$ DOLAR → Alış: 32,44 / Satış: 32,57
€ EURO → Alış: 34,71 / Satış: 34,85

Vali Polat, görevine başladı

Ankara Mamak Kaymakamlığı görevinden Yozgat   Valiliği görevine atanan Ziya Polat, bugün Yozgat’a gelerek görevine başladı.

Vali Polat, görevine başladı
  • 18.06.2020

Ankara Mamak Kaymakamlığı görevinden Yozgat   Valiliği görevine atanan Ziya Polat, bugün Yozgat’a gelerek görevine başladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla Resmi Gazete’de yayımlanan atama kararı ile Yozgat Valiliği görevine atanan Vali Ziya Polat, Yozgat’a geldi.

Yozgat Valiliği önünde düzenlenen programda, Vali Polat’ı;  Belediye Başkanı Celal Köse, İl Jandarma Komutanı Albay Bilgihan Yeşilyurt, İl Emniyet Müdürü Murat Esertürk, Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Karadağ, ilçe kaymakamları, ilçe belediye başkanları, kamu kurum ve kuruluş yetkilileri Sivil Toplum Kuruluşları ve oda temsilcileri pandemi dolayısıyla sosyal mesafe kuralları gözetilerek karşıladı.

Vali Ziya Polat,karışılama sonrası yaptığı açıklamada; Yozgat’ta göreve başlamanın mutluluğu içerisinde olduğunu söyledi.

Vali Polat,  “Bize bu görevi layık gören Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu’ya teşekkür ediyorum. Yozgatlının gönlüne dokunmaya geldik. Amacımız her yerde olduğu gibi halka hizmet Hakka hizmet. Her zaman insanı yaşat ki devlet yaşasın düsturu ile çalıştık. Yozgat’a öncelikle insanımızın gönlüne dokunmaya geldik. Milletten uzaklaşmadan buralara geldik. Milletimizin arasında, sokakta işlerimizin çoğunu halledeceğiz. Makamda oturan değil ilçe ilçe, sokak sokak, esnaf esnaf dolaşarak Yozgat’ımızı tanımaya çalışacağım” diye konuştu.

Yozgat’ın büyük projeleri olan ve devam eden bir il olduğunu vurgulayan Vali Polat, “Yozgat’ın Yüksek Hızlı Tren, hava limanı projesi devam ediyor. Tarihi turistik yerlerimiz olan Çamlık Milli Parkı, Sarıkaya Roma Hamamını el birliği ile tanıtım turizme açmak ve Yozgat’a artı bir değer katmanın peşinde olacağız” şeklinde konuştu.

Vali Polat, basın açıklamasının ardından göreve başlama yazısını imzalayarak görevine başladı.

ReklamReklam
Milletvekili Akgül’den bürokratlara: “ Nefesi yetenler hizmet edecek “
AK Parti Yozgat Milletvekili Abdulkadir Akgül, Yozgat'ta görev yapan tüm bürokratların vatandaşların hizmetinde en iyi ve hızlı bir şekilde görev...
Yozgat’ta bayramlaşma programı düzenlendi
Yozgat'ta Kurban Bayramı dolayısıyla bayramlaşma programı gerçekleştirildi.
Yozgat’ta şiddetli rüzgar çatıları uçurdu: Vatandaşlar uyarıldı
Yozgat'ın akşam saatlerinde etkisi artan şiddetli rüzgar, ilde bazı binaların çatılarını uçurarak olumsuz etkiler yarattı. Yozgat Valiliği, yaşanan bu durum...
Tecimer: Bayram boyunca 1050 personelimiz görev yapacak
Yozgat’ta İl Emniyet Müdürü Recep Tecimer, Kurban Bayramı süresince il genelinde 400’ü trafik, 650’si asayiş tedbirleri olmak üzere toplamda 1050...
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ