$ DOLAR → Alış: 8,28 / Satış: 8,31
€ EURO → Alış: 10,07 / Satış: 10,11

İl Emniyet Müdürlüğünden soba zehirlenmelerine karşı broşürlü uyarı

Yozgat İl Emniyet Müdürlüğü kış mevsimi dolayısıyla vatandaşları soba zehirlenmelerine karşı uyardı.

İl Emniyet Müdürlüğünden soba zehirlenmelerine karşı broşürlü uyarı
  • 11.01.2018
  • 602 kez okundu

 

Yozgat İl Emniyet Müdürlüğü kış mevsimi dolayısıyla vatandaşları soba zehirlenmelerine karşı uyardı.

İl Emniyet Müdürü Seçkin Çengeloğlu,  kış mevsimi dolayısıyla ülke genelinde olduğu gibi Yozgat’ta sobalı evlerde oturan vatandaşları uyararak karbonmonoksit gazından zehirlenmeler yaşanabileceği konusuna dikkat çekti.

Çengeloğlu, “Hava sıcaklıklarının eksi derecelere kadar düşmesi nedeni ile birçok vatandaşımız kullandıkları soba, kombi ve şofbenden sızan karbonmonoksit gazı ile hayatını kaybetmektedir. Yozgat ilimizde 2017 yılı içerisinde soba, kombi ve şofbenden sızan karbon monoksit gazı nedeni ile toplamda 47 zehirlenme olayı yaşanmıştır. Vatandaşlarımızın alacağı basit tedbirlerle önlenebilecek olan soba, kombi ve şofben kullanımından kaynaklı karbonmonoksit zehirlenmeleri ile ilgili bilgilerin yer aldığı “Soba Zehirlenmelerine Dikkat” konulu broşür  İl Emniyet Müdürlüğümüz tarafından hazırlanarak vatandaşları bilgilendirme amaçlı dağıtımı yapıldı.”dedi.

SAHTE ÇİLİNGİRCİLERE DİKKAT

İl Emniyet Müdürü Çengeloğlu, son zamanlarda evden, iş yerinden ve otomobilden yapılan hırsızlıklarda ancak çilingirlerde (anahtarcı) bulunan malzemeler yöntemi kullanıldığına dikkat çekerek vatandaşlara “sahte çilingirlere dikkat” broşürleri dağıtarak uyardıklarını belirtti.

Çengeloğlu, şunları kaydetti: “Son zamanlarda evden, işyerinden ve otomobilden yapılan hırsızlıklarda kapı kilitlerinin açılması amacı ile anahtar makineleri, ham anahtar ve maymuncuk takımı gibi araç ve gereçlerinin kullanıldığı ve bu araçların kaçak olarak çilingircilik mesleği yapan şahıslar tarafından tedarik edildiği ve bu konuda vatandaşlarımızı bilgilendirerek, mağdur olmalarının önlenmesi için anahtar çoğaltma ve kilit değişimi gibi ihtiyaçların “Anahtarcılar, Kilitçiler ve Çilingirciler Odasına” kayıtlı meslek mensuplarınca yaptırılmasına yönelik bilgilerin yer aldığı “Sahte Çilingirlere Dikkat” konulu broşürde İl Emniyet Müdürlüğü tarafından hazırlanarak Yozgat il merkezinde ve ilçelerde Toplum Destekli Polisler tarafından vatandaşları bilgilendirmek amacıyla dağıtıldı.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ