$ DOLAR → Alış: 32,44 / Satış: 32,57
€ EURO → Alış: 34,71 / Satış: 34,85

POMEM’de 527 bekçi 3 aylık eğitime başladı

Yozgat Polis Meslek Eğitim Merkezi (POMEM)’de 1 Temmuz 2020 yılı itibariyle 56 ilden gelen 527 çarşı ve mahalle bekçisi adayı 3 aylık eğitime başladı.

POMEM’de 527 bekçi 3 aylık eğitime başladı
  • 14.07.2020

Yozgat Polis Meslek Eğitim Merkezi (POMEM)’de 1 Temmuz 2020 yılı itibariyle 56 ilden gelen 527 çarşı ve mahalle bekçisi adayı 3 aylık eğitime başladı.

Yozgat Polis Meslek Eğitim Merkezinde 3 ay boyunca eğitime tabi tutulacak olan çarşı ve mahalle bekçisi 527 adaya uzman görevliler tarafından insan hakları, davranış ilkeleri ve etkili iletişim, durdurma, kimlik sorma, kontrol, yakalama ve muhafaza altına alma yetkisi, zor kullanma yetkisi, silah kullanma yetkisi, suça el koyma yetkisi, disiplin mevzuatı konularında eğitim verilecek.

POMEM’de ilk defa bekçi adaylarının eğitim gördüğünü vurgulayan POMEM Müdürü Zafer Kişi, “Çağımız teknoloji ve bilgi çağı ve günümüzde bilgiye ulaşmak çok kolay. Google’ye yazdığımız zaman her türlü bilgiye ulaşabiliyoruz. Ama biz burada öğrencilerimize;  devlet ciddiyeti başta olmak üzere; ahlak ve edep kuralları, toplum ve insani değerler, insan haklarına saygı gibi kavramları kazandırmaya çalışıyoruz.”dedi.

Emniyet Teşkilatının köklü ve güçlü bir teşkilat olduğunu vurgulayan Zafer Kişi, “Bizler teşkilatımızın daha da güçlenmesini istiyoruz. Öğrencilerimizin; devletimize milletimize layık, milletinin, devletin teşkilatı olsun. Onun bunun teşkilatı olmasın. Başka güç odaklarının etkisi altında olmasın. Her zaman devletimizin ve milletimizin, bayrağımızın yanında olsun. Devletimizin ve  milletimizin polisi olsun bu şekilde meslektaşlarımızın yetişmesini istiyoruz. Derdimiz gayemiz bu.”diye konuştu.

Hedeflerinden birisinin de öğrencilere emniyet teşkilatının görgüsünü kazandırmak olduğunu vurgulayan POMEM Müdürü Zafer Kişi, “Bizim buradaki en büyük derdimiz burada buraya gelen insanlarımızı emniyet teşkilatımızın görgüsünü kazandırmaktır. Artık çağımız bilgi ve teknoloji çağı. Google yazdığımız zaman her bilgiye ulaşmak çok kolay, ama görgü, ahlak, edep, toplum değerleri, insani değerler, saygı biz öğrencilerimize bu kavramları kazandırmaya çalışıyoruz. Devlet ciddiyeti, ayrımcılık yapmadan, insan haklarına saygılı, adaletli insan yetiştirmeye çalışıyoruz. Tek ayrımın haklı haksız yasa dışı ve yasal kriterler içerisinde bakabilen ve bir sıkıntısı olduğunda tek başvurduğu kara kaplı kitap olan teşkilat mensupları yetiştirmeye çalışıyoruz. Ülkemize, milletimize, devletimize hayırlı evlatlar yetiştirmek, vatandaş hukukunu bilen hiçbir ayrımcılığı gözünün de bulundurmayan bir profil oluşturmak derdimiz çabamız bu.”şeklinde konuştu.

Eğitim gören öğrencilerin meslek hayatına başladıklarında görevlerini layıkı ile yapmalarının kendilerini mutlu ettiğini vurgulayan Zafer Kişi, “Adaylarımızın burada bulundukları süre içerisinde bu çocuklarımıza ne kadar bu değerleri kazandırabilirsek kendimizi o kadar şanslı ve başarılı addederiz.  Burada da bunu yapmaya çalışıyoruz. Buraya gelen kadın öğrencilerimiz de, erkek öğrencilerimiz de bizim için polis adayıdır. Kadın erkek ayrımı yoktur. Bu elbette cinsiyet ayrımı değil insana saygı yeterli bizim için. Bugüne kadar eğitimin en esaslısını yapmaya çalıştık. Bunun da meyvelerini meslektaşlarımız görevlerine başladıkları yerlerde bize geri dönüşlerde güzel şeyler duyuyoruz, buda bizi manen tatmin ediyor ve yaptığımız işlerin  doğru yerlere vardığının geri bildirimi olmuş oluyor ve buda bizi mutlu ediyor. Özel Harekatçıların okulumuza geldiğinde kadın memurlarımız için; “Bizim özel harekatçılarımızda bu kadar iyi olsun yeter” demişti. Buda bizim yaptığımız işin hakkını verdiğimize dair işaretler veren geri dönüşlerdir buda bizi mutlu ediyor.”ifadelerini kullandı.

 

 

ReklamReklam
Milletvekili Akgül’den bürokratlara: “ Nefesi yetenler hizmet edecek “
AK Parti Yozgat Milletvekili Abdulkadir Akgül, Yozgat'ta görev yapan tüm bürokratların vatandaşların hizmetinde en iyi ve hızlı bir şekilde görev...
Yozgat’ta bayramlaşma programı düzenlendi
Yozgat'ta Kurban Bayramı dolayısıyla bayramlaşma programı gerçekleştirildi.
Yozgat’ta şiddetli rüzgar çatıları uçurdu: Vatandaşlar uyarıldı
Yozgat'ın akşam saatlerinde etkisi artan şiddetli rüzgar, ilde bazı binaların çatılarını uçurarak olumsuz etkiler yarattı. Yozgat Valiliği, yaşanan bu durum...
Tecimer: Bayram boyunca 1050 personelimiz görev yapacak
Yozgat’ta İl Emniyet Müdürü Recep Tecimer, Kurban Bayramı süresince il genelinde 400’ü trafik, 650’si asayiş tedbirleri olmak üzere toplamda 1050...
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ