$ DOLAR → Alış: 32,44 / Satış: 32,57
€ EURO → Alış: 34,71 / Satış: 34,85

Yaptığı 1 Metre uzunluğundaki tespihi İşadamı Şahin’e hediye edecek

Yozgat’ta tespih üzerine faaliyetini sürdüren Gönülzade Tespihçilik işyeri sahibi Mehmetali Keklikçi, Hayırsever İşadamı Bilal Şahin’e Yozgat’a yaptığı hizmetlerden dolayı isminin de yazılı olduğu bir metre uzunluğundaki tespihi hediye edecek.

Yaptığı 1 Metre uzunluğundaki tespihi İşadamı Şahin’e hediye edecek
  • 23.07.2020

Yozgat’ta tespih üzerine faaliyetini sürdüren Gönülzade Tespihçilik işyeri sahibi Mehmetali Keklikçi, Hayırsever İşadamı Bilal Şahin’e Yozgat’a yaptığı hizmetlerden dolayı isminin de yazılı olduğu bir metre uzunluğundaki tespihi hediye edecek.

Yozgat Merkez’de Tarihi Saat Kulesi Karşısı Aynalı Kahve yanında tespih üzerine faaliyetini sürdüren işyeri sahibi Mehmetali Keklikçi, tespih sanatını çok sevdiğini belirterek, 28 gün boyunca işçiliğini kendisinin yaptığı bir metre uzunluğundaki tespihi İşadamı Bilal Şahin’e hediye edeceğini söyledi.

Bilal Şahin’in Yozgat başta olmak üzere ilçe, belde ve köylerine kadar pek çok eseri ve hizmeti olduğunu vurgulayan Keklikçi, “Aynalı Kahve ile işyerimiz yan yana olduğu için buraya her gün yüzlerce vatandaşımız gelerek çaylarını yudumlayıp sohbet ediyor. Yozgat siyasetinden, ekonomisinin konuşulduğu çoğu sohbetlere de şahit oluyoruz.

Kalabalık bir masada vatandaşlar Bilal Şahin’in Yozgat’a yaptığı hizmetleri anlatınca kendisi adına bir Yozgatlı olarak gurur duydum ve bu tespihi yapmaya karar verdim. Ayrıca yine kendisine Kuka’dan bir namaz tespihi de yaptım. Kukayı Osmanlı döneminde hekimler çekermiş kuka’nın özelliği; eli dezenfekte eder mikrobu toplar. Korona salgını döneminde şuan çekilecek tek tespih kuka’dır.”dedi.

Bilal Şahin’in yaptığı hizmetler bıraktığı eserlerin diğer işadamlarına da örnek olması gerektiğini vurgulayan Keklikçi, “ Bozok Üniversitesine İlahiyat Fakültesi binası ve uygulama cami yaptırarak bağışlayan, Kent Park’a Bilal Şahin Külliyesini yaptıran, binlerce kişiyi Umre’ye gönderen Bilal Şahin’e bir Yozgatlı olarak acizane teşekkür etmek için böyle bir düşünce oluştu. Yozgat’ımız da bu anlamda birkaç tane daha Bilal Şahin olsa belki işsizliğin önüne de geçilmiş olur.

Bilal Bey gibi kendisini Yozgat’a adamış insanlara herkesin sahip çıkması gerekir.  Bende bundan yola çıkarak 28 gün boyunca gürgen ağacından üzerine kakma isimlikte yazarak 1 Metre uzunluğunda tespih yaptım. Bana bu çalışmamda küçük oğlumda yardım etti. Onunda tespih sanatını öğrenmesi için zaman zaman yanıma alarak bu gibi çalışmaları öğrenmesini istiyorum. İşyerinde tespihin yanı sıra antika cep saati, yüzük, eski halı ve kilim üzerine faaliyetlerimizi sürdürüyoruz.”diye konuştu.

ReklamReklam
Milletvekili Akgül’den bürokratlara: “ Nefesi yetenler hizmet edecek “
AK Parti Yozgat Milletvekili Abdulkadir Akgül, Yozgat'ta görev yapan tüm bürokratların vatandaşların hizmetinde en iyi ve hızlı bir şekilde görev...
Yozgat’ta bayramlaşma programı düzenlendi
Yozgat'ta Kurban Bayramı dolayısıyla bayramlaşma programı gerçekleştirildi.
Yozgat’ta şiddetli rüzgar çatıları uçurdu: Vatandaşlar uyarıldı
Yozgat'ın akşam saatlerinde etkisi artan şiddetli rüzgar, ilde bazı binaların çatılarını uçurarak olumsuz etkiler yarattı. Yozgat Valiliği, yaşanan bu durum...
Tecimer: Bayram boyunca 1050 personelimiz görev yapacak
Yozgat’ta İl Emniyet Müdürü Recep Tecimer, Kurban Bayramı süresince il genelinde 400’ü trafik, 650’si asayiş tedbirleri olmak üzere toplamda 1050...
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ