$ DOLAR → Alış: 32,44 / Satış: 32,57
€ EURO → Alış: 34,71 / Satış: 34,85

Oktay: Her bir yatırım, şehrimizin ve ülkemizin değeridir

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, memleketi Yozgat’ta OSB’de açılış ve temel atma törenine katıldı. Oktay,  “Yozgat Organize Sanayi Bölgesi’nde açılışını yapacağımız ve temelini atacağımız her bir yatırım; şehrimizin, bölgenin ve ülkemizin değeridir.”dedi.

Oktay: Her bir yatırım, şehrimizin ve ülkemizin değeridir
  • 24.06.2020

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, memleketi Yozgat’ta OSB’de açılış ve temel atma törenine katıldı. Oktay,  “Yozgat Organize Sanayi Bölgesi’nde açılışını yapacağımız ve temelini atacağımız her bir yatırım; şehrimizin, bölgenin ve ülkemizin değeridir.”dedi.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Yozgat Organize Sanayi Bölgesi (OSB)’de Açılış ve Temel Atma Töreni’ne katıldı.

Konuşmasında Yozgat’a yapılan bu yatırımların şehrin ve yatırımcıların yarına daha umutla bakması için milat olduğunu vurgulayan Oktay, “Bu yatırımlar, Yozgat’ın, Yozgat’lı iş insanlarımızın ve buradaki yatırımcılarımızın kendine güvenle, daha güçlü şekilde ayağa kalkması ve yarına daha umutla bakması için bir milattır. Hayırlı, mübarek olsun. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın sizlere ve sizlerin nezdinde tüm Yozgat’a en kalbi selamlarını ve bugün kurdelesini keseceğimiz yatırımlar için hayırlı olsun dileklerini iletiyorum.”diye konuştu.

AHDİMİZ, YOZGAT’I DAHA FAZLA ÜRETİM, YATIRIM VE İSTİHDAMA KAVUŞTURMAK İÇİNDİ

“Ahdimiz, Yozgat’ı daha fazla üretim, yatırım ve istihdama kavuşturmak içindi.”diyen Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, “İlk göreve geldiğimizde hem Yozgat Çamlık’ta hem de Sorgun’da bütün kamu, özel sektör ve STK temsilcilerimizle bir araya gelmiştik. Bu buluşmalarımızın temel amacı, hep birlikte Yozgat’ın yerelden kalkınması için neler yapabiliriz; biz merkezden nasıl destek verebiliriz bunu istişare etmekti. Eksiğimizi, gediğimizi; şehrimizin potansiyelini ve olası fırsatları hep birlikte değerlendirdik ve hemşehriler olarak ahitleştik. Ahdimiz, Yozgat’ı daha fazla üretim, yatırım ve istihdama kavuşturmak içindi. İş insanımıza, yatırımcılara, çalışanlara, STK’lara, Yozgatlı kardeşlerimize yerelden kalkınmamız için zihniyet dönüşümü ve özgüven kazandırmak içindi. Hamdolsun hep birlikte verdiğimiz emeklerin meyvelerini almaya başlamış bulunuyoruz. Bugün gerek açılışını yaptığımız gerek temellerini attığımız yatırımlar, inanınca ve isteyince Yozgat’ta nelerin yapılabileceğinin; nelerin değişebileceğinin somut birer göstergesi.”dedi.

Yozgat’ta yerel üreticilerin dayanışmasına katkı sağlamak için 2 yıl önce yerelden kalkınmayı sağlamak üzere “Tedarik Zinciri Projesi”ni başlattıklarını hatırlatan Oktay, “Proje, Yozgat’ın kendi kalkınmasını kendisinin tetiklemesi ve bunu yapabilmek için gerekli donanıma sahip olacak şekilde kendisini sürekli geliştirmesi amacını taşıyor. Ekonomik dönüşüm için önce zihinlerde dönüşümü hedefledik ve bunu gerçekleştirmek üzere hep birlikte yola çıktık. ORAN Kalkınma Ajansı’mız, Yozgat Sanayi-Ticaret Odalarımız, yerel yönetimlerimiz, iş insanlarımız, sendikalarımız, STK’larımız, yerel basın ve medyamız yerinden kalkınma sürecini sahiplendiler. Yerelden kalkınma hedeflerimiz doğrultusunda en başta, bir ekip olarak birlikte hareket edeceğiz demiştik; öyle de oldu. Yeni Valimiz Ziya Polat ile Yozgat Valiliğimiz de bu kalkınma hamlesindeki öncü rolünü alacaktır. Bu vesileyle, Yozgat’a yeni atanan Sayın Vali Ziya Polat’a bir kez daha hoşgeldiniz diyor; görev süresi boyunca en hayırlı hizmetlerin şehrimize kazandırılmasında öncülük etmesini temenni ediyorum.”şeklinde konuştu.

BURADA OLUŞACAK İSTİHDAM İÇİN İLK ETAPTA 3 BİN KİŞİ HEDEFİNİ BELİRLEMİŞTİK

Oluşacak istihdam için ilk etapta 3 bin kişi hedefini belirlediklerini vurgulayan Oktay, “Sadece bu organize sanayi bölgesinde istihdam 1100’lü sayılardan iki binin üzerine, 2060’a yükseldi. Emeği geçen herkesi tebrik ediyorum. Bugün açılışını gerçekleştirdiğimiz 3 tesiste 700 kişi istihdam edilmektedir.  Temelini attığımız üretim tesisleri ise yaklaşık 500 kişilik ilave istihdam oluşacak. Toplamda 1200 kişi daha iş sahibi olacak. Bugün önümüze yeni bir hedef daha koyuyoruz. Yeni hedef öncelikle Yozgat Organize Sanayi Bölgesi’nde 5 bin kişilik toplam istihdam rakamına ulaşmaktır. Bu defa hedefe daha hızlı ulaşmalıyız; tekrar bir iki yıl daha vaktimiz yok. İkinci hedefimiz; Bozok ve Boğazlıyan Organize Sanayi Bölgeleri’nin çok hızlı bir şekilde tamamlanıp açılmasıdır.”ifadelerini kullandı.

 

ReklamReklam
Yozgat’ta şiddetli rüzgar çatıları uçurdu: Vatandaşlar uyarıldı
Yozgat'ın akşam saatlerinde etkisi artan şiddetli rüzgar, ilde bazı binaların çatılarını uçurarak olumsuz etkiler yarattı. Yozgat Valiliği, yaşanan bu durum...
Tecimer: Bayram boyunca 1050 personelimiz görev yapacak
Yozgat’ta İl Emniyet Müdürü Recep Tecimer, Kurban Bayramı süresince il genelinde 400’ü trafik, 650’si asayiş tedbirleri olmak üzere toplamda 1050...
Yozgat’ta jandarma teşkilatının 185. kuruluş yıl dönümü kutlandı
Türk Jandarma Teşkilatı’nın kuruluşunun 185. yıl dönümü ülke genelinde olduğu gibi Yozgat’ta da düzenlenen törenle kutlandı.
Başkan Arslan: Birlik ve beraberlik içinde nice bayramlara
Yozgat Belediye Başkanı Dr. Kazım Arslan, bayramların milletin birlikte yaşama ve aydınlık bir geleceği bir arada kucaklama arzusunun tazelendiği günler...
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ