$ DOLAR → Alış: 32,44 / Satış: 32,57
€ EURO → Alış: 34,71 / Satış: 34,85

Başkan Yalçın: “Ben gencim bana bir şey olmaz” demeyin

Akdağmadeni’nde Hekim kimliği ile de öne çıkan Belediye Başkanı Dr.Nezih Yalçın,Vatandaşlarımızdan olayın ciddiyetinin farkına varmalarını ‘Ben gencim bana bir şey olmaz’ anlayışından vazgeçerek bütün tedbirlerimizi alalım.”dedi.

Başkan Yalçın: “Ben gencim bana bir şey olmaz” demeyin
  • 23.03.2020

 

Akdağmadeni’nde Hekim kimliği ile de öne çıkan Belediye Başkanı Dr.Nezih Yalçın, Dünyayı ve Türkiye’yi etkisi altına alan koronavirüse karşı vatandaşları uyararak, “Belediye olarak gerekli bütün tedbirlerimizi alıyoruz ve almaya da devam ediyoruz. Vatandaşlarımızdan olayın ciddiyetinin farkına varmalarını ‘Ben gencim bana bir şey olmaz’ anlayışından vazgeçerek bütün tedbirlerimizi alalım.”dedi.

VATANDAŞLARIMIZ OLAYIN CİDDİYETİNİN FARKINA VARARAK BİREYSEL TEDBİRLERİNİ ALMALARINI İSTİYORUZ

Vatandaşların bireysel tedbirlerini almaları gerektiğinin altını çizen, Başkan Yalçın, “Bizler devletin tüm kurumları olarak tedbirlerimizi aldık. Lütfen sizler de bireysel tedbirlerinizi alın” diye uyardı.

Vatandaşların karşısına bir hekim olarak çıkmak istediğini vurgulayan Yalçın, “Bugün bir başkan olarak değil bir hekim olarak sizlere seslenmek istiyorum. Bildiğiniz gibi tüm Dünya korona virüs enfeksiyonu ile mücadele ediyor. Dünya Sağlık Örgütü verilerine göre dünya genelinde 185 ülkede toplam vaka sayısı 316 bin 54’e vefat eden insan sayısı 13 bin 597’ye ulaşmış durumda. Korona virüsle mücadelede devletimiz tüm kurumları ile tüm imkanları seferber etti. Akdağmadeni Belediyesi olarak biz de gecemizi gündüzümüze katarak sahada aktif çalışan personel sayımızı iki katına çıkararak tüm tedbirlerimizi, önlemlerimizi almış durumdayız” diye konuştu.

“BEN GENCİM BANA BİR ŞEY OLMAZ”  DEMEYİN

Vatandaşlar arasında yaygın olan ‘Ben gencim bana bir şey olmaz’ inanışının yanlış olduğunu vurgulayan Başkan Yalçın, “Ölümden mi kaçıyoruz? Ölümden mi korkuyoruz? Demeyin. Çünkü Cenabı Hak tedbirsizliği değil tevekkülü emrediyor. Bizim ihmalimiz yüzünden yüzlerce insana bu virüs bulaşabilir. Onlarca insan, henüz kanseri yenmiş insanlar, böbrek rahatsızlığı olan gençler, 30-40’lı yaşlarındaki KOAH’lı hasta, 65-70 yaşlarındaki nur yüzlü dedelerimiz ninelerimiz bizim ihmalimiz yüzünden hayati tehlike atlatabilir, hayatını kaybedebilir. “Allah’ın resulü beli bükülmüş ihtiyarlarınız olmasaydı, belalar çığ gibi üzerinize gelirdi’ buyuruyor.” Biz kendi elimizle beli bükülmüş ihtiyarlarımızın üzerine belaları taşıyoruz. Evet elbette hepimiz öleceğiz. Ama arkasında binlerce insanın safa durduğu binlerce Fatiha’nın okunduğu, binlerce kişinin hakkını helal ettiği cenaze namazları yerine, üç dört kişi ile kılınan cenaze namazlarımız olmasın. Lütfen Allah rızası için önlemlerimiz alalım, kurallara uyalım. Bireysel tedbirleri en üst seviyeye çıkaralım.”şeklinde konuştu.

YALNIZCA RİSK GRUBU DEĞİL HERKES ÖNLEM ALMALI

Yalnızca risk grubunda olanların değil herkesin korona virüse karşı önlemlerini alması gerektiğine dikkat çeken Başkan Yalçın, “Risk grubundaki kişilerle aynı evde yaşayanlar, hatta risk grubunda olmasa bile herkes sıradan vatandaşlarımız, lütfen mecbur kalmadıkça, zaruret olmadıkça evden çıkmayalım. Bile bile göz göre sevdiklerimizi riske atmayalım. Her kışın bir baharı her gecenin bir neharı vardır. İnşallah tez zamanda bu karanlık dağılacak sabah olacak. İlerde tekrar beraber birlikte güleceğiz, birlikte ağlayacağız. Ama ilerde birlikte gülmek için şimdi kısa sürede olsa ayrı durma zamanı. Vatandaşlarımızın gereken tedbirleri alma konusunda hassas olmaları gerekir. Allah tüm insanlığı ve bizi muhafaza eylesin. İlim olan Allah tüm bilim adamlarımızın ilimlerini artırsın. Şafi olan Allah hastalarımıza şifalar verdin. Bu güzel ilçemizi nur yüzlü ninelerimizi, dedelerimizi, annelerimizi, babalarımızı masum ve mazlum yavrularımızı önce Cenabı Hakk’a daha sonra sizlere emanet ediyorum. Lütfen emanetinize sahip çıkınız” uyarısında bulundu.

 

ReklamReklam
Yozgat’ta şiddetli rüzgar çatıları uçurdu: Vatandaşlar uyarıldı
Yozgat'ın akşam saatlerinde etkisi artan şiddetli rüzgar, ilde bazı binaların çatılarını uçurarak olumsuz etkiler yarattı. Yozgat Valiliği, yaşanan bu durum...
Tecimer: Bayram boyunca 1050 personelimiz görev yapacak
Yozgat’ta İl Emniyet Müdürü Recep Tecimer, Kurban Bayramı süresince il genelinde 400’ü trafik, 650’si asayiş tedbirleri olmak üzere toplamda 1050...
Yozgat’ta jandarma teşkilatının 185. kuruluş yıl dönümü kutlandı
Türk Jandarma Teşkilatı’nın kuruluşunun 185. yıl dönümü ülke genelinde olduğu gibi Yozgat’ta da düzenlenen törenle kutlandı.
Başkan Arslan: Birlik ve beraberlik içinde nice bayramlara
Yozgat Belediye Başkanı Dr. Kazım Arslan, bayramların milletin birlikte yaşama ve aydınlık bir geleceği bir arada kucaklama arzusunun tazelendiği günler...
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ