$ DOLAR → Alış: 32,44 / Satış: 32,57
€ EURO → Alış: 34,71 / Satış: 34,85

Başkan Çakır: Vatandaşlarımıza verdiğimiz sözleri bir bir yerine getiriyoruz

Çekerek Belediye Başkanı Eyyüp Çakır, başkanlık görevine geldikleri günden buyana vatandaşlara verdikleri sözleri bir bir yerine getirmenin mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

Başkan Çakır: Vatandaşlarımıza verdiğimiz sözleri bir bir yerine getiriyoruz
  • 23.04.2020

Çekerek Belediye Başkanı Eyyüp Çakır, başkanlık görevine geldikleri günden buyana vatandaşlara verdikleri sözleri bir bir yerine getirmenin mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

Belediye Başkanı Eyüp Çakır, bir yıllık yapılan ve yapılması planlanan çalışmaları değerlendirdi. 2020 yılı için Çekerek’in şantiyeye döneceğini ifade eden Başkan Çakır: “Çekerek kalkınmada model şehir olacak. Biz başarırsak Türkiye başaracak. Bir nevi ülkemizin kalkınma modelinin temelini ilçemizde atacağız” dedi.

PROJELERE START VERİLECEK

Çekerek ilçesinin kaderini değiştirmek için çok önemli projelere imza attıkları bir yılı geride bıraktıklarını belirten Çekerek Belediye Başkanı Eyyüp Çakır, “Cumhurbaşkanı Yardımcımız Sayın Fuat Oktay Beyefendinin destekleriyle ilçemizde başlayan yatırım hamleleri bir nevi ülkemizin aynı alanlarda yapacağı yatırımların modeli olacak. Biz başarırsak ülke başaracak, biz kazanırsak ülke kazanacak. Üzerimizde böylede büyük bir sorumluluk var. Çekerek Baraj Havzasında üç büyük projeyi aynı anda yürütüyoruz. Lavanta Adası Millet Bahçesi ve İleri Biyolojik Atıksu Arıtma Tesisi toplam proje bedeli 100 milyonun üzerinde bir yatırım planlaması çalışmasını paydaşlarımızla yani proje ortaklarımızla beraber yürütüyoruz. Bunlar İlçemiz adına büyük projeler ve tamamlandığında ilçemizi cazibe merkezine dönüştürecek adımlar” diye konuştu.

LAVANTA ADASI MİLLET BAHÇESİ

Türkiye’nin 10.uncu büyük barajına sahip olmalarını avantaja dönüştüreceklerini belirten Başkan Çakır: “Bu yıl bin 500 dekarlık alana 160 bin lavanta dikimi gerçekleştirilecek. Baraj kenarında oluşturulan Lavanta Adası projesi ile arıcılık yaygınlaştırılıp, ekonomik değeri olan lavanta balı üretimi yapılacak. 2020 yılı itibarıyla Lavanta Adası, Trüf Mantarı Ormanı, Millet Bahçesi ve Ileri Biyolojik Atık Su Arıtma Tesisi projesi gibi birçok projenin temellerini atacağız. Bu zamana kadar 100 bin lavantayı toprakla buluşturduk. Mart ayının sonuna kadar 60 bin lavantanın dikimini de gerçekleştirerek bu sayıyı 160 bine çıkartacağız. 2020 yılında hayata geçireceğimiz birçok projenin yanı sıra özellikle lavanta adası projemiz, ilimizin ve ilçemizin turizm potansiyelini artıracak ve kalkınmaya katkı sağlayacak. Lavanta adası projesinin en önemli hedeflerinden birisi de, ilçemize turist çekmek ve turizmi geliştirmek. Aynı zamanda Lavantanın yağını üretip kozmetik sanayinde kullanımını sağlayacağız. Diğer taraftan arıcılık ve balcılık projemizle lavanta ile balımız marka haline gelecek. Lavanta balını tüm ülkeye tanıtacağız ve ekonomik olarak ilçemize katkı sağlayacağız” dedi.

MİLLETİMİZE SÖZ VERDİK YAPIYORUZ

Seçim öncesinde verdikleri tüm sözleri tuttuklarını ifade eden Başkan Çakır; “Biz göreve talip olduğumuzda bir söz verdik ‘Çekerek üretecek, Çekerekli kazanacak’ diye. Şimdi verdiğimiz sözün peşinden koşuyoruz. Haliyle düşündüğümüz yatırımları proje maliyeti kendi öz kaynaklarımızla yapılamayacak kadar büyük olunca da bürokrasiyi aşmak zaman alıyor. Cumhurbaşkanı Yardımcımız Sayın Fuat Oktay’ın destekleriyle sona doğru geliyoruz. Şunun teminatını verebilirim ki; 2020 yılı Çekerek’i şantiye alanına çevireceğimiz bir yıl olacak” diye konuştu.

ReklamReklam
Yozgat’ta şiddetli rüzgar çatıları uçurdu: Vatandaşlar uyarıldı
Yozgat'ın akşam saatlerinde etkisi artan şiddetli rüzgar, ilde bazı binaların çatılarını uçurarak olumsuz etkiler yarattı. Yozgat Valiliği, yaşanan bu durum...
Tecimer: Bayram boyunca 1050 personelimiz görev yapacak
Yozgat’ta İl Emniyet Müdürü Recep Tecimer, Kurban Bayramı süresince il genelinde 400’ü trafik, 650’si asayiş tedbirleri olmak üzere toplamda 1050...
Yozgat’ta jandarma teşkilatının 185. kuruluş yıl dönümü kutlandı
Türk Jandarma Teşkilatı’nın kuruluşunun 185. yıl dönümü ülke genelinde olduğu gibi Yozgat’ta da düzenlenen törenle kutlandı.
Başkan Arslan: Birlik ve beraberlik içinde nice bayramlara
Yozgat Belediye Başkanı Dr. Kazım Arslan, bayramların milletin birlikte yaşama ve aydınlık bir geleceği bir arada kucaklama arzusunun tazelendiği günler...
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ