi yetenler hizmet edecek “
AK Parti Yozgat Milletvekili Abdulkadir Akgül, Yozgat'ta görev yapan tüm bürokratların vatandaşların hizmetinde en iyi ve hızlı bir şekilde görev...
Yozgat’ta bayramlaşma programı düzenlendi
Yozgat'ta Kurban Bayramı dolayısıyla bayramlaşma programı gerçekleştirildi.
Yozgat’ta şiddetli rüzgar çatıları uçurdu: Vatandaşlar uyarıldı
Yozgat'ın akşam saatlerinde etkisi artan şiddetli rüzgar, ilde bazı binaların çatılarını uçurarak olumsuz etkiler yarattı. Yozgat Valiliği, yaşanan bu durum...
Tecimer: Bayram boyunca 1050 personelimiz görev yapacak
Yozgat’ta İl Emniyet Müdürü Recep Tecimer, Kurban Bayramı süresince il genelinde 400’ü trafik, 650’si asayiş tedbirleri olmak üzere toplamda 1050...
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ