$ DOLAR → Alış: 32,44 / Satış: 32,57
€ EURO → Alış: 34,71 / Satış: 34,85

Vali Polat uyardı: Tedbiri elden bırakmayalım

Yozgat’ta korona virüs ile mücadele kapsamında Vali Ziya Polat, beraberinde Belediye Başkan Yardımcısı Murat Tanışman, İl Jandarma Komutanı Yardımcısı Ekrem Mengi, ile birlikte Bankalar Caddesi ve Saat Kulesi güzergahındaki iş yerlerinde Kovid-19 denetimi gerçekleştirdi.

Vali Polat uyardı: Tedbiri elden bırakmayalım
  • 08.10.2020

Yozgat’ta korona virüs ile mücadele kapsamında Vali Ziya Polat, beraberinde Belediye Başkan Yardımcısı Murat Tanışman, İl Jandarma Komutanı Yardımcısı Ekrem Mengi, ile birlikte Bankalar Caddesi ve Saat Kulesi güzergahındaki iş yerlerinde Kovid-19 denetimi gerçekleştirdi.

Denetimlerde iş yeri sahipleri ile sohbet eden Vali Polat, vatandaşlara maske, mesafe ve hijyen konusunda uyarılarda bulundu.

Denetimler sonrası kendisini takip eden  gazetecilere açıklamalarda bulunan Vali Ziya Polat, Kovid-19 salgınına karşı bütün vatandaşların tedbiri elden bırakmamalarını istedi.

İl genelinde her gün korona virüs denetimlerinin aralıksız sürdürüldüğünü vurgulayan

Yozgat Valisi Ziya Polat, “Denetimlerimiz her zamanki gibi 7-24 esasına göre devam ediyor. Ekiplerimizle her zaman sahada ve sahada olmaya devam edeceğiz. Biliyorsunuz virüsle mücadelede en önemli unsur tedbirlere uymak Maske-Mesafe-hijyen kurallarına uyduğumuz sürece bu virüs belasından en kısa zamanda kurtulacağımızı düşünüyorum.”dedi.

ÖNEMLİ OLAN TEDBİRLERE UYMAKTIR

Salgına karşı alınan tedbirlere uyan vatandaşlara teşekkür eden Vali Polat, “Kurala uyan Yozgatlı hemşerilerime hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Ama kurallara uymaya devam etmeliyiz. Bizler valilik olarak belediye ve ilgili kurumlar olarak her türlü tedbirimizi alıyoruz ama tedbire uyacak olan vatandaşlarımızdır. Fidasyon ekiplerimiz 7-24 saat sahada çalışmalarını yapıyorlar. İzolasyona tabi olan vatandaşlarımızı kontrol etmemiz için muhtarlarımız, imamlarımız devam ediyor. Önemli olan tedbirlere uymak aldığımız tedbirler ile güçlüyüz. Umarım bu virüsü sadece Yozgat olarak değil her tarafta biran önce yeneriz normal hayatımıza döneriz.”diye konuştu.

OKULLARIMIZLA İLGİLİ ŞUAN İÇİN BİR SIKINTI GÖZÜKMÜYOR

Okulların kademeli olarak açıldığını belirten Vali Polat, şuan için bir sıkıntının olmadığını söyledi.

Vali Polat, şöyle devam etti: “Bildiğiniz üzere okullarımızı kademeli olarak açıyoruz tedbirlerimizi aldık okullarımızı dezenfekte işlemleri bitti testlerimizi yaptık şuan için bir sıkıntımız gözükmüyor. Şuana kadarda Yozgat’ta bildiğiniz üzere sayısal anlamda yükselişteydik alınan tedbirler ile ve vatandaşlarımızın aldığı tedbirlere uyulması ile biraz bu sayı düştü ama düşüşlerin sebebi tedbirlere uyulmasıdır. Bizler aşı bulunana kadar bunun tedavisi çıkana kadar hep beraber maske-mesafe-hijyen kurallarına uyacağız. Yurtlarımızda bulunan karantina uygulaması devam ediyor ve devam edecek.  Şuan yurtlarımızda misafirlerimiz var, izolasyon kurallarına uymayan vatandaşlarımızı biz yurtlara yerleştiriyoruz.”

YAZILAN CEZALARIN TAHSİL İŞLEMLERİNE BAŞLADIK

“Yazılan cezaların alınmayacağı düşüncesi varsa biz yazılan cezaları şuan işlemlere koymaya başladık.” diyen Vali Polat, “Tüm yazılan cezaları tahsil etmek içinde çaba sarf ediyoruz.. Dün itibari ile yeni bir karar aldık özellikle lise caddesinde bulunan üç caddede yürürken maskeyi aşağıya indirerek sigara içmeyi yasakladık.. Onunda cezai işlemleri var. Ceza için değil toplumumuzun sağlığı için lütfen kurallara uyalım.”ifadelerini kullandı.

ReklamReklam
Yozgat’ta şiddetli rüzgar çatıları uçurdu: Vatandaşlar uyarıldı
Yozgat'ın akşam saatlerinde etkisi artan şiddetli rüzgar, ilde bazı binaların çatılarını uçurarak olumsuz etkiler yarattı. Yozgat Valiliği, yaşanan bu durum...
Tecimer: Bayram boyunca 1050 personelimiz görev yapacak
Yozgat’ta İl Emniyet Müdürü Recep Tecimer, Kurban Bayramı süresince il genelinde 400’ü trafik, 650’si asayiş tedbirleri olmak üzere toplamda 1050...
Yozgat’ta jandarma teşkilatının 185. kuruluş yıl dönümü kutlandı
Türk Jandarma Teşkilatı’nın kuruluşunun 185. yıl dönümü ülke genelinde olduğu gibi Yozgat’ta da düzenlenen törenle kutlandı.
Başkan Arslan: Birlik ve beraberlik içinde nice bayramlara
Yozgat Belediye Başkanı Dr. Kazım Arslan, bayramların milletin birlikte yaşama ve aydınlık bir geleceği bir arada kucaklama arzusunun tazelendiği günler...
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ