$ DOLAR → Alış: 7,43 / Satış: 7,46
€ EURO → Alış: 9,02 / Satış: 9,05

Yazıcı: RAM çalışmalarında 3 Bin 215 öğrencimize ulaştık

Yozgat İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı, il genelinde eğitim başarı seviyesinin artırılması, öğrenci veli ve öğretmenlerin iletişimlerinin güçlendirilmesi, öğrenci sorunlarının kısa sürede çözümlenmesi için sürdürdüğü Rehberlik Araştırma Merkezi çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Yazıcı: RAM çalışmalarında 3 Bin 215 öğrencimize ulaştık
  • 10.01.2018
  • 535 kez okundu

 

Yozgat İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı, il genelinde eğitim başarı seviyesinin artırılması, öğrenci veli ve öğretmenlerin iletişimlerinin güçlendirilmesi, öğrenci sorunlarının kısa sürede çözümlenmesi için sürdürdüğü Rehberlik Araştırma Merkezi çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Yazıcı, bu kapsamda yapılan toplantılarda 3 Bin 215 öğrenciye ulaştıklarını söyledi.

İl Milli Eğitim Müdürü Yazıcı, yaptığı açıklamada, sorunların kısa sürede çözümlenmesi için güçlü iletişiminde katkısının önemine vurgu yaptı. Yazıcı, “Rehberlik ve Araştırma Merkezimiz çalışma bölgesinde bulunan ve rehberlik öğretmeni olmayan okullarımızda ‘’etkili iletişim ve iletişim engelleri, akran zorbalığı, bağımlılıkla mücadele, verimli ders çalışma yöntemleri, sınav kaygısı ve motivasyon konularında seminerler düzenledik.Bu kapsamda RAM rehberlik öğretmenlerimizce, RAM’ın hizmet bölgesinde bulunan Aydıncık, Çekerek ve Kadışehri ilçeleri ile merkez ilçe ve merkez ilçemize bağlı köy okullarımızda öğrenci, öğretmen ve velilerimize yönelik seminerler gerçekleştirdik.Çalışma yapılan okullarımızda ayrıca bireysel, mesleki ve kişisel sosyal rehberlik hizmeti de verildi.”dedi.

Seminerlerin amacının özellikle çocuklarda bağımlılıkla mücadele ve diğer konularda farkındalık ve bilinç düzeylerini artırmak olduğunu vurgulayan Yazıcı, “Gerçekleştirilen iletişim ve akran zorbalığı seminerinde Bin 605 öğrenci ve 133 veliye; bağımlılıkla mücadele 969 öğrenci ve motivasyon, verimli ders çalışma yöntemleri, sınav kaygısı konulu seminerlerde de 641 öğrenci olmak üzere toplam 3 Bin 215 öğrencimize ulaşılmıştır. (Ekim-Kasım-Aralık 2017 ayların da)Belirlenecek konu başlıklarıyla okul temelli bu çalışmalarımız ikinci sömestrde de devam edecektir. Emeklerinden dolayı RAM müdürümüz Osman Gümüş’e  ve beraberindeki rehber öğretmenlerimize teşekkür eder çalışmalarından dolayı tebrik ederiz.”diye konuştu.

 

 

 

 

 

Türkiye Şeker Fabrikaları Genel Müdürü Mücahit Alkan, Sorgun Belediye Başkanı M. Erkut Ekinci'yi makamında ziyaret etti.
AK Parti İl yönetiminde görev dağılımı yapıldı
AK Parti Yozgat İl Başkanı Yusuf Başer, bugün il başkanlığında düzenlediği yönetim kurulu toplantısında yeni yönetimi ve il yürütme kurulunu...
Milli Eğitim ve Emniyet’ten Siber Farkındalık eğitimi
Yozgat Milli Eğitim Müdürlüğü ile İl Emniyet Müdürlüğü İşbirliğinde ilk ve orta öğretim öğrencilerine yönelik Siber Farkındalık eğitimleri verildi.
Yozgat Şehir Hastanesi 4 yılda 3 Milyon 272 Bin hastaya hizmet verdi
Türkiye’de ilk açılan Şehir Hastanesi olma özelliğini taşıyan Yozgat Şehir Hastanesi, açıldığı günden bu yana 3 Milyon 272 Bin 557...
Başkan Yalçın’dan esnaf ziyareti
Akdağmadeni Belediye Başkanı Uzm Dr Nezih Yalçın, ilçede esnaf ziyaretlerinde bulunarak vatandaşlarla sohbet etti, istek ve sorunlarını dinledi.
Başkan Başer: Korona salgınına karşı tedbiri elden bırakmayalım
AK Parti Yozgat İl Başkanı Yusuf Başer,  küresel salgın haline gelen Koronavirüs’e karşı ülkece milli bir mücadelenin içerisinde olduğunu belirterek,...
  Yozgat’ta acemi erler yemin etti
Yozgat İl Jandarma Komutanlığı tarafından temel eğitimlerini tamamlayan 46 acemi er için yemin töreni düzenlendi.
Destici’den Vali Polat’a ziyaret
Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, Yozgat Valisi  Ziya Polat'a nezaket ziyaretinde bulundu.
İl Başkanı Başer Mazbatasını aldı
AK Parti Yozgat İl Başkanı Yusuf Başer, İl Seçim Kurulundan İl Başkanlığı Mazbatasını aldı.
Başer, yatırım ve projeleri görüştü
AK Parti Yozgat Milletvekili ve Seçim İşleri Başkan Yardımcısı Yusuf Başer, il genelinde yapımı devam eden  baraj ve göletlerin ödenek...
Sağlık Sen Yozgat Şubesinden Alan’a tepki
Sağlık Sen Yozgat Şube Başkanı Atakan Erciyas,  Sağlık çalışanlarının özlük haklarına yönelik taleplerini ‘rüşvetçilikle’ ilişkilendiren Yeni Akit’in Haber Müdürü Murat...
Sedef’ten Şefaatli Belediye Başkanı Karacay’a ziyaret
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Yozgat Milletvekili İ Ethem Sedef, Şefaatli Belediye Başkanı Müjdat Karaca’yı makamında ziyaret etti.
Şerefli: Gelirde adalet için seyyanen zam yapılmalı
Memur-Sen Yozgat  İl Temsilcisi Kenan Şerefli, “Gelirde adalet için seyyanen zam yapılmalı, vergide adalet için oran sabitlenmeli, matrah artmalıdır" dedi.
Saraykent Belediyesinde toplu iş sözleşmesi sevinci
Saraykent Belediyesi ile Hizmet İş Sendikası Yozgat Şube Başkanlığı arasında 3 yıl süreli toplu iş sözleşmesi imzalandı.
Diyanet Vakfı Yozgat Şubesinden 400 öğrenciye kıyafet yardımı
Yozgat İl Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı ile WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu iş birliğiyle Yozgat’taki 400 ihtiyaç sahibi öğrenciye...
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ