$ DOLAR → Alış: 32,44 / Satış: 32,57
€ EURO → Alış: 34,71 / Satış: 34,85

Hayırsever vatandaş 5 kişinin 2 Bin 500 lira veresiye borcunu kapattı

Yozgat’ta kimliğini açıklamayan bir hayırsever vatandaş, 5 kişinin 2 Bin 500 Lira olan veresiye borcunu kapattı.

Hayırsever vatandaş 5 kişinin 2 Bin 500 lira veresiye borcunu kapattı
  • 24.10.2020

Yozgat’ta kimliğini açıklamayan bir hayırsever vatandaş, 5 kişinin 2 Bin 500 Lira olan veresiye borcunu kapattı.

Yozgat’ta 3 Şubesi bulunan Zafer Tanzim Marketlerin bir şubesine gelen ve isminin açıklanmasını istemeyen hayırsever bir vatandaş, veresiye defterinden 5 kişinin 2 Bin 500 Lira olan borcunu kapatarak marketten ayrıldı.

Zafer Tanzim Marketler sahibi Mustafa Arık, Yozgat’ta ilk defa böyle bir durumla karşılaştığını belirterek, hayırsever vatandaşın müşteri gibi gelerek 5 kişinin veresiye defterindeki olan borcunu kapattığını söyledi.

Arık, “Hayırsever vatandaş marketimize müşteri gibi gelerek önce içeriyi gezdi ve içerideki müşterilerin çıkmasını bekledi. Daha sonra veresiye defteri kullanıp kullanmadığımız sordu. Bende evet bazı vatandaşlarımız için veresiye verdiklerimiz var deyince 2.500 lira vereyim kaç kişinin borcunu kapatabilirsek kapatalım dedi. Önce şaka yapıyor zannettim sonra defterden gösterdiğim 5 müşterimizin veresiye olan borcunu kapatarak marketten ayrıldı. Kim olduğunu bilmiyorum. Zaten ismini de sorduğumda söylemedi.”dedi.

Bu tür davranışların Osmanlı döneminde de var olduğunu vurgulayan Arık, “Aslında bu hayırsever vatandaşımızın davranışı hepimize örnek teşkil ediyor. Herkes imkanı ölçüsünde bu tür davranışlar gösterse belki de ülkemizde hiç kimse zor durumda kalmayacak. Öncelikle paylaşma duygusunu bilmemiz gerekli. Kim olduğunu bilmediğimiz hayırsever vatandaşımızın bu davranmışı örnek teşkil ediyor. Daha önce haberlerde de görmüştüm ve bazı belediyeler buna yönelik kampanyada başlatmıştı. Fakat böyle bir şeye kendi marketimizde bende şahit olunca açıkçası duygulandım. O hayırsever vatandaşımıza bir kez daha teşekkür ediyorum.”diye konuştu.

ReklamReklam
Yozgat’ta şiddetli rüzgar çatıları uçurdu: Vatandaşlar uyarıldı
Yozgat'ın akşam saatlerinde etkisi artan şiddetli rüzgar, ilde bazı binaların çatılarını uçurarak olumsuz etkiler yarattı. Yozgat Valiliği, yaşanan bu durum...
Tecimer: Bayram boyunca 1050 personelimiz görev yapacak
Yozgat’ta İl Emniyet Müdürü Recep Tecimer, Kurban Bayramı süresince il genelinde 400’ü trafik, 650’si asayiş tedbirleri olmak üzere toplamda 1050...
Yozgat’ta jandarma teşkilatının 185. kuruluş yıl dönümü kutlandı
Türk Jandarma Teşkilatı’nın kuruluşunun 185. yıl dönümü ülke genelinde olduğu gibi Yozgat’ta da düzenlenen törenle kutlandı.
Başkan Arslan: Birlik ve beraberlik içinde nice bayramlara
Yozgat Belediye Başkanı Dr. Kazım Arslan, bayramların milletin birlikte yaşama ve aydınlık bir geleceği bir arada kucaklama arzusunun tazelendiği günler...
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ