$ DOLAR → Alış: 7,44 / Satış: 7,47
€ EURO → Alış: 9,02 / Satış: 9,05

Milletvekili Başer: Çiftçilerimiz modern tarım aletleri ile üretim yapıyor

AK Parti Seçim İşleri Başkan Yardımcısı ve Yozgat Milletvekili Yusuf Başer, AK Parti iktidarları döneminde çiftçilerin üretimlerini modern tarım aletleri ile yaptığını söyledi.

Milletvekili Başer: Çiftçilerimiz modern tarım aletleri ile üretim yapıyor
  • 24.04.2017
  • 481 kez okundu

AK Parti Seçim İşleri Başkan Yardımcısı ve Yozgat Milletvekili Yusuf Başer, AK Parti iktidarları döneminde çiftçilerin üretimlerini modern tarım aletleri ile yaptığını söyledi.

Bu yıl 8.nsi düzenlenen Tarım Gıda ve Hayvancılık Fuarını beraberinde Merkez İlçe Başkanı İskender Nazlı ve bazı partilerle ziyaret eden Milletvekili Yusuf Başer, fuarda bulunan firma sahipleri ve vatandaşlarla sohbet etti.

AK PARTİ İKTİDARLARI DÖNEMİNDE TARIM VE HAYVANCILIK GELİŞTİ

Türkiye’nin AK Parti ile her alanda olduğu gibi tarım ve hayvancılık sektöründe de önemli gelişmeler yaşadığını vurgulayan Başer, “AK Parti İktidarı kurulmadan önceyi gözümüzün önüne getirdiğimizde ülkemizin 14 yılda nereden nereye geldiğini görebiliriz. O dönemlerde banka faizleri yüzde yüzün üzerinde çiftçimiz borcunun taksitlerini ödeyemez halde ve tarlasını sürecek mazotu traktörüne koyamaz duruma gelmişti. Çiftçimiz, bankadan kullandığı zirai kredilerin taksidini ödeyemez kapısındaki traktör haczedilirdi. Bunu hepimiz çok iyi biliyoruz. İşte o günlerden bugünlere gelmek kolay olmadı. Bugün hala ülkemizin bu gelişmesini içine sindiremeyen iç ve dış güçler FETÖ ve diğer hainler ellerinden gelen bütün kötülükleri yaparak ülkemizde kaos ortamı yaratmaya çalışıyorlar. Buna asla fırsat vermeyiz. Referandumda halkımızın ortaya koyduğu iradeye herkesin saygılı olması gerekir.”dedi.

Yozgat’a yapılan ve yapımı devam eden yatırımların tamamlanmasıyla şehrin daha hızlı gelişeceğini vurgulayan Başer,” Bugün ilimizde yapılan ve yapımı devam eden yatırımlar gerçekten çok büyük yatırımlardır. Yeni Şehir Hastanemiz adeta 5 yıldızlı otel konforunda ve fiziki genel durumu bakımından son derece modern cihazlarla donatılmış ve hizmet vermektedir. Hastanemizle ilgili de pek çok spekülasyonlar yapılmıştı; “Yok yapılmayacak, yok yarım kalacak” bugün geldiğimiz noktada AK Parti hükumetleri ne söz vermişse hepsini bir bir yerine getirmiştir. Hızlı trenin hizmete girmesi ve havaalanı projesinin tamamlanmasıyla illimizin ulaşım sorunu ortadan kalkacaktır. İkinci OSB’ninde buraya yapılacak olması yatırımcılarımıza daha cazip imkanlar sağlayacaktır. 4 bin kişilik cezaevinin tamamlanması ve burada istihdam edilecek personel ve diğer etkenleri de içine katarsak esnafımıza ve şehrimiz ekonomisine önemli katkısı olacak. Diyanet eğitim merkezi, adli tıp ve diğer projelerimizin tamamlanması ile ilimiz inanıyorum ki kısa sürede gelişmesi daha kolay olacak. Kimse ümitsiz olmasın. Yarınlarımız daha güzel olacak.”ifadelerini kullandı.

 

 

Türkiye Şeker Fabrikaları Genel Müdürü Mücahit Alkan, Sorgun Belediye Başkanı M. Erkut Ekinci'yi makamında ziyaret etti.
AK Parti İl yönetiminde görev dağılımı yapıldı
AK Parti Yozgat İl Başkanı Yusuf Başer, bugün il başkanlığında düzenlediği yönetim kurulu toplantısında yeni yönetimi ve il yürütme kurulunu...
Milli Eğitim ve Emniyet’ten Siber Farkındalık eğitimi
Yozgat Milli Eğitim Müdürlüğü ile İl Emniyet Müdürlüğü İşbirliğinde ilk ve orta öğretim öğrencilerine yönelik Siber Farkındalık eğitimleri verildi.
Yozgat Şehir Hastanesi 4 yılda 3 Milyon 272 Bin hastaya hizmet verdi
Türkiye’de ilk açılan Şehir Hastanesi olma özelliğini taşıyan Yozgat Şehir Hastanesi, açıldığı günden bu yana 3 Milyon 272 Bin 557...
Başkan Yalçın’dan esnaf ziyareti
Akdağmadeni Belediye Başkanı Uzm Dr Nezih Yalçın, ilçede esnaf ziyaretlerinde bulunarak vatandaşlarla sohbet etti, istek ve sorunlarını dinledi.
Başkan Başer: Korona salgınına karşı tedbiri elden bırakmayalım
AK Parti Yozgat İl Başkanı Yusuf Başer,  küresel salgın haline gelen Koronavirüs’e karşı ülkece milli bir mücadelenin içerisinde olduğunu belirterek,...
  Yozgat’ta acemi erler yemin etti
Yozgat İl Jandarma Komutanlığı tarafından temel eğitimlerini tamamlayan 46 acemi er için yemin töreni düzenlendi.
Destici’den Vali Polat’a ziyaret
Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, Yozgat Valisi  Ziya Polat'a nezaket ziyaretinde bulundu.
İl Başkanı Başer Mazbatasını aldı
AK Parti Yozgat İl Başkanı Yusuf Başer, İl Seçim Kurulundan İl Başkanlığı Mazbatasını aldı.
Başer, yatırım ve projeleri görüştü
AK Parti Yozgat Milletvekili ve Seçim İşleri Başkan Yardımcısı Yusuf Başer, il genelinde yapımı devam eden  baraj ve göletlerin ödenek...
Sağlık Sen Yozgat Şubesinden Alan’a tepki
Sağlık Sen Yozgat Şube Başkanı Atakan Erciyas,  Sağlık çalışanlarının özlük haklarına yönelik taleplerini ‘rüşvetçilikle’ ilişkilendiren Yeni Akit’in Haber Müdürü Murat...
Sedef’ten Şefaatli Belediye Başkanı Karacay’a ziyaret
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Yozgat Milletvekili İ Ethem Sedef, Şefaatli Belediye Başkanı Müjdat Karaca’yı makamında ziyaret etti.
Şerefli: Gelirde adalet için seyyanen zam yapılmalı
Memur-Sen Yozgat  İl Temsilcisi Kenan Şerefli, “Gelirde adalet için seyyanen zam yapılmalı, vergide adalet için oran sabitlenmeli, matrah artmalıdır" dedi.
Saraykent Belediyesinde toplu iş sözleşmesi sevinci
Saraykent Belediyesi ile Hizmet İş Sendikası Yozgat Şube Başkanlığı arasında 3 yıl süreli toplu iş sözleşmesi imzalandı.
Diyanet Vakfı Yozgat Şubesinden 400 öğrenciye kıyafet yardımı
Yozgat İl Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı ile WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu iş birliğiyle Yozgat’taki 400 ihtiyaç sahibi öğrenciye...
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ