$ DOLAR → Alış: 32,44 / Satış: 32,57
€ EURO → Alış: 34,71 / Satış: 34,85

TSK Mehmetçik Vakfı, kurban bağışlarını kabul ediyor

Yurt içi ve yurt dışından gelen vekâleten kurban bağışları, Şehit ve Gazi Mehmetçik ailelerine destek olacak

TSK Mehmetçik Vakfı, kurban bağışlarını kabul ediyor
  • 07.06.2024

Yurt içi ve yurt dışından gelen vekâleten kurban bağışları, Şehit ve Gazi Mehmetçik ailelerine destek olacak

Türk Silahlı Kuvvetleri Mehmetçik Vakfı, 17 Mayıs 1982’den beri sürdürdüğü vatan hizmetini yerine getirirken Şehit olan veya askerlik görevi sırasında hayatını kaybeden Mehmetçiklerin yakınlarına, Gazi ve Engelli Mehmetçiklere maddi ve manevi destek sağlamaya devam ediyor.

Vakıf, her yıl olduğu gibi bu yıl da Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı Diyanet İşleri Başkanlığı ve Tarım ve Orman Bakanlığı’nın belirlediği kurallara uygun olarak vekâleten kurban bağışı kabul ediyor. Bu kapsamda, TSK Mehmetçik Vakfı Samsun Temsilcisi Albay Mehmet Ocak, yaptığı açıklamada, Yozgat’ın da Samsun’a bağlı olduğunu belirterek, kurban bağışlarının Türkiye genelindeki Şehit, malul Gazi ve engelli Mehmetçik ailelerine yapılacak yardımlarda kullanılacağını belirtti.

Vakfın kurban bağışı kabulüne başladığı tarih itibariyle, bir hisse bedeli 11.850 TL, 370 ABD Doları ve 345 Euro olarak belirlendi. Kesilecek kurbanlıkların etlerinden üretilen konserve kavurmalar ise Şehit yakınları, Malul Gazi ve Engelli Mehmetçik aileleri ile kurban bağışçılarına dağıtılacak.

Kurban kesimi, modern tesislerde, hijyenik koşullarda, dini vecibelere uygun olarak Kurban Bayramı’nın ilk üç gününde gerçekleştirilecek. Her kesimhanede görevlendirilen Vakıf personeli, veteriner hekim, noter ve din görevlisinin denetimi ve gözetimi altında gerçekleşecek kesimler, görüntülü kayıt altına alınacak ve bağışçılar, kesim yapıldığı anda SMS ve e-posta ile bilgilendirilecek.

Vakfın internet sitesi üzerinden veya anlaşmalı banka şubeleri aracılığıyla bağış yapılabileceğini belirten Albay Ocak, bağışçılara teşekkür ederek, bağışların son günlere bırakılmaması konusunda vatandaşların duyarlı olmalarını rica etti.

Yurt içinden son bağış tarihi 14 Haziran 2024 Cuma saat 17.00, yurt dışından döviz ile yapılacak bağışlar için son tarih ise 12 Haziran 2024 Çarşamba saat 16.00 olarak belirlendi. Vakıf online bağış sisteminden ise 16 Haziran 2024 Pazar saat 18.00’e kadar bağış kabul edilecek.

Mehmetçik Vakfı, Türk milletinin desteğiyle Şehit ve Gazi ailelerine olan bağlılığını sürdürmeye devam ediyor. Bağış yapmak isteyen vatandaşlar, Mehmetçik Vakfı’nı malik ve vekil kılarak, vatanın kahramanlarına destek olma fırsatını elde ediyorlar. Mehmetçik Vakfı Hakkında: Türk Silahlı Kuvvetleri Mehmetçik Vakfı, vatan hizmetini yerine getirirken hayatını kaybeden Mehmetçiklerin yakınları ile Gazi ve Engelli Mehmetçiklere maddi ve manevi yardımda bulunuyor, çocuklarını yüksek lisans seviyesi dâhil okutuyor

ReklamReklam
Milletvekili Akgül’den bürokratlara: “ Nefesi yetenler hizmet edecek “
AK Parti Yozgat Milletvekili Abdulkadir Akgül, Yozgat'ta görev yapan tüm bürokratların vatandaşların hizmetinde en iyi ve hızlı bir şekilde görev...
Yozgat’ta bayramlaşma programı düzenlendi
Yozgat'ta Kurban Bayramı dolayısıyla bayramlaşma programı gerçekleştirildi.
Yozgat’ta şiddetli rüzgar çatıları uçurdu: Vatandaşlar uyarıldı
Yozgat'ın akşam saatlerinde etkisi artan şiddetli rüzgar, ilde bazı binaların çatılarını uçurarak olumsuz etkiler yarattı. Yozgat Valiliği, yaşanan bu durum...
Tecimer: Bayram boyunca 1050 personelimiz görev yapacak
Yozgat’ta İl Emniyet Müdürü Recep Tecimer, Kurban Bayramı süresince il genelinde 400’ü trafik, 650’si asayiş tedbirleri olmak üzere toplamda 1050...
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ