$ DOLAR → Alış: 32,44 / Satış: 32,57
€ EURO → Alış: 34,71 / Satış: 34,85

Yazıcı: Okullarımız LGS’ye hazır

Yozgat İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı, 20 Haziran 2020 Cumartesi günü 2 oturum halinde yapılacak olan “Sınavla Öğrenci Alan Ortaöğretim Kurumlarına İlişkin Merkezi Sınav (LGS)” için okullarda her türlü hazırlıkların yapıldığını söyledi.

Yazıcı: Okullarımız LGS’ye hazır
  • 18.06.2020

Yozgat İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı, 20 Haziran 2020 Cumartesi günü 2 oturum halinde yapılacak olan “Sınavla Öğrenci Alan Ortaöğretim Kurumlarına İlişkin Merkezi Sınav (LGS)” için okullarda her türlü hazırlıkların yapıldığını söyledi.

Yazıcı, LGS’ye ilişkin yaptığı açıklamada şunları kaydetti: “Sınava girecek öğrencilerimiz gönül rahatlığıyla sınava girebilmesi için tüm sınav merkezi okullarımızın dezenfekte işlemleri yapıldı, sosyal mesafe kurallarına uyulabilmesi için salon içinde ve okul bahçelerinde gerekli işaretlemeler yapılmıştır.”dedi.

Öğrencilerin okul bahçesine girişte ateşleri ölçüleceğini, el dezenfektesinin yapılarak gelirken kullandıkları maskeler yerine yeni bir maske verileceğini kaydeden Yazıcı, “İki oturum arasında hava şartlarına göre öğrencilerimiz okul bahçelerinde vakit geçirmesi sağlanacak ve bu esnada görevliler tarafından sosyal mesafe kurallarına uyulabilmesi amacıyla gerekli tedbirleri alacaktır. 2. Oturum için salonlara girildiğinde maskeler yenileriyle değiştirilecek olup okul binasına girişte ve çıkışta yoğunluk oluşmasını önlemek ve sosyal mesafeye dikkat edilmesi amacıyla görevliler gerekli tedbirleri de alacaklardır.  Soru kitapçıkları 22.06.2020 Pazartesi günü saat 14:00’den itibaren sosyal mesafe ve hijyen kurallarına dikkat edilerek okul müdürlüklerinden alınabilecektir. Bu vesile ile öğrencilerimize başarılar, görevli tüm arkadaşlarımıza kolaylıklar dileriz.”temennisinde bulundu.

ReklamReklam
Yozgat’ta şiddetli rüzgar çatıları uçurdu: Vatandaşlar uyarıldı
Yozgat'ın akşam saatlerinde etkisi artan şiddetli rüzgar, ilde bazı binaların çatılarını uçurarak olumsuz etkiler yarattı. Yozgat Valiliği, yaşanan bu durum...
Tecimer: Bayram boyunca 1050 personelimiz görev yapacak
Yozgat’ta İl Emniyet Müdürü Recep Tecimer, Kurban Bayramı süresince il genelinde 400’ü trafik, 650’si asayiş tedbirleri olmak üzere toplamda 1050...
Yozgat’ta jandarma teşkilatının 185. kuruluş yıl dönümü kutlandı
Türk Jandarma Teşkilatı’nın kuruluşunun 185. yıl dönümü ülke genelinde olduğu gibi Yozgat’ta da düzenlenen törenle kutlandı.
Başkan Arslan: Birlik ve beraberlik içinde nice bayramlara
Yozgat Belediye Başkanı Dr. Kazım Arslan, bayramların milletin birlikte yaşama ve aydınlık bir geleceği bir arada kucaklama arzusunun tazelendiği günler...
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ