$ DOLAR → Alış: 8,12 / Satış: 8,15
€ EURO → Alış: 9,59 / Satış: 9,63

Sayaçlar ücretsiz değiştiriliyor

Yerköy ilçesinin doğalgaz dağıtımını sağlayan Sürmeligaz 10 yıllık kullanım süresini dolduran abonelerinin sayaçlarını ücretsiz yeniliyor.

Sayaçlar ücretsiz değiştiriliyor
  • 31.10.2017
  • 482 kez okundu

 

Yerköy ilçesinin doğalgaz dağıtımını sağlayan Sürmeligaz 10 yıllık kullanım süresini dolduran abonelerinin sayaçlarını ücretsiz yeniliyor.
Sürmeligaz İşletme Müdürü İhsan Salman, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Ölçü ve Ölçü Aletleri Yönetmeliği 9. Maddesi “b” Bendinde belirtilen “Elektrik, su, havagazı, doğalgaz sayaçları ile akım ve gerilim transformatörlerinin muayeneleri 10 yılda bir yapılır” ibaresi gereği, her bir sayaç için 10 yılda bir defa yapılmasının kararlaştırıldığını aktardı. Salman, kullanım süresi dolmuş sayaçların Sürmeligaz yetkili firması tarafından sökülerek, abonelerin mağduriyetleri söz konusu olmadan yerine kalibrasyonu yapılmış sayaçların takıldığını kaydetti.

Salman: “İlk 10 yıllık kullanım süresine ulaşmış sayaçların yenilenmesi işlemlerini yapmaya başladık. Kullanım süresini doldurmuş sayaçların yenileme işlemleri sahada gerçekleştirilmeye devam ediliyor. Uygulanan yenileme işlemleri sonucunda, sayaçlar neredeyse sıfır hata ile ölçüm yapabilmekte ve bu sayede doğalgaz dağıtım şirketleri ile doğalgaz aboneleri arasında haksızlık ve mağduriyet yaşanmıyor. Sürmeligaz olarak Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Ölçü ve Ölçü Aletleri Yönetmeliği 9. maddesine uygun olarak çalışmalarımızı gerçekleştiriyoruz. Sayaç değişim işlemleri için abonelerimizden hiçbir şekilde ücret almıyoruz” dedi.

1996 yılı, Diyarbakır’ın Kulp İlçesi kırsalında bölücü  terör örgütü PKK ile girilen çatışmada kafasından, boynundan ve kolundan yaralanarak  bir süre...
Vali Polat, 1923 doğumlu Cumhuriyet çınarlarını unutmadı
Yozgat Valisi Ziya Polat, Cumhuriyet’imizle yaşıt 1923 doğumlu nine ve dedeleri evinde ziyaret ederek bir süre sohbet etti, gönüllerini aldı.
Sarıkaya’da kaldırım yenileme çalışmalarına başlandı
Sarıkaya Belediye Başkanı Ömer Açıkel, ilçede Nevzat Şener Bulvarı güzergahında yer alan kaldırımlarda yenileme çalışmalarına başladıklarını söyledi.
Cumhuriyet Bayramı coşkuyla kutlandı
Cumhuriyet’in kuruluşunun 97’nci yılı ülke genelinde olduğu gibi Yozgat’ta da coşkuyla kutlandı.  
Bilal Şahin: En büyük yatırım insana olan yatırımdır
Yozgat İl genelinde yaptığı hizmetler ve hayır işleri ile adından söz ettiren Yozgat ve İstanbul Kraft Torba Ambalaj Grubu Yönetim...
Yozgat’ta 4 DEAŞ militanı tutuklandı
Yozgat’ta DEAŞ terör örgütüne yönelik düzenlenen operasyonda gözaltına alınan Irak uyruklu 4 DEAŞ militanı, çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.
Sorgun Belediyesinden örnek teşkil eden hizmetler
Sorgun Belediye Başkanı M Erkut Ekinci, belediye bünyesinde kurduğu atölye ile ilçede ; banklardan kamelyalara, oturma gruplarından, piknik masasına, pergoleden,...
Milletvekili Başer: Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir
AK Parti Yozgat Milletvekili ve Seçim İşleri Başkan Yardımcısı Yusuf Başer, üstün irade ve her türlü yönetim yetkisinin kaynağının millet...
Şimşek: Cumhuriyet her şeyden önce büyüyen demokrasi ağacıdır
Yozgat Barosu Başkanı Mehmet Şimşek, Cumhuriyet’in her şeyden önce barışın ve huzurun gölgesinde büyüyen demokrasi ağacı olduğunu söyledi.
Akdağmadeni Belediye Başkanı Yalçın’dan kandil mesajı
Akdağmadeni Belediye Başkanı Nezih Yalçın, yayınladığı mesajında ilçe halkının ve İslam aleminin Mevlid Kandilini kutladı.
Cumhuriyet Bayramı Atatürk Anıtına çelenk sunumu ile başladı
Tüm yurt genelinde olduğu gibi Yozgat’ta da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları Cumhuriyet Meydanında Atatürk Anıtı’na çelenk sunma töreni ile...
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ