$ DOLAR → Alış: 32,44 / Satış: 32,57
€ EURO → Alış: 34,71 / Satış: 34,85

Başkan Köse: Her zaman çalışanlarımızın yanındayız

Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse, belediye bünyesinde YBK Şirketinde çalışan işçilerin günlük ücretlerine 20 lira iyileştirme artışı yaparak çalışanların yüzünü güldürdü.

Başkan Köse: Her zaman çalışanlarımızın yanındayız
  • 13.05.2020

Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse, belediye bünyesinde YBK Şirketinde çalışan işçilerin günlük ücretlerine 20 lira iyileştirme artışı yaparak çalışanların yüzünü güldürdü.

Yozgat Belediyesi ile Hizmet İş Sendikası arasında yapılan protokol ile YBK şirketinde çalışan işçilerin maaşlarında günlük 15 ile 20 TL arasında artış yapıldı. Belediye Başkanı  Celal Köse,  Korona salgını dolayısıyla sahada görev yapan personellerin maaşlarına 700 TL destek vermiş ve bu desteğin salgın boyunca devam edeceğini belirtmişti.

Belediye Başkanı Köse, yaptığı açıklamada, her zaman çalışan personellerinin yanında olduklarını belirterek, “Belediye çalışanları bizim yol arkadaşımız, biz birlikte yola çıktığımız arkadaşlarımızı hiçbir zaman yolda bırakmadık.  Yozgat Belediyemizin YBK Ticaret Limited Şirketinde çalışan emekçi kardeşlerimizin ücretleri düşüktü. Hayat Şartlarını göz önünde bulundurarak ve imkanlarımız doğrultusunda çalışanlarımızın ücretlerinde iyileştirme yaptık.  Biz her zaman çalışanlarımızın yanındayız. Çalışanlarımız bunun daha fazlasını hak ediyor ama belediyemizin imkanları doğrultusunda hareket ediyoruz. Bizimle beraber yola çıkan yol arkadaşlarımızı her zaman mutlu etmeye devam edeceğiz.  Görevde olduğumuz sürece de imkanlarımız doğrultusunda çalışanın alın teri ve emeği üzerinde hiçbir zaman pazarlık etmeyeceğiz. Yeter ki çalışanlarımız kendilerine verilen görevi zamanında ve en iyi şekilde yapmak için elinde gelen gayreti ve çabayı göstersinler.”diye konuştu.

Hizmet-İş Sendikası Yozgat Şube Başkanı Hak-İş İl Başkanı Ferman Zararsız’da, Başkan Köse’ye teşekkür ederek, şunları kaydetti: “ Yozgat Belediye Başkanımız Sayın Celal Köse’nin, Yozgat Belediyesi YBK Ticaret Limitet Şirketinde çalışan emekçi kardeşlerimizin ücretlerinin düşük olmasına gönlü razı gelmedi. Belediyenin imkanlarını zorlayarak, sendikamız üyesi işçilerin almış olduğu günlük ücretlerine 15 TL ile 20 TL arsında iyileştirme yapması bizleri ve çalışanlarımızı çok mutlu etmiştir. Sendikamız üyesi işçilere bayram öncesi bayramı yaşatmıştır. Başta Yozgat Belediye Başkanımız Sayın Celal Köse’ye, Belediye Başkan Yardımcıları Murat Tanışman’a  ve Hasan Erol’a, YBK Ticaret Limited Şirket Müdürü Yalçın Korkmazyiğit olmak üzere tüm emeği geçenlere şahsım, yönetim kurulumuz, sendikamız ve çalışanlar adına sonuz teşekkür ediyorum. “dedi.

 

 

 

ReklamReklam
Milletvekili Akgül’den bürokratlara: “ Nefesi yetenler hizmet edecek “
AK Parti Yozgat Milletvekili Abdulkadir Akgül, Yozgat'ta görev yapan tüm bürokratların vatandaşların hizmetinde en iyi ve hızlı bir şekilde görev...
Yozgat’ta bayramlaşma programı düzenlendi
Yozgat'ta Kurban Bayramı dolayısıyla bayramlaşma programı gerçekleştirildi.
Yozgat’ta şiddetli rüzgar çatıları uçurdu: Vatandaşlar uyarıldı
Yozgat'ın akşam saatlerinde etkisi artan şiddetli rüzgar, ilde bazı binaların çatılarını uçurarak olumsuz etkiler yarattı. Yozgat Valiliği, yaşanan bu durum...
Tecimer: Bayram boyunca 1050 personelimiz görev yapacak
Yozgat’ta İl Emniyet Müdürü Recep Tecimer, Kurban Bayramı süresince il genelinde 400’ü trafik, 650’si asayiş tedbirleri olmak üzere toplamda 1050...
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ