$ DOLAR → Alış: 32,44 / Satış: 32,57
€ EURO → Alış: 34,71 / Satış: 34,85

Eğitim Bir Sen bu yılda Yetkili Sendika oldu

Eğitim Bir-Sen Yozgat Şubesi, geçen yıl olduğu gibi il genelinde 3 bin 556 üye sayısı ile bu yılda yetkili sendika oldu.

Eğitim Bir Sen bu yılda Yetkili Sendika oldu
  • 23.07.2020

Eğitim Bir-Sen Yozgat Şubesi, geçen yıl olduğu gibi il genelinde 3 bin 556 üye sayısı ile bu yılda yetkili sendika oldu.

Eğitim Bir Sen Yozgat Şube Başkanı Kenan Şerefli, yaptığı açıklamada; korona sebebiyle her yıl Mayıs ayında kamu çalışanlarını bir yıl boyunca temsil etmek üzere yetkili sendikayı belirleyen Mutabakat sürecinin bu yıl Temmuz ayında gerçekleştirildiğini söyledi.

Şerefli, “Memur-Sen Konfedrasyonu’na bağlı olan Sendikamız Eğitimciler Birliği Sendikası (Eğitim-Bir-Sen) Yozgat şubesi olarak  geleneği bozmayıp bu yıl da Yozgat Merkez İlçe, tüm ilçelerimiz ve Bozok Üniversitemizde  eğitim hizmet kolunda 3.556 üye ile en yakın sendikaya 2000’in üzerinde üye farkıyla yetkiyi alarak sendikal yolculuğumuzu bir kez daha taçlandırmış bulunmaktayız. Eğitim Bir-Sen  özgün sendikal anlayışıyla sendikacılığı kavga zemininden  rekabet zeminine taşıyarak çözüm odaklı, tenkit değil tevhit esaslı, sorunun değil çözümün paydaşı olan bir yaklaşımla hareket etmekte  eğitim çalışanlarının ekonomik ve sosyal haklarının geliştirmek için emek, ekmek ve hak mücadelesi vererek özelde Yozgat’ta genelde bütün yurtta üyelerinden aldığı destek ile Eğitim-Hizmet kolunda elde ettiği kazanımlar ile her zaman Eğitim emekçilerinin yanında olmuştur. Eğitim Bir-Sen Ülkemizin Kamusal alandaki en büyük Sivil Toplum Kuruluşu olmanın sorumluluğu ile Milli ve Yerli Teşkilat yapısıyla, sahip olduğu  dinamizm,  medeniyet ve değer odaklı duruşuyla hak, özgürlük emek ve ekmek mücadelesi yürütürken aynı zamanda da ortaya koyduğu eylemlerle her zaman Milli İradenin yanında askeri ve sivil vesayetçilerin karşısında yer almış, mazlumların gür sesi olmuştur. Bundan sonra da Türkiye’nin demokratikleşmesine, sivilleşmesine ve özgürleşmesine katkıda bulunarak Millet iradesinin daim kılınması ve Hakk’ı yüceltmek gibi soylu bir dava için sorumluluk almaya devam edecektir.”dedi.

SORUMLULUĞUMUZUN BİLİNCİNDEYİZ

Yetkili sendika olma sorumluluğunun bilincinde olduklarını vurgulayan Şerefli, “Eğitim Bir-Sen olarak Yetkiyi taçlandırdığımız süreci kamu çalışanlarımıza bir hizmet yarışı, demokratik bir süreç olarak görüyoruz. Yetkili olmanın bize yüklediği sorumluluğun bilincindeyiz. Yetkiyi taçlandırdığımız bu süreçte Eğitim Bir-Sen’li olmanın sorumluluğunu ve çalışkanlığını sergileyerek il merkezimizde, bütün ilçelerimizde ve üniversitemizde yetkiyi devam ettiren il, ilçe, üniversite  başkan ve yönetim kurulu üyelerimize, kadın komisyonlarımıza, dava arkadaşlarıma sonsuz teşekkür ediyoruz. Sendikal varlığımız olan Eğitim Bir-Sen’in asil üyelerine bizlere verdikleri destek ve duydukları güvenden dolayı şükranlarımızı sunuyoruz. Bundan sonra da üyelerimizin bizlere vereceği güçle temel hak ve özgürlükler noktasında kararlı mücadelemize hız kesmeden aynı kararlılıkla devam edecektir.”ifadelerini kullandı.

ReklamReklam
Milletvekili Akgül’den bürokratlara: “ Nefesi yetenler hizmet edecek “
AK Parti Yozgat Milletvekili Abdulkadir Akgül, Yozgat'ta görev yapan tüm bürokratların vatandaşların hizmetinde en iyi ve hızlı bir şekilde görev...
Yozgat’ta bayramlaşma programı düzenlendi
Yozgat'ta Kurban Bayramı dolayısıyla bayramlaşma programı gerçekleştirildi.
Yozgat’ta şiddetli rüzgar çatıları uçurdu: Vatandaşlar uyarıldı
Yozgat'ın akşam saatlerinde etkisi artan şiddetli rüzgar, ilde bazı binaların çatılarını uçurarak olumsuz etkiler yarattı. Yozgat Valiliği, yaşanan bu durum...
Tecimer: Bayram boyunca 1050 personelimiz görev yapacak
Yozgat’ta İl Emniyet Müdürü Recep Tecimer, Kurban Bayramı süresince il genelinde 400’ü trafik, 650’si asayiş tedbirleri olmak üzere toplamda 1050...
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ