$ DOLAR → Alış: 32,44 / Satış: 32,57
€ EURO → Alış: 34,71 / Satış: 34,85

Kuyumcunun 3 milyon liralık vurgun yaptığı iddiası

Yozgat’ın Yerköy ilçesinde yaklaşık 50 kişi, İstanbul’da kuyumculuk yapan hemşehrileri A.D. ve oğulları tarafından dolandırıldıkları iddiasıyla Yerköy Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulundu.

Kuyumcunun 3 milyon liralık vurgun yaptığı iddiası
  • 28.08.2020

Yozgat’ın Yerköy ilçesinde yaklaşık 50 kişi, İstanbul’da kuyumculuk yapan hemşehrileri A.D. ve oğulları tarafından dolandırıldıkları iddiasıyla Yerköy Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulundu.

Dolandırıldıklarını iddia eden vatandaşlar;  altın ve döviz gibi birikimlerini komşu köy, Kırşehir’e bağlı Ömeruşağı köyünden hemşehrileri olan A.D. ve oğullarına ait kuyumcuya teslim etti. Bu kişiler kuyumcuya teslim ettikleri paralarını ve ziynet eşyalarını almak için 15 ay önce kuyumcuya gitti. Kuyumcunun iş yerini kapattığını gören vatandaşlar, bir süre sonra dolandırıldıklarını anladı. Bunun üzerine dolandırıldıklarını iddia eden vatandaşlar,  A.D. ve oğlu İ.D. hakkında Yerköy Adliyesine giderek suç duyurusunda bulundu.
Grup adına konuşan Seyit Dinç isimli vatandaş, “Yakın köylümüz ve akrabamız A.D. ve oğulları, İstanbul’un Pendik ilçesi Orhangazi Mahallesi’nde bir kuyumcu dükkanı açtı. Bizler de Ömeruşağı köyünden yaklaşık 20 kişi, Kilimli ve Boğazevi kasabasından ise yaklaşık 30 kişilik bir grup olarak hemşehrimiz, akrabamız olduğu için ve hemşehrimiz kazansın diye her zaman kendilerinden alışveriş yaptık. Alışverişimizden ziyade hemşehriler olarak paralarımızı ve ziynet eşyalarımızı hep kendilerinde biriktirdik. Yaklaşık 15 ay önce ziynet eşyalarımızı almak için iş yerine gittiğimizde iş yerinin kapalı olduğunu ve içinin boşaltıldığını gördük. Telefonla A.D. isimli şahsı aradığımızda ‘İş yeri benim adıma değil, benim üzerime bir şey yok. İş yeri oğlumun adına gidin kendisinden paranızı, altınınızı ne verdiyseniz alın’ şeklinde bizi tersledi. Kapısına da her gittiğimizde jandarma çağırarak bizi köyden uzaklaştırmaya kalktı. Ne yazık ki yaklaşık toplamda 2,5-3 milyon değerinde olan paramızı ve ziynet eşyamızı geri alamıyoruz. A.D.’nin kendisinden bu şekilde bir davranış görünce oğlu İ.D.’yi aramaya karar verdik. Fakat İ.D. ise ‘Üzerime hiçbir şey yok. Her şeyimi babam aldı gitti, beni de dışladı’ şeklinde açıklamada bulundu. Biz ise bizden paraları alan baba ve oğlun bu şekilde davranmalarını aralarında anlaşmalı olarak yaptıklarını düşünüyoruz. Yaklaşık 50 kişiyiz hepimiz de dolandırıldığımızı iddia ediyoruz. Kimimizin hac için biriktirdiği paralar, kimimizin çocuğunun düğün parası, kimimizin alın teri, çocukların sünnet töreninde birikmiş paralar hepimizin helal kazandığı kazançlar, bu şahıslar tarafından istismar edildi. Bu konuyu tüm çabalarımıza rağmen çözemedik. Dolandırıldığımızı anladık. Biz bu şahısların yurt dışına dahi kaçacaklarından şüpheliyiz. Devletimize ve adaletimize güveniyoruz. Bu durumun en kısa zamanda açığa kavuşturulup, mağduriyetimizin en kısa zamanda giderilmesini istiyoruz.”diye konuştu.

 

ReklamReklam
Yozgat’ta şiddetli rüzgar çatıları uçurdu: Vatandaşlar uyarıldı
Yozgat'ın akşam saatlerinde etkisi artan şiddetli rüzgar, ilde bazı binaların çatılarını uçurarak olumsuz etkiler yarattı. Yozgat Valiliği, yaşanan bu durum...
Tecimer: Bayram boyunca 1050 personelimiz görev yapacak
Yozgat’ta İl Emniyet Müdürü Recep Tecimer, Kurban Bayramı süresince il genelinde 400’ü trafik, 650’si asayiş tedbirleri olmak üzere toplamda 1050...
Yozgat’ta jandarma teşkilatının 185. kuruluş yıl dönümü kutlandı
Türk Jandarma Teşkilatı’nın kuruluşunun 185. yıl dönümü ülke genelinde olduğu gibi Yozgat’ta da düzenlenen törenle kutlandı.
Başkan Arslan: Birlik ve beraberlik içinde nice bayramlara
Yozgat Belediye Başkanı Dr. Kazım Arslan, bayramların milletin birlikte yaşama ve aydınlık bir geleceği bir arada kucaklama arzusunun tazelendiği günler...
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ