$ DOLAR → Alış: 32,44 / Satış: 32,57
€ EURO → Alış: 34,71 / Satış: 34,85

Başkan Ekinci: Muhtarlarmız yerel yönetimlerin omurgasını oluşturmaktadır

Sorgun Belediye Başkanı M. Erkut Ekinci, muhtarların önemli bir görevi yerine getirdiğini belirterek, yerel yönetimlerin omurgasını muhtarların oluşturduğunu söyledi.

Başkan Ekinci: Muhtarlarmız yerel yönetimlerin omurgasını oluşturmaktadır
  • 19.10.2020

Sorgun Belediye Başkanı M. Erkut Ekinci, muhtarların önemli bir görevi yerine getirdiğini belirterek, yerel yönetimlerin omurgasını muhtarların oluşturduğunu söyledi.

Belediye Başkanı Erkut Ekinci, her yıl 19 Ekim’de kutlanan Muhtarlar Günü dolayısıyla yayınladığı mesajında muhtarların önemine değindi.

Yerel yönetim sistemi içerisinde muhtarların üstlendiği kilit role vurgu yapan Başkan Ekinci, “Muhtarlarımızın üstlendikleri sorumluluk kesinlikle ifade ve izah edilemeyecek kadar büyüktür. Muhtarlarla işbirliği ve uyum içerisinde çalışan yerel yöneticiler için başarı kaçınılmaz olacaktır.”dedi.

“MUHTARLAR BİZİM DİĞER YARIMIZ”

Muhtarların yaptıkları görev bakımından kendilerinin diğer yarısı olduğunu vurgulayan Başkan Ekinci, “Bir muhtar bir mahalle, bir mahalle bir ilçe ve bir ilçe de koca bir şehir demektir. Muhtarlarımız bir bütünün parçaları ve yerel hizmet çarkının en güçlü dişlileridir. Muhtarlarımız olmadan bu mekanizma sürekli yarım ve eksik kalır. Dolayısıyla muhtarlarımız bizim diğer yarımız, demokrasimizin temel yapıtaşı, en güçlü yanımız ve birlikte inşa ettiğimiz yarınlarımız demektir. Sorgun’da göreve geldiğimiz ilk günden bu yana mahalle ve köy muhtarlarımızla sıkı bir birliktelik ve işbirliği sergiledik. Muhtarlarımız, bizim Sorgun’a hizmet etme gayretimizi artıran hem yol ve hem de mesai arkadaşlarımızdır. Mahallelerimize ve köylerimize yönelik olarak attığımız her adım ve ürettiğimiz her hizmette kuşkusuz muhtarlarımızın emeği ve katkısı da çok büyüktür. Bu vesileyle muhtarlarımıza en kalbi şükranlarımı sunuyor, 19 Ekim Muhtarlar Günü’nü en içten dileklerimle kutluyorum” diye konuştu.

 

ReklamReklam
Milletvekili Akgül’den bürokratlara: “ Nefesi yetenler hizmet edecek “
AK Parti Yozgat Milletvekili Abdulkadir Akgül, Yozgat'ta görev yapan tüm bürokratların vatandaşların hizmetinde en iyi ve hızlı bir şekilde görev...
Yozgat’ta bayramlaşma programı düzenlendi
Yozgat'ta Kurban Bayramı dolayısıyla bayramlaşma programı gerçekleştirildi.
Yozgat’ta şiddetli rüzgar çatıları uçurdu: Vatandaşlar uyarıldı
Yozgat'ın akşam saatlerinde etkisi artan şiddetli rüzgar, ilde bazı binaların çatılarını uçurarak olumsuz etkiler yarattı. Yozgat Valiliği, yaşanan bu durum...
Tecimer: Bayram boyunca 1050 personelimiz görev yapacak
Yozgat’ta İl Emniyet Müdürü Recep Tecimer, Kurban Bayramı süresince il genelinde 400’ü trafik, 650’si asayiş tedbirleri olmak üzere toplamda 1050...
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ