$ DOLAR → Alış: 32,44 / Satış: 32,57
€ EURO → Alış: 34,71 / Satış: 34,85

Irgatoğlu: Başbuğ’umuz haksızlık karşısında hiç susmadı

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Yozgat Merkez İlçe Başkanı Tekin Irgatoğlu, Merhum Başbuğ’un vatanına milletine bir devlet adamı olduğunu belirterek, Merhum Başbuğ Alparslan Türkeş’in haksızlık karşısında hiç susmadığını söyledi.

Irgatoğlu: Başbuğ’umuz haksızlık karşısında hiç susmadı
  • 03.04.2020

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Yozgat Merkez İlçe Başkanı Tekin Irgatoğlu, Merhum Başbuğ’un vatanına milletine bir devlet adamı olduğunu belirterek, Merhum Başbuğ Alparslan Türkeş’in haksızlık karşısında hiç susmadığını söyledi.

MHP Merkez İlçe Başkanı Tekin Irgatoğlu, Merhum Başbuğ Alparslan Türkeş’in 23.ncü ölüm yıldönümü dolayısıyla yaptığı açıklamada; Türkeş’in, Türk siyaset ve devlet hayatına milli, ahlaki ve manevi bir yorum getirme konusunda heyecan ve aşk dolu olduğunu vurguladı.

Başkan Irgatoğlu, “Merhum Başbuğumuz Alparslan Türkeş Bey’in rahmet-i rahmana vasıl oluşunun 23. yılındayız. Onu dualarımızla yad ediyor, özlem dolu kalplerimizle muhterem hatıralarını paylaşıyoruz. Başbuğumuz , büyük bir mücadele, engin bir gönül ve ülkü insanıydı. Onda ufuk ötesini görme kabiliyet ve becerisi vardı. Onda karmaşık olayları kavrama, anlama ve çözüme kavuşturma vasfı hâkimdi. O, vatanına ve milletine bağlı bir devlet adamı, yaşantısıyla önemine büyük bir değer atfeden demokrasi neferi, ama en önemlisi dava adamlığının yol başçısıydı. Taraflı tarafsız herkesin üzerinde ittifak ettiği üzere, hayatını mukaddes davasına adamış, ruhunu Türk-İslam ülküsünün başarısına vakfetmişti. Siyasi krizlerin baş gösterdiği dönemlerde sağduyunun sesi olarak hareket eden, aşılmaz görülen sorunları sükûnetle halleden bir şahsiyetti. Türk siyaset ve devlet hayatına milli, ahlaki ve manevi bir yorum getirme konusunda heyecan ve aşk doluydu. Bizlerde merhum Başbuğumuzun kurmuş olduğu siyasi organizasyonun temsilcileri olarak Onun fikirlerine sadakle bağlı kalacak ve Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli’nin önderliğinde kutlu yürüyüşümüze devam edeceğiz.  Bu vesile ile Başbuğumuz Alparslan Türkeş başta olmak üzere ebediyete intikal etmiş dava arkadaşlarını saygı, rahmet ve minnetle anıyorum.” dedi.

Başkan Irgatoğlu, ülkemizde etkisini sürdüren Korona salgını dolayısıyla Milliyetçi Hareket Partisi Merkez İlçe Başkanlığı tarafından planlanan Başbuğ’u anma programlarını ertelemek zorunda kaldıklarını ifade etti.

ReklamReklam
Milletvekili Akgül’den bürokratlara: “ Nefesi yetenler hizmet edecek “
AK Parti Yozgat Milletvekili Abdulkadir Akgül, Yozgat'ta görev yapan tüm bürokratların vatandaşların hizmetinde en iyi ve hızlı bir şekilde görev...
Yozgat’ta bayramlaşma programı düzenlendi
Yozgat'ta Kurban Bayramı dolayısıyla bayramlaşma programı gerçekleştirildi.
Yozgat’ta şiddetli rüzgar çatıları uçurdu: Vatandaşlar uyarıldı
Yozgat'ın akşam saatlerinde etkisi artan şiddetli rüzgar, ilde bazı binaların çatılarını uçurarak olumsuz etkiler yarattı. Yozgat Valiliği, yaşanan bu durum...
Tecimer: Bayram boyunca 1050 personelimiz görev yapacak
Yozgat’ta İl Emniyet Müdürü Recep Tecimer, Kurban Bayramı süresince il genelinde 400’ü trafik, 650’si asayiş tedbirleri olmak üzere toplamda 1050...
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ