$ DOLAR → Alış: 32,44 / Satış: 32,57
€ EURO → Alış: 34,71 / Satış: 34,85

Et ve Süt Kurumunda Süt Ünitesinin İhalesi yapıldı

AK Parti Yozgat Milletvekili ve Seçim İşleri Başkan Yardımcısı Yusuf Başer,  Yozgat Et ve Süt Kurumu bünyesinde kurulacak Süt Ünitesinin ihalesinin yapıldığını açıkladı.

Et ve Süt Kurumunda Süt Ünitesinin İhalesi yapıldı
  • 11.05.2020

AK Parti Yozgat Milletvekili ve Seçim İşleri Başkan Yardımcısı Yusuf Başer,  Yozgat Et ve Süt Kurumu bünyesinde kurulacak Süt Ünitesinin ihalesinin yapıldığını açıkladı.

Yozgat Tarım ve Hayvancılığının gelişmesine ivme kazandıracak süt ünitesi yatırımının ihale sürecinin bittiğini açıklayan Milletvekili Başer, Projeningirdi maliyetleri ve döviz artışı nedeniyle yeniden revize edildiğini ve Et ve Süt Kurumu’nunkendi bütçesinden 5 milyon 250 lira ek kaynak ayırdığını belirterek ayrılan kaynağın Cumhurbaşkanlığı tarafından onay sürecinden sonra çalışmalara fiilen başlanacağını vurguladı.

Yozgat’a Süt Ünitesini kazandırmak için büyük mücadele verdiklerini belirten Başer, Et ve Süt Kurumu bünyesinde Türkiye’nin hiçbir ilinde böyle yatırımın vaki olmadığını, süt ünitesi yatırımının bu yönüyle Türkiye’de ilk olma özelliğini taşıyacağını ifade etti.

İSTİHDAMA VE HAYVANCILIĞIN GELİŞİMİNE KATKI SUNACAK

Yozgat Et ve Süt Kurumu bünyesinde kurulacak süt ünitesini çok önemsediklerini vurgulayan Başer, yatırımın hem istihdamı artıracağını hem de Yozgat’ta Hayvancılığın gelişimine büyük katkı sunacağını belirtti.

TARIM VE HAYVANCILIĞA BÜYÜK DESTEKLER VERİYORUZ

Yozgat’ta tarım ve hayvancılığın geliştirilmesi için büyük destekler verdiklerini ve yatırım yaptıklarını söyleyen Başer, bu destekler sayesinde Yozgat’ta büyükbaş ve küçükbaş hayvancılığın popülasyonunun arttığını ve ivme kazanmaya başladığını belirtti.

YOZGAT HAYVAN HASTANESİ VE HAYVAN BORSASININ İHALESİ YAKIN ZAMANDA

Altyapı yatırımları tamamlanan ve yakın zamanda ihalesi yapılacak olan Yozgat Hayvan Hastanesi ve Hayvan Borsası’nın Süt ünitesi ile birlikte birbirini tamamlayan entegre yatırımlar olduğunu vurgulayan Başer, 2021 yılında Yozgat Hayvan Hastanesi ve Hayvan Borsası’nı da tamamlayarak Yozgat halkının hizmetine sunacaklarını ifade etti.

Başer, Et ve Süt kurumu bünyesinde kurulacak “Süt Ünitesi” ve 2021 yılında açılması hedeflenen“Yozgat Hayvan Hastanesi ve Hayvan Borsası”yla Yozgat’ta tarımsal ve hayvansal üretim noktasında zihniyet devrimi olacağını, babaerkil tarımsal ve hayvansal üretimin yerini pazarı belli olan plan ve program dahilinde üretimin yapıldığı yeni bir sürecin başlayacağına inandığını vurguladı.

Milletvekili Başer, Süt Ünitesi ve Hayvan Hastanesi ve Hayvan Borsasının açılmasıyla birlikte Yozgat’ta tarım ve Hayvancılıkta yeni bir dönemin başlayacağına vurgu yaparak, bu yatırımlara Yozgat’ın tarım ve hayvancılığının büyük gelişme göstereceğini,Tarım ve hayvancılık alanında da Yozgat’ın merkez haline geleceğini ifade etti.

 

ReklamReklam
Yozgat’ta şiddetli rüzgar çatıları uçurdu: Vatandaşlar uyarıldı
Yozgat'ın akşam saatlerinde etkisi artan şiddetli rüzgar, ilde bazı binaların çatılarını uçurarak olumsuz etkiler yarattı. Yozgat Valiliği, yaşanan bu durum...
Tecimer: Bayram boyunca 1050 personelimiz görev yapacak
Yozgat’ta İl Emniyet Müdürü Recep Tecimer, Kurban Bayramı süresince il genelinde 400’ü trafik, 650’si asayiş tedbirleri olmak üzere toplamda 1050...
Yozgat’ta jandarma teşkilatının 185. kuruluş yıl dönümü kutlandı
Türk Jandarma Teşkilatı’nın kuruluşunun 185. yıl dönümü ülke genelinde olduğu gibi Yozgat’ta da düzenlenen törenle kutlandı.
Başkan Arslan: Birlik ve beraberlik içinde nice bayramlara
Yozgat Belediye Başkanı Dr. Kazım Arslan, bayramların milletin birlikte yaşama ve aydınlık bir geleceği bir arada kucaklama arzusunun tazelendiği günler...
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ