$ DOLAR → Alış: 7,49 / Satış: 7,52
€ EURO → Alış: 9,04 / Satış: 9,08

Vali Yurtnaç: Hami-Yet ailelerimiz önceki valimizin emanetleridir

Yozgat’ın bir önceki Valisi Abdulkadir Yazıcı’nın İstanbul Kaymakamlığı döneminde hayata geçirdiği ve Yozgat’ta da uyguladığı babası vefat etmiş çocukları ve onların annelerini kapsayan Hami-Yet proejsi faaliyetlerine devam ediyor.

Vali Yurtnaç: Hami-Yet ailelerimiz önceki valimizin emanetleridir
  • 23.06.2017
  • 426 kez okundu

Yozgat’ın bir önceki Valisi Abdulkadir Yazıcı’nın İstanbul Kaymakamlığı döneminde hayata geçirdiği ve Yozgat’ta da uyguladığı babası vefat etmiş çocukları ve onların annelerini kapsayan Hami-Yet proejsi faaliyetlerine devam ediyor.

Yozgat Valisi Kemal Yurtnaç, İl Özel İdaresi Sosyal Tesislerinde hamiyet aileleri ile iftar yemeğinde bir araya gelerek, Hami-yet ailelerini unutmadıklarını ve bu ailelerin kendisinden önceki Yozgat Valisi Abdulkadir Yazıcı’nın bir emaneti olduğunu söyledi.

Şehit ve gazi ailelerine, engellilere, öksüz ve yetimlere pozitif ayrımcılık yaptıklarını vurgulayan Vali Yurtnaç, “Biz bu pozitif ayrımcılık uyguladığımız kişilerin mutluluğunu artırmak için çalışıyoruz. Onların mutluluğunu ne kadar artırırsak kendimizi bu konuda o kadar başarılı görüyoruz. O bakımdan Pozitif Derneğini kurduk. Bu dernek vasıtasıyla pozitif ayrımcılık uyguladığımız kişilerin ihtiyaçlarını karşılıyoruz” dedi.

Hami-yet çocuklarına gerekli ilgi ve alakayı göstereceklerini ifade eden Vali Yurtnaç, “Çocuklarımızın birçoğu ortaokul ve lise dengine gelmiş yavrularımız. Bu çocuklarımızın şu anda yapması gereken en önemli şey iyi bir eğitimlerini en iyi şekilde tamamlamak. Belki maddi olarak bazı sıkıntılar çekebilirsiniz ama çocuklara karşı sevgimizi eksik etmememiz lazım. Bizlerde elimizden geldiğince çocuklarımızın en iyi şekilde okuyup vatanına milletine hayırlı bir birey olmaları için çaba göstereceğiz” diye konuştu.

Vali Abdulkadir Yazıcı’nın bıraktığı emanete her zaman sahip çıkacaklarını kaydeden Vali Yurtnaç, “Hami-yet ailelerini kesinlikle bir tarafa bırakmış değiliz. Bilin ki sizler bizim kardeşlerimiz evlatlarınızda evlatlarımızdır. Sizin her türlü sorununuzda biz sizin yanınızda olacağız” ifadelerini kullandı.

Hami-yet aileleride Vali Kemal Yurtnaç’a kendilerine gösterdiği yakın ilgi ve alakadan dolayı teşekkür etti.

 

 

Yozgat İl Jandarma Komutanlığı tarafından temel eğitimlerini tamamlayan 46 acemi er için yemin töreni düzenlendi.
Destici’den Vali Polat’a ziyaret
Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, Yozgat Valisi  Ziya Polat'a nezaket ziyaretinde bulundu.
İl Başkanı Başer Mazbatasını aldı
AK Parti Yozgat İl Başkanı Yusuf Başer, İl Seçim Kurulundan İl Başkanlığı Mazbatasını aldı.
Başer, yatırım ve projeleri görüştü
AK Parti Yozgat Milletvekili ve Seçim İşleri Başkan Yardımcısı Yusuf Başer, il genelinde yapımı devam eden  baraj ve göletlerin ödenek...
Sağlık Sen Yozgat Şubesinden Alan’a tepki
Sağlık Sen Yozgat Şube Başkanı Atakan Erciyas,  Sağlık çalışanlarının özlük haklarına yönelik taleplerini ‘rüşvetçilikle’ ilişkilendiren Yeni Akit’in Haber Müdürü Murat...
Sedef’ten Şefaatli Belediye Başkanı Karacay’a ziyaret
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Yozgat Milletvekili İ Ethem Sedef, Şefaatli Belediye Başkanı Müjdat Karaca’yı makamında ziyaret etti.
Şerefli: Gelirde adalet için seyyanen zam yapılmalı
Memur-Sen Yozgat  İl Temsilcisi Kenan Şerefli, “Gelirde adalet için seyyanen zam yapılmalı, vergide adalet için oran sabitlenmeli, matrah artmalıdır" dedi.
Saraykent Belediyesinde toplu iş sözleşmesi sevinci
Saraykent Belediyesi ile Hizmet İş Sendikası Yozgat Şube Başkanlığı arasında 3 yıl süreli toplu iş sözleşmesi imzalandı.
Diyanet Vakfı Yozgat Şubesinden 400 öğrenciye kıyafet yardımı
Yozgat İl Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı ile WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu iş birliğiyle Yozgat’taki 400 ihtiyaç sahibi öğrenciye...
Erciyas: Hayal kırıklığı yaşamaktan yorulduk
Sağlık Sen Yozgat Şube Başkanı Atakan Erciyas, sağlık çalışanlarının bugüne kadar Kovid-19 salgınına karşı verdiği mücadelede birçok kıymetli neferini şehit...
Koranavirüse karşı aşı uygulaması başladı
Yozgat’ta Koranavirüse karşı (Corona Vac) aşı uygulaması ilk olarak sağlık çalışanlarından başlamak üzere yapılmaya başlandı.
Ticaret Borsası modern yeni hizmet binasını hizmete açtı
Yozgat Ticaret Borası son derece modern olarak tasarlanan Onur Kaytan Plaza'da bulunan yeni hizmet binasını düzenlenen törenin ardından dualar ve...
Türkiye’nin 1 numarası Kolatar Ev Konsepti Mondi Mağazası oldu
Yozgat’ta sahipliğini Ali ve Mustafa Kolatar kardeşlerin yaptığı Kolatar İstikbal ve Mondi mağazaları, 2020 yılı içerisinde Türkiye genelinde  İstikbal ve...
Yozgat Şehir Hastanesinde aşı odaları hazırlandı
Yozgat Şehir Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Mustafa Kozan, aşı uygulamalarının sağlıklı ve sorunsuz bir şekilde yapılabilmesi amacıyla Sağlık Bakanlığının genelgesi...
Engelli evde bakım hizmeti destek miktarları artırıldı
Sosyal ve Ekonomik Destek Hizmeti’nden (SED), engeli evde bakım hizmeti ödemeleri için yapılan destek miktarlarını artırıldı.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ