$ DOLAR → Alış: 32,76 / Satış: 32,89
€ EURO → Alış: 35,02 / Satış: 35,16

Milletvekili Başer, İnandık Barajında incelemelerde bulundu

AK Parti Yozgat Milletvekili ve Seçim İşleri Başkan Yardımcısı Yusuf Başer, Yerköy’de yapımı devam eden ve tamamlandığında 2 bin 875 hektar alanı sulayacak olan İnandık Baraj inşaatında incelemelerde bulundu.

Milletvekili Başer, İnandık Barajında incelemelerde bulundu
  • 25.08.2020

AK Parti Yozgat Milletvekili ve Seçim İşleri Başkan Yardımcısı Yusuf Başer, Yerköy’de yapımı devam eden ve tamamlandığında 2 bin 875 hektar alanı sulayacak olan İnandık Baraj inşaatında incelemelerde bulundu.

Milletvekili Yusuf Başer, incelemeler sonrası yaptığı açıklamada; ekonomik yapısı tarım ve hayvancılığa dayalı Yozgat’ın tarımsal alanda kalkınması için baraj ve göletlerin yapımına önem verdiklerini söyledi.

Tarımsal çeşitliliği artırmak ve boşa akan suların tarıma kazandırılması amacıyla Baydiğin ve Akdağmadeni Çalışkan göletlerini tamamladıklarını vurgulayan Başer,  İnandık ve Oğulcuk Barajları ile Sarıhamzalı, Bahadın, Erkekli, Gevrek, Bahçecik ve Eymir göletlerinin yapımının devam ettiğini ifade etti.

Milletvekili Başer, baraj ve gölet yatırımlarının tamamlanarak ekonomiye kazandırılmasıyla Yozgat tarımının çeşitlilik kazanarak büyük gelişme göstereceğine dikkat çekti.

Milllete ne söz verdilerse, verdikleri sözleri bir bir yerine getirdiklerini belirten Başer, 65 yıldır geçmiş iktidarlar döneminde gündeme getirilen ve yapımına bir türlü başlanılmayan İnandık Barajı’nın kendi iktidarları döneminde tamamlanacağını, Yerköy’ü suyla buluşturacaklarını söyledi.

İNANDIK BARAJI 2023 YILINDA TAMAMLANACAK

İnandık Barajının 2023 yılında tamamlanacağını vurgulayan Başer, İnandık Barajı tamamlandığında 28 bin 750 dekar tarım arazisinin sulanacağını ifade etti.

İnandık Barajı’nı2023 yılına kadar bitirmeyi hedeflediklerini vurgulayan Başer, “Baraj tamamladığında Yerköy ve civarındaki tarım alanları sulanıp, üründe çeşitliliğin artarak daha fazla ve kaliteli ürünler alınacak, Barajdan salınacak 31,10 milyon metreküp su ile Belkavak, Göçerli, Buruncuk, Arifeoğlu, Süleymanlı ve Sekili’nin bir kısım tarım arazilerinin de içinde bulunduğu toplam 28 bin 750 dekar tarım arazisi sulanacaktır.”dedi.

Baraj inşaatında yapılan çalışmalar hakkında bilgiler veren Başer, “Barajda gövde altı sıyırma kazıları ve ana kaya zemin parametrelerin tespiti için gerekli olan deneyler tamamlandı. Temel beton imalatına başlandı. Sağ sahilde yamaç kazısı ve temel atma devam ederken, sol sahilde temel betonu imalatı devam ediyor.”diye konuştu.

Milletvekili Başer’e  İnandık Barajı inşaat sahasındaki incelemelerine AK Parti Yerköy İlçe Başkanı Hacı Dereli ve İl Genel Meclis Üyesi Aziz Başak’ta eşlik etti.

ReklamReklam
Milletvekili Sedef’ten Başkan Arslan’a ziyaret
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP)Yozgat Milletvekili İbrahim Ethem Sedef, beraberinde İl Başkanı Tekin Irgatoğlu, İlçe Başkanı Adem Kızılay, Meclis üyeleri ve...
Yozgat Vakfı, STK temsilcileri ve iş insanlarını ağırladı
Yozgat Vakfı öncülüğünde İstanbul ve Almanya federasyonlarının katkılarıyla, Çamlık Galata Otel'de düzenlenen 3. Yurtiçi ve Yurtdışı Bayram Buluşması, büyük bir...
Başhekim Kozan hastaların ve personelin bayramını kutladı
Yozgat Şehir Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Mustafa Kozan beraberinde Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Elif Tinel ve idari ekip, hastaları ve...
Kurban Bayramıyla birlikte fırınlarda kıymalı pide mesaisi başladı
Kurban Bayramıyla birlikte Yozgat'ın pidesiyle ünlü ilçesi Yerköy'de pide fırınları hareketlendi.
Yozgat’ta keneden yılın ilk ölümü gerçekleşti
Yozgat'ta bir kişi, vücuduna kene yapışması sonucu KKK Ateşi'ne yakalanarak tedavi gördüğü hastanede yaşamını kaybetti.
Bayram’da market ve kasaplarda kıyma çektirme yoğunluğu
Yozgat, geleneksel Kurban Bayramı coşkusunu et kıyma işlemleriyle birlikte yaşayan şehirlerden biri olarak öne çıkıyor. Bayramın ilk gününden itibaren, vatandaşların...
Jandarma operasyonunda aranan 14 şahıs yakalandı
Yozgat İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, şehir genelinde yürüttükleri başarılı operasyonlarla aranan şahısların yakalanmasını sağladı. 19 Mayıs ile 19 Haziran tarihleri...
Milletvekili Akgül’den bürokratlara: “ Nefesi yetenler hizmet edecek “
AK Parti Yozgat Milletvekili Abdulkadir Akgül, Yozgat'ta görev yapan tüm bürokratların vatandaşların hizmetinde en iyi ve hızlı bir şekilde görev...
Yozgat’ta bayramlaşma programı düzenlendi
Yozgat'ta Kurban Bayramı dolayısıyla bayramlaşma programı gerçekleştirildi.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ