$ DOLAR → Alış: 7,87 / Satış: 7,90
€ EURO → Alış: 9,25 / Satış: 9,28

Evcimen: Doğru proje ve akıllı yatırım daima kazandırır

Yozgat’ta uzun yıllar Mali Müşavir olarak vatandaşlara hizmet veren Harun Evcimen, devletin vatandaşlara üreticilere yönelik yüzde 70-yüzde 80’lere varan ciddi oranlarda hibe desteği sunduğunu belirterek, doğru proje hazırlattıran ve akıllı yatırım yapan vatandaşların daima kazandığını söyledi.

Evcimen: Doğru proje ve akıllı yatırım daima kazandırır
  • 17.08.2017
  • 647 kez okundu

Yozgat’ta uzun yıllar Mali Müşavir olarak vatandaşlara hizmet veren Harun Evcimen, devletin vatandaşlara üreticilere yönelik yüzde 70-yüzde 80’lere varan ciddi oranlarda hibe desteği sunduğunu belirterek, doğru proje hazırlattıran ve akıllı yatırım yapan vatandaşların daima kazandığını söyledi.

Kırsalda yaşayan vatandaşların ve üreticilerin kalkınması üretime yönelmesi için AB destekli projeleri hayata geçiren Tarım Kırsal Kalkınmayı Destekeleme Kurumu (TKDK) Yozgat’ta kurulduğu günden buyana il genelinde yüzlerce üreticiye son derece modern çiftlikler tesisler kurarak üretime geçmesini sağladı.

ÜRETİCİLERİMİZE  150 PROJEMİZLE YAKLAŞIK 120 MİLYON LİRA YATIRIM SAĞLADIK

Mali Müşavir Harun Evcimen,  TKDK tarafından desteklenen, çiftçi ve üreticilere yönelik sadece kendilerinin hazırladığı 150 proje ile yaklaşık 120 Milyon liralık yatırım yapılmasına vesile oldu. Evcimen, Yozgat’ın tarım ve hayvancılık açısından büyük bir öneme sahip olduğunu belirterek,  TKDK ve Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünün desteklediği projelerin doğru şekilde hazırlanarak değerlendirilmesinin Yozgat ve ülke tarımını daha iyi noktalara getirebileceğini söyledi.

TKDK destekleri ile çiftçilerin, üreticilerin Yozgat İl genelinde modern çiftlikler üretim tesislerine kavuştuğunu söyleyen Evcimen, “Üreticimiz kendi imkanlarıyla böylesi devasa tesisleri sahip olması mümkün değildi. Devletimiz tarafından TKDK’nın yüzde 70-80’leri bulan destekleri sayesinde Avrupa’i tesislerin sahibi oldu. Özellikle kırsalda yaşayan kendisine ülke ekonomisine katkı sağlamayı düşünen üreticilerimizi mutlaka bu fırsattan yararlanmasını istiyoruz. Sivas Caddesi Bozok Üniveresitesi Misafirhanesi karşısındaki Mali Müşavirlik Büromuzda Mali Müşavir arkadaşım Ali Günay’dınla birlikte tarım ve hayvancılık başta olmak üzere diğer proejleride itina ile hazırlayarak vatandaşlarımızın modern tesislere sahip olmalarına katkı sağlıyoruz.”diye konuştu.

TKDK İPARD-II ÇAĞRISI BAŞVURULARI DEVAM EDİYOR

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekeleme Kurumu’nun (TKDK) IPARD-II’nin ikinci çağrısına başvurularının devam ettiğini kaydeden Evcimen, “ Başvurular 6 Eylül 2017 tarihi saat 09:00’dan itibaren, yatırımın uygulanacağı ilde bulunan TKDK İl Koordinatörlüklerinde kabul edilmeye başlanacaktır. Online Proje Başvuru Sistemi 26 Eylül 2017 tarihi saat 21:00’da kapatılacaktır. Başvuruların son teslim tarihi 28 Eylül 2017, saat 18:00’dir. Son teslim tarihinden sonra yapılacak başvurular kabul edilmemektedir.” dedi.

Mali Müşavir Harun Evcimen,  İkinci çağrı kapsamında, Tarım ve Balıkçılık Ürünlerinin İşlenmesi ve Pazarlanması ile İlgili Fiziki Varlıklara Yönelik Yatırımlar tedbiri altında bulunan ve  desteklenen sektörleri şöyle sıraladı:

“Süt ve Süt Ürünlerinin İşlenmesi ve Pazarlanması,

Süt Toplama Merkezleri,

Kırmızı Et ve Et Ürünlerinin İşlenmesi ve Pazarlanması,

Kanatlı Eti ve Et Ürünlerinin İşlenmesi ve Pazarlanması,

Su Ürünlerinin İşlenmesi ve Pazarlanması,

Meyve ve Sebze Ürünlerinin İşlenmesi ve Pazarlanması şeklindedir.”

DAMGA VERGİSİ VE HARÇLAR MUAF TUTULDU

IPARD-II uygulaması, daha önceki yıllarda uygulanan IPARD-I uygulamalarına göre, başvuru sahipleri açısından daha avantajlı hale getirildiğini vurgulayan Evcimen, “ Daha önce ödenen damga vergisi ve harçlar IPARD-II kapsamında muaf tutulmuştur. Yine hada önce uygulandığı gibi Gelir ve Kurumlar vergisi ile, KDV muafiyetide devam etmektedir.  Bu kapsamda bizler 2011  yılından itibaren Yozgat, Çorum, Aksaray, Nevşehir ve Ankara illerine değişik alanlarda yaklaşık 150 adet proje hizmeti verdik. Bunların yaklaşık yatırım tutarları 100 ile 120 milyon TL civarındadır.”ifadelerini kullandı.

 

 

Yozgat Valisi Ziya Polat,  19 Ekim Muhtarlar Günü dolayısıyla yayınladığı mesajında muhtarların gününü kutladı.
Başkan Köse: Muhtarlarımız demokrasimizin mihenk taşıdır
Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse, Türkiye’de 1829 tarihinden günümüze muhtarlıkların faaliyetini sürdürdüğünü belirterek, muhtarların demokrasinin mihenk taşlarından birisi olduğunu söyledi.
Başkan Ekinci: Muhtarlarmız yerel yönetimlerin omurgasını oluşturmaktadır
Sorgun Belediye Başkanı M. Erkut Ekinci, muhtarların önemli bir görevi yerine getirdiğini belirterek, yerel yönetimlerin omurgasını muhtarların oluşturduğunu söyledi.
Yazıcı, Sorgun ve Saraykent’te öğrencilerle bir araya geldi
Yozgat İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı, ilçelerde okul ziyaretleri kapsamında Sorgun ve Saraykent’te okulları ziyaret ederek sınıflarda öğrencilerle bir...
TKDK’dan 48 Projeye 8 Milyon 207 Bin 400 TL hibe desteği
Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu(TKDK) Yozgat İl Koordinatörü Selim Türker, IPARD 9. Çağrı Dönemi Birinci Grupta desteklenmek üzere seçilen...
Araç sahiplerine kışlık bakım uyarısı
Yozgat’ta oto tamir ustaları yaklaşan kış mevsimi öncesi araçlarının bakımlarını yaptırmaları hususunda uyardı.
Yozgat’ta otobüs devrildi: 17 yaralı
Yozgat'ın Sorgun ilçesinde, belediye otobüsünün  kontrolden çıkarak devrilmesi sonucu meydana gelen kazada 16 kişi yaralandı.
MHP İl Başkanlığında Irgatoğlu dönemi başladı
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) 13.Olağan Kongresinde İl Başkanlığına önceki dönem Merkez İlçe Başkanı Tekin Irgatoğlu seçildi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Hedefimiz doğalgazı 2023 yılında milletimize kavuşturmak
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Fatih Sondaj Gemisi'nde yeni rezervi açıkladı. Erdoğan, “Tuna1 kuyusunda keşfettiğimiz 405 milyar metreküp doğalgazı burada kurulacak...
İnce, Yozgat’ta esnafları ziyaret etti
4 Eylül'de Sivas'ta başlattığı "Bin Günde Memleket Hareketi" programı kapsamında Tokat’tan sonra Yozgat'a gelen Eski CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce,...
DEVA Partisi Yozgat Merkez İlçe Başkanlığına Bulut seçildi
Ali Babacan liderliğinde kurulan Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA Partisi) Yozgat Merkez İlçe 1. Olağan Kongresinde tek liste ile gidilen...
Başsavcı Uçak’tan suç mağdurlarına yönelik hassas bir çalışma
Yozgat Cumhuriyet Başsavcısı Hasan Uçak, adliyede ilk defa uygulanacak olan suç mağdurlarına yönelik yeni bir çalışmayı hayata geçirerek; bilgilendirme, yönlendirme,...
Milli Eğitim’den 28 Bin 81 öğrenci kodlama eğitim aldı
Yozgat Valiliği himayelerinde İl Milli Eğitim Müdürlüğü Koordinesinde 2017 yılında kurulan KoduluYoz programından 28 Bin 81 öğrencinin eğitim aldığı bildirildi.
Atatürk’ün Yozgat’a gelişi törenle kutlandı
Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Yozgat’a gelişinin 96’ncı yıl dönümü, Cumhuriyet Meydanında düzenlenen törenle kutlandı.
Yozgat Hayvan Hastanesi ve Borsası 2021 yılında hizmete girecek
Yozgat’ın Çalatlı köyü yakınlarında toplam 95 Bin Metrekare alana kurulacak proje ile ilde hayvancılığın gelişmesine büyük katkı sağlaması planlanan Hayvan...
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ