$ DOLAR → Alış: 32,44 / Satış: 32,57
€ EURO → Alış: 34,71 / Satış: 34,85

Hak İş Yozgat İl Başkanlığı 1 Mayıs’ı kutladı

Hak İş Yozgat İl Başkanı Ferman Zararsız, beraberinde yönetim kurulu üyeleri, Cumhuriyet Meydanında ellerinde sendika ve Türk Bayrakları ile 1 Mayıs’ı kutlayarak ortak basın açıklamasında bulundu.

Hak İş Yozgat İl Başkanlığı 1 Mayıs’ı kutladı
  • 30.04.2020

Hak İş Yozgat İl Başkanı Ferman Zararsız, beraberinde yönetim kurulu üyeleri, Cumhuriyet Meydanında ellerinde sendika ve Türk Bayrakları ile 1 Mayıs’ı kutlayarak ortak basın açıklamasında bulundu.

Hizmet İş Sendikası ve Hak İş İl Başkanı Ferman Zararsız, yaptığı basın açıklamasında; “Bizler, Türkiye’nin bütün emekçileri, emeklileri, işsizleri, yoksulları, kadınları, erkekleri, gençleri, yaşlıları, engellileri, meslek sahipleri ve sivil toplum kuruluşları olarak; tüm dünya emekçileriyle birlikte bugün yine 1 Mayıs’ta birlikteyiz.”dedi.

“Korona virüs salgını nedeni ile kitlesel kutlama imkanı olmasa da, 1 Mayıs’ta ekranlarda, illerin meydanlarında ve her yerdeyiz.” diyen Zararsız, “ HAK-İŞ olarak; 23 Nisan’da Millî Mücadelemizin 100. Yılını tüm teşkilatımız ve emekçilerimiz ile İstiklal Marşımızı okuyarak büyük bir coşkuyla kutladık. Yine aynı gece başlayan rahmet, bereket ve mağfiret ayı Ramazan ayının milletimiz ve tüm İslam alemi için hayırlara vesile olmasını diliyoruz.”diye konuştu.

Zararsız, Hak-İş olarak, 1 Mayıs’ta ki isteklerini şöyle sıraladı: “- Kısa Çalışma ödeneğinden yararlanma koşullarının daha da esnetilmesini istiyoruz.

– Bu süreçte uygulanan fesih yasaklarını olumlu buluyoruz. Bununla birlikte Ücretsiz izin uygulamasının istismar edilmesine hayır diyoruz.

– Bütün sağlık emekçilerimiz için eşit haklar istiyoruz.

– Taşerondan kadroya geçen emekçilerin TİS sürelerinin öne çekilmesini istiyoruz.

– Geçici ve mevsimlik işçilerin sorunlarının çözümü istiyoruz.

– Tüm emekçilerimiz için daha fazla iş güvencesi istiyoruz.

– Örgütlenmenin önündeki engellerin kaldırılmasını istiyoruz.

– İşyerlerinde İş sağlığı ve güvenliği tedbirlerinin daha da yaygınlaştırılmasını istiyoruz.”

İşçilerin emekçilerin her zaman yanlarında olduklarını vurgulayan Başkan Zararsız, “Bizler; Güçlü, Güzel Yarınlar için, Haklarda daha güçlü gelecek için, Sağlığımız için, İş Güvencemiz için, İşimiz ve Emeğimiz için, yine ve yüksek sesle haykırmak için meydanlardayız. Bu zor süreçte iş başında fedakarca, cesurca ve özveri ile çalışan başta sağlık, gıda, banka, taşıma, güvenlik, temizlik, haberleşme, basın, petrol ile kamu ve özel bütün sektörlerdeki tüm emekçi kardeşlerimize gönülden haykırarak teşekkür etmek için buradayız. Emekçi kardeşlerimize “Sen sağlığını koru, emeğini biz koruruz” diyoruz. Tüm emekçilerimizi Güvende olmak için HAK-İŞ ile birlikte mücadeleye davet ediyoruz. Daha Fazla Dayanışma, Daha Çok Emek, Daha Çok Önlem, Daha Çok İş Güvenliği, Daha Güçlü Türkiye için 1 Mayıs’ta yine meydanlardayız. “ifadelerini kullandı.

Programa; Hak-İş Yozgat İl Başkanı Ferman Zararsız, Hak-İş İl Başkan Yardımcısı Şuayip Yılmaz, Öz Sağlık İş Sendikası Mehmet Akyol, Hizmet-İş Sendikası Yozgat Şube Başkan Yardımcısı İsmail Ekici, Kadın Komitesi Başkanı Arzu Yönel, Gençlik Komitesi Başkan Yardımcısı Ergin Bolat katıldı.

ReklamReklam
Yozgat’ta şiddetli rüzgar çatıları uçurdu: Vatandaşlar uyarıldı
Yozgat'ın akşam saatlerinde etkisi artan şiddetli rüzgar, ilde bazı binaların çatılarını uçurarak olumsuz etkiler yarattı. Yozgat Valiliği, yaşanan bu durum...
Tecimer: Bayram boyunca 1050 personelimiz görev yapacak
Yozgat’ta İl Emniyet Müdürü Recep Tecimer, Kurban Bayramı süresince il genelinde 400’ü trafik, 650’si asayiş tedbirleri olmak üzere toplamda 1050...
Yozgat’ta jandarma teşkilatının 185. kuruluş yıl dönümü kutlandı
Türk Jandarma Teşkilatı’nın kuruluşunun 185. yıl dönümü ülke genelinde olduğu gibi Yozgat’ta da düzenlenen törenle kutlandı.
Başkan Arslan: Birlik ve beraberlik içinde nice bayramlara
Yozgat Belediye Başkanı Dr. Kazım Arslan, bayramların milletin birlikte yaşama ve aydınlık bir geleceği bir arada kucaklama arzusunun tazelendiği günler...
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ