$ DOLAR → Alış: 32,44 / Satış: 32,57
€ EURO → Alış: 34,71 / Satış: 34,85

ORAN Kalkınma Ajansı Toplantısı Yozgat’ta yapıldı

Yozgat, Sivas ve Kayseri illeri tarafından oluşturulan Oran Kalkınma Ajansı Temmuz Ayı Olağan Genel Kurul Toplantısı Yönetim Kurulu Başkanı ve Sivas Valisi Salih Ayhan Başkanlığında Yozgat’ta gerçekleştirildi.

ORAN Kalkınma Ajansı Toplantısı Yozgat’ta yapıldı
  • 28.07.2020

Yozgat, Sivas ve Kayseri illeri tarafından oluşturulan Oran Kalkınma Ajansı Temmuz Ayı Olağan Genel Kurul Toplantısı Yönetim Kurulu Başkanı ve Sivas Valisi Salih Ayhan Başkanlığında Yozgat’ta gerçekleştirildi.

Vali Ayhan toplantıda yaptığı konuşmada Vali Polat’a yeni görevinde başarı dileklerinde bulunarak şunları kaydetti: “Yozgat Valisi olarak göreve başlayan Sayın Ziya Polat’a yeni görevinde başarılar diliyorum. Aynı zamanda bu ay sonu itibari ile de Ajans Yönetim Kurulu Başkanlığını görevini de kendisine devretmiş olacağım. Bu görevde de başarılar temenni ediyorum. Ajansımız çalışmalarına 2020 yılı çalışma programı kapsamında devam etmektedir. Ajans tarafından uygulanmaya başlanılacak olan 3 program hakkında bugün yönetim kurulunda görüşmeler yapılacak. 2020 yılı fizibilite desteği ile kar amacı gütmeyen kurumların başvuru sahibi olacağı program ile bölge illerimizde yapılması planlanan ve ajans çalışma programı ile uyumlu fizibilite tekliflerini yüzde 75 oranında desteklemeye devam edeceğiz. Yine kar amacı gütmeyen kurumlar için geçmiş yıllarda da uyguladığımız teknik destek programı da kısa süre içerisinde ilan edilecek. Bu program ile kurumlarımız ajans çalışma programı ile uyumlu eğitim ve danışmanlık desteklerinden yüzde yüz hibe şeklinde faydalanacaklar.”

“Bu sene ilk defa ilan edeceğimiz yeni bir destek programında müjdesini buradan vermek istiyorum.” diyen  Vali Ayhan, “Yönetim Danışmanlığı Destek Programı” ismi ile bu gün detaylarını da netleştireceğimiz program ile bölge illerinde yer alan KOBİ’lerimizin yüzde yüz destek miktarı ile program amaçlarına uygun konularda ve yine ajans çalışma programında yer alan sonuç odaklı programlar (SOB) ile uyumlu konularda danışmanlık desteği almaları amaçlanmaktadır. Programın öncelikleri arasında firmalarımızın e-ticaret kapasitesinin artırılması, tasarım kabiliyetlerinin geliştirilmesi, süreç ve kaynak verimliliğinin sağlanması, kurumsallaşma düzeylerinin artırılması ve COVİD-19 sonrası imalat ve turizm sektörlerinin ihtiyaç duyduğu diğer alanlarda danışmanlık alınması bulunmaktadır. Programın toplam bütçesi 1,5 milyon lira olup, şimdiden firmalarımıza ve bölgemize hayırlı olmasını diliyoruz.  Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından yürütülmekte olan Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı (SOGEP) kapsamında Yozgat, Sivas ve Kayseri illerimize yönelik, Cazibe Merkezi Destekleme Programı kapsamında ise Sivas ilimize yönelik proje önerileri bakanlığımıza iletilmiştir. Kısa zaman içinde bu proje teklifimiz için bakanlığımızın süreci devam ettirmesi beklenmektedir.  Program ve proje bazlı bu faaliyetlerin yanı sıra araştırma-inceleme çalışmalarına da devam edilmektedir. COVİD-19 salgınının ekonomik ve sosyal etkileri ile ilgili rapor çalışması tamamlanmıştır. Çalışma kapsamında elde edilen veriler hem ajansımızın hem de Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının sürecin olumsuz etkilerinin en aza indirilmesi amacıyla yürütüleceği faaliyetlere dayanarak teşkil edecektir. Bu konuda ajans uzmanlarımız tarafından yönetim kuruluna sunum yapılacak ve sonrasında rapor Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve ilgili paydaşlarla paylaşılacaktır. Ajansımızın çalışmalarının bölge illerimiz ve ülkemiz adına hayırlı olmasını temenni ederim” ifadelerini kullandı.

Konuşmanın ardından Sivas Valisi Salih Ayhan, Ajans Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini Vali Ziya Polat’a devretti.

Vali Polat ise yaptığı konuşmada şunları kaydetti: “ Sivas Valimiz Sayın Salih Ayhan’a, Kayseri Valimiz Şehmus Günaydın’a ve önceki dönem Yozgat Valimiz Kadir Çakır’a yaptıkları hizmetlerden dolayı teşekkür ediyorum. Oran Kalkınma Ajansı ilimizin ve bölgemizin kalkınmasına destek sağlıyor. Dönem başkanlığım boyunca el birliği ile gönül birliği ile bölgemize en iyi şekilde hizmet edeceğiz.”

Toplantı daha sonra basına kapalı olarak devam etti.

ReklamReklam
Milletvekili Akgül’den bürokratlara: “ Nefesi yetenler hizmet edecek “
AK Parti Yozgat Milletvekili Abdulkadir Akgül, Yozgat'ta görev yapan tüm bürokratların vatandaşların hizmetinde en iyi ve hızlı bir şekilde görev...
Yozgat’ta bayramlaşma programı düzenlendi
Yozgat'ta Kurban Bayramı dolayısıyla bayramlaşma programı gerçekleştirildi.
Yozgat’ta şiddetli rüzgar çatıları uçurdu: Vatandaşlar uyarıldı
Yozgat'ın akşam saatlerinde etkisi artan şiddetli rüzgar, ilde bazı binaların çatılarını uçurarak olumsuz etkiler yarattı. Yozgat Valiliği, yaşanan bu durum...
Tecimer: Bayram boyunca 1050 personelimiz görev yapacak
Yozgat’ta İl Emniyet Müdürü Recep Tecimer, Kurban Bayramı süresince il genelinde 400’ü trafik, 650’si asayiş tedbirleri olmak üzere toplamda 1050...
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ