$ DOLAR → Alış: 32,44 / Satış: 32,57
€ EURO → Alış: 34,71 / Satış: 34,85

Başkan Köse, Telekonferans yolu ile Cumhurbaşkanı Erdoğan’la görüştü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Başkanlığında Koronavirüs salgını kapsamında Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse’nin de katıldığı AK Parti Belediye başkanları toplantısı Telekonferans yoluyla gerçekleştirildi.

Başkan Köse, Telekonferans yolu ile Cumhurbaşkanı Erdoğan’la görüştü
  • 03.04.2020

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Başkanlığında Koronavirüs salgını kapsamında Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse’nin de katıldığı AK Parti Belediye başkanları toplantısı Telekonferans yoluyla gerçekleştirildi.

Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse, ilde korona salgınına karşı yapılan ve yapılması planlanan çalışmalar hakkında Cumhurbaşkanı Erdoğan’a bilgi verdi. Diğer belediye başkanları da şehirlerinde yaptıkları çalışmaları anlatarak Korona salgınına karşı verilen mücadele konusuna değindiler.

Belediye Başkanı Celal Köse, salgına karşı yoğun bir şekilde çalışmaları sürdürdüklerini belirterek, vatandaşlardan da bu konuda daha duyarlı olmalarını istedi.

BİZ GEREKLİ ÇALIŞMALARIMIZI SÜRDÜRÜYORUZ VATANDAŞLARIMIZIDA DAHA DUYARLI OLMAYA DAVET EDİYORUZ

Belediye olarak gerekli çalışmaları yoğun bir şekilde sürdürdüklerini vurgulayan Başkan Köse, vatandaşları da korona salgınına karşı daha duyarlı davranmaya davet etti. Köse, “Yozgat Belediyesi olarak 5 Mart 2020 tarihinde belediyemiz hizmet binasında Başkan Yardımcılarımız ile COVİD-19 virüsü ile mücadele kapsamında, öncelikle ekipman ve malzeme ihtiyaçlarımızı belirleyerek Temizlik İşleri Müdürlüğü, Veterinerlik Hizmetleri Müdürlüğü, Zabıta Müdürlüğü, Fen İşleri Müdürlüğü’nün görev dağılımı gerçekleştirdik.”dedi.

TÜM KAMU VE KAMUSAL ALANLARDA İLAÇLAMA VE DEZENFEKTE ÇALIŞMALARIMIZ DEVAM EDİYOR

Tüm kamu ve kamusal alanlarda ilaçlama ve dezenfekte çalışmalarının yoğun bir şekilde devam ettiğini vurgulayan Başkan Köse, “6 Mart 2020 tarihinde ilk olarak, Belediye Özel Halk Otobüsleri özel dezenfekte malzemeleriyle ilaçlanarak dezenfekte edilmiştir. Daha sonra sırasıyla, Toplu taşıma araçları,Çocuk oyun parkları, Umumi tuvaletler, Kamu kurum ve kuruluşları, Otobüs terminali, Otobüs durakları, Sinemalar, Oteller, Camiler, Huzurevi, Sevgi evleri, Kadın konuk evleri, Mülteci kampı, Göç İdaresi, Taksiler, Okul servisleri, Adalet Sarayı, Cezaevi, Hastaneler, İl Jandarma Komutanlığı, Kuaförler, belediyemize bağlı tüm birim ve müdürlüklerin şantiyeleri ile sosyal tesislerimiz ve hemşehrilerimizin yoğun olarak bulunduğu tüm alanlarımız, itina ile ilaçlanarak 24 saat esasına göre dezenfekte edilmiştir ve edilmeye devam etmektedir. 16 Mart 2020 tarihli İçişleri Bakanlığımızın Genelgesi kapsamında, hemşehrilerimizin yoğun bulunduğu bölgelere dezenfekte makinaları yerleştirilerek sürekli olarak ellerinizi dezenfekte etmeleri sağlanmıştır.”diye konuştu.

ZABITA EKİPLERİMİZ DENETİMLERİNİ ARALIKSIZ SÜRDÜRÜYOR

“Zabıta ekiplerimiz, salgının işletmeler tarafından fırsata çevrilmemesi için denetimlerini aralıksız olarak sürdürüyor.”diyen Başkan Köse, “Sokağa Çıkma İhtiyaçlarını Biz Getirelim” projesini başlatarak, 60 yaş üzeri, engelli ve kronik rahatsızlığı olan hemşehrilerimizin temel gıda ve eczane alışverişlerini ekiplerimiz hallederek evlerine teslim ediyor. Bu şekilde Hemşehrilerimizin salgın boyunca sokağa çıkmasını engelliyoruz.  Bahar Temizliği adı altında şehrimizde bulunan sokak ve caddeleri deterjanlı ve ilaçlı sularla yıkayarak dezenfekte ettik. Özel Araç Yıkama Noktası oluşturarak, tüm hemşehrilerimizin özel araçlarını ücretsiz bir şekilde ilaçlayarak dezenfekte ediyoruz. Apartman merdivenlerini yıkayan hemşehrilerimizin apartmanlarını ücretsiz olarak ilaçlayarak dezenfekte ediyoruz.  Belediyemizde su borcu olan abonelerimizin suları kesintiye uğratılmayacaktır. Ayrıca Kira, Emlak, Çtvvb borçları için icra dahil olmak üzere hiçbir yaptırım uygulanmamaktadır. Personellerimiz için İş Sağlığı ve Güvenliği Korona  Virüs tedbirleri ön planda tutularak sürekli koruyucu maske eldiven ve dezenfektan dağıtımı yapılmaktadır. Gerçekleştirilen tüm çalışmalarımız, sosyal medya hesaplarımız ve şehrimizde bulunan billboardlar ile duyurulmaya devam etmektedir. Ayrıca bilgilendirici el broşürlerini dağıtmaya devam ediyoruz.”ifadelerini kullandı.

GÜN, BİRLİK, BERABERLİK GÜNÜDÜR

Korona salgınına karşı amansız bir şekilde mücadele verildiğini vurgulayan Başkan Köse, bugünlerin birlik ve beraberliğe en fazla ihtiyaç duyulan günler olduğunu ifade etti.

Başkan Köse, Tüm dünya ülkelerini etkisi altına alan korona salgınına karşı ülkemizde de topyekün mücadele ediyoruz. Gün birlik ve beraberlik günüdür. Bu kapsamda Sayın Cumhurbaşkanımızın başlatmış olduğu milli kampanyaya Yozgatlı hemşerilerimizi de imkanları ölçüsünde destek olmaya davet ediyorum. İnşallah hep birlikte bu salgını da ülke olarak en hafif şekliyle atlatırız.” temennisinde bulundu

 

 

 

ReklamReklam
Milletvekili Akgül’den bürokratlara: “ Nefesi yetenler hizmet edecek “
AK Parti Yozgat Milletvekili Abdulkadir Akgül, Yozgat'ta görev yapan tüm bürokratların vatandaşların hizmetinde en iyi ve hızlı bir şekilde görev...
Yozgat’ta bayramlaşma programı düzenlendi
Yozgat'ta Kurban Bayramı dolayısıyla bayramlaşma programı gerçekleştirildi.
Yozgat’ta şiddetli rüzgar çatıları uçurdu: Vatandaşlar uyarıldı
Yozgat'ın akşam saatlerinde etkisi artan şiddetli rüzgar, ilde bazı binaların çatılarını uçurarak olumsuz etkiler yarattı. Yozgat Valiliği, yaşanan bu durum...
Tecimer: Bayram boyunca 1050 personelimiz görev yapacak
Yozgat’ta İl Emniyet Müdürü Recep Tecimer, Kurban Bayramı süresince il genelinde 400’ü trafik, 650’si asayiş tedbirleri olmak üzere toplamda 1050...
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ