$ DOLAR → Alış: 32,44 / Satış: 32,57
€ EURO → Alış: 34,71 / Satış: 34,85

Başkan Ekinci: Sorgun’umuzu hep birlikte geliştireceğiz

Sorgun Belediye Başkanı M Erkut Ekinci, Başkanlık görevini devraldıkları günden buyana önemli projeleri hayata geçirdiklerini belirterek, yapılan ve yapılacak çalışmalarla Sorgun’u hep birlikte geliştireceklerini söyledi.

Başkan Ekinci: Sorgun’umuzu hep birlikte geliştireceğiz
  • 12.06.2020

Sorgun Belediye Başkanı M Erkut Ekinci, Başkanlık görevini devraldıkları günden buyana önemli projeleri hayata geçirdiklerini belirterek, yapılan ve yapılacak çalışmalarla Sorgun’u hep birlikte geliştireceklerini söyledi.


Başkan Ekinci, yaptığı açıklamada; belediye imkanlarının tamamının bir kuruşunu dahi zayi etmeden halkın hizmetine sunmanın gayreti içerisinde olduklarını vurgulayarak, “Belediyemizin imkanları belli. Biz bu imkanlarla önemli projelerimizi uygulamaya koyduk. Tabi bunları gerçekleştirirken belediyemizi tek bir kuruş dahi borçlandırmadan belediyemizin öz kaynakları ile hayata geçirdik. Şuan planlanan doğrultuda çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

Korona salgını dolayısıyla planlamalarda bir değişiklik olmadı. Bir yandan bu salgınla mücadele ederken diğer taraftan hizmetlerimizi aksatmadan sürdürüyoruz. 1 Haziran’da başlayan normalleşme süreci kapsamında çalışma ortamlarında maske takma zorunluluğunun açıklanmasının ardından ilçemizde bulunan resmi kurumlara kolonya ve maske desteğinde bulunduk.”dedi.
Vatandaşların aileleri ve çocukları ile birlikte dinlenebilecekleri, hoşça vakit geçirebilecekleri parkları mahallelerde yapımına başladıklarını söyleyen Başkan Ekinci, “Bu kapsamda yapımına başlanan bir başka parkımızda Yazlak Mahallemizde. Toprak tesfiye çalışmasını yaptığımız parkımızın kısa sürede ağaçlandırma ve peyzaj çalışmalarını yaparak, oyun alanları ile parkımızı şenlendireceğiz. Şimdiden oyun oynayan çocuklarımızın seslerini duyar gibiyiz. Sorgun’u, mahallelerini merkezinden ayırmadan hep birlikte büyütecek ve geliştireceğiz.”ifadelerini kullandı.

ReklamReklam
Yozgat’ta şiddetli rüzgar çatıları uçurdu: Vatandaşlar uyarıldı
Yozgat'ın akşam saatlerinde etkisi artan şiddetli rüzgar, ilde bazı binaların çatılarını uçurarak olumsuz etkiler yarattı. Yozgat Valiliği, yaşanan bu durum...
Tecimer: Bayram boyunca 1050 personelimiz görev yapacak
Yozgat’ta İl Emniyet Müdürü Recep Tecimer, Kurban Bayramı süresince il genelinde 400’ü trafik, 650’si asayiş tedbirleri olmak üzere toplamda 1050...
Yozgat’ta jandarma teşkilatının 185. kuruluş yıl dönümü kutlandı
Türk Jandarma Teşkilatı’nın kuruluşunun 185. yıl dönümü ülke genelinde olduğu gibi Yozgat’ta da düzenlenen törenle kutlandı.
Başkan Arslan: Birlik ve beraberlik içinde nice bayramlara
Yozgat Belediye Başkanı Dr. Kazım Arslan, bayramların milletin birlikte yaşama ve aydınlık bir geleceği bir arada kucaklama arzusunun tazelendiği günler...
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ