$ DOLAR → Alış: 8,30 / Satış: 8,34
€ EURO → Alış: 9,69 / Satış: 9,73

Yazıcı: Bu ülke için mesai mefhumu gözetmeden çalışmalıyız

Yozgat İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı, Yozgat il genelinde hemen hemen her ailede bir şehit ya da gazinin olduğu bir topluma hizmet ettiklerini belirterek, “Bu ülke için mesai mefhumu düşünmeden çalışmalıyız.”dedi.

Yazıcı: Bu ülke için mesai mefhumu gözetmeden çalışmalıyız
  • 12.01.2018
  • 502 kez okundu

 

Yozgat İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı, Yozgat il genelinde hemen hemen her ailede bir şehit ya da gazinin olduğu bir topluma hizmet ettiklerini belirterek, “Bu ülke için mesai mefhumu düşünmeden çalışmalıyız.”dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı, Başkanlığında Merkez Okul Müdürleri Toplantısı Milli Eğitim Müdür  yardımcıları ve şube müdürlerinin katılımıyla yapıldı.

Toplantıda okul müdürlerinin sorunlarını dinleyen Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı, eksiklikleri not alarak giderilmesi için gerekli talimatları verdi. Toplantıya katılan müdür yardımcıları ve şube müdürleri de söz alarak, birimleriyle ilgili iş ve işlemler hakkında okul müdürlerine bilgi vererek sorularını cevaplandırdı.

İl Milli Eğitim Müdürü Yazıcı’nın talimatıyla  AR-GE biriminin yaptığı istatistiki çalışmada, son 3 yılda okulların YGS-LYS-TEOG sınavlarındaki başarı grafiği, yapılan toplantıda sunum şeklinde yansıtılarak okulların fiziki ve genel durumu değerlendirildi.  Yapılan sunum neticesinde Yozgat’ta okulların son 3 yıldaki başarı grafiğindeki artış yada azalış gösteren dersler incelenerek gerekli notlar alınıp başarı varsa daha da artırılması düşüş var ise de nedenlerinin araştırılıp tespiti yapılarak olumsuzlukların ortadan kaldırılıp başarının artırılması gerektiği dile getirildi. Akademik başarının sürekli izleneceğini ve planla, uygula, kontrol ,önlem alma prensibiyle çalışılacağını vurgulandı.

Toplantıda gündem maddelerinden; DYK kursları ve karşılaşılan sorunlar ,madde bağımlılığı ve uyuşturucu ile mücadelede yapılan çalışmalar ,okul kantinlerinin mevzuata uygun işletilmesi ve sağlıklı beslenme konusunda dikkat edilmesi gereken hususlar ,sosyal ,kültürel ve sportif etkinliklerin değerlendirilmesi, kariyer günleri ve öğrenci yönlendirmelerinin planlanması ,öğrenci güvenliği ve alınacak tedbirler , öğrenci sorunlarının tespiti, dezavantajlı öğrencilerin tespiti, akademik başarı durumu ve başarının artırılması için yapılacak eylem planı, kurumsal iletişim, kurum kültürü ve kurum iklimi, ölçme-değerlendirme , kalite takip sistemi iş ve işlemleri konuları görüşülüp kararlar alındı.

İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı, vicdanı ölçüsü verimlilik ve çalışma ile doğru orantılı olduğunu belirterek, “İlimiz genelinde hemen hemen her ailemizde bir şehidimiz ya da gazimizin olduğu bir topluma hizmet ettiğimizi unutmamalıyız.  Bu ülke için mesai mefhumu düşünmeden çalışmalıyız. Vicdanımızın ölçüsü verimliliğimiz ve çalışmamızla doğru orantılıdır. Böylesine necip bir millet için çok gayret etmeliyiz. Vatan için toprağa verdiğimiz fidanlarımıza olan minnet ve şükran borcumuzu ödememiz için üstün bir çaba göstermek gerekir .”diye konuştu.

 

Sürmeligaz Yozgat İşletme Müdürü İhsan Salman, İl genelinde çalışmaların aralıksız sürdürüldüğünü söyledi.
Yozgat’ta patates hasadı yapıldı
Patates tohumunda dışa bağımlılığı sona erdirmek amacıyla Tarım ve Orman Bakanlığı Tarımsal Araştırmalar Genel Müdürlüğüne bağlı Niğde Patates Araştırma Enstitüsü...
24 yıl sonra Gazi olarak kabul edildi
1996 yılı, Diyarbakır’ın Kulp İlçesi kırsalında bölücü  terör örgütü PKK ile girilen çatışmada kafasından, boynundan ve kolundan yaralanarak  bir süre...
Vali Polat, 1923 doğumlu Cumhuriyet çınarlarını unutmadı
Yozgat Valisi Ziya Polat, Cumhuriyet’imizle yaşıt 1923 doğumlu nine ve dedeleri evinde ziyaret ederek bir süre sohbet etti, gönüllerini aldı.
Sarıkaya’da kaldırım yenileme çalışmalarına başlandı
Sarıkaya Belediye Başkanı Ömer Açıkel, ilçede Nevzat Şener Bulvarı güzergahında yer alan kaldırımlarda yenileme çalışmalarına başladıklarını söyledi.
Cumhuriyet Bayramı coşkuyla kutlandı
Cumhuriyet’in kuruluşunun 97’nci yılı ülke genelinde olduğu gibi Yozgat’ta da coşkuyla kutlandı.  
Bilal Şahin: En büyük yatırım insana olan yatırımdır
Yozgat İl genelinde yaptığı hizmetler ve hayır işleri ile adından söz ettiren Yozgat ve İstanbul Kraft Torba Ambalaj Grubu Yönetim...
Yozgat’ta 4 DEAŞ militanı tutuklandı
Yozgat’ta DEAŞ terör örgütüne yönelik düzenlenen operasyonda gözaltına alınan Irak uyruklu 4 DEAŞ militanı, çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.
Sorgun Belediyesinden örnek teşkil eden hizmetler
Sorgun Belediye Başkanı M Erkut Ekinci, belediye bünyesinde kurduğu atölye ile ilçede ; banklardan kamelyalara, oturma gruplarından, piknik masasına, pergoleden,...
Milletvekili Başer: Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir
AK Parti Yozgat Milletvekili ve Seçim İşleri Başkan Yardımcısı Yusuf Başer, üstün irade ve her türlü yönetim yetkisinin kaynağının millet...
Şimşek: Cumhuriyet her şeyden önce büyüyen demokrasi ağacıdır
Yozgat Barosu Başkanı Mehmet Şimşek, Cumhuriyet’in her şeyden önce barışın ve huzurun gölgesinde büyüyen demokrasi ağacı olduğunu söyledi.
Akdağmadeni Belediye Başkanı Yalçın’dan kandil mesajı
Akdağmadeni Belediye Başkanı Nezih Yalçın, yayınladığı mesajında ilçe halkının ve İslam aleminin Mevlid Kandilini kutladı.
Cumhuriyet Bayramı Atatürk Anıtına çelenk sunumu ile başladı
Tüm yurt genelinde olduğu gibi Yozgat’ta da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları Cumhuriyet Meydanında Atatürk Anıtı’na çelenk sunma töreni ile...
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ