$ DOLAR → Alış: 7,80 / Satış: 7,83
€ EURO → Alış: 9,23 / Satış: 9,27

Başkan Arslan, 2018 yılı projelerini anlattı

Yozgat Belediye Başkanı Kazım Arslan, başkanlık görevini devraldıkları günden bu yana önemli projeleri hayata geçirdiklerini belirterek, 2018 yılı içerisinde devam eden projeleri tamamlayacaklarını söyledi.

Başkan Arslan, 2018 yılı projelerini anlattı
  • 09.01.2018
  • 470 kez okundu

 

Yozgat Belediye Başkanı Kazım Arslan, başkanlık görevini devraldıkları günden bu yana önemli projeleri hayata geçirdiklerini belirterek, 2018 yılı içerisinde devam eden projeleri tamamlayacaklarını söyledi.

Başkan Arslan, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla Yozgat Belediyesi Nohutlu Sosyal Tesislerinde gazetecilerle bir araya geldi.  Başkan Arslan, burada yaptığı konuşmada gazetecilerin gününü kutlayarak, belediyenin çalışmaları konusunda basın mensuplarına bilgiler verdi.  Seçim beyannamesinde verdikleri sözlerin tamamını gerçekleştirdiklerini ve bunun dışında çok sayıda yeni hizmet yaptıklarını vurgulayan Başkan Arslan,  2018 yılında yapacakları çalışmalara da değindi.

. Arslan, belediye olarak 2018’i derlenme ve toparlanma dönemi olarak belirlediklerini belirterek, “Yozgat’a büyük yatırımlar yaptık. Seçim beyannamesinde ne söz vermişsek hepsini tamamladık. Daha fazla projeleri hayata geçirdik. Devam eden yatırımlarımızdan otopark ve hal binasını bu yıl bitireceğiz. Odun Pazarı projesinin de temelini atacağız.” dedi.

Cadde ve bulvar çalışmalarına bu yıl da devam edeceklerini vurgulayan Arslan, Nohutlu Mahallesinde açtıkları bulvarı Şekerpınar ve Agah Efendi Mahallesine kadar uzatacaklarını, Şehir Hastanesine bulvar açacaklarını anlattı. Arslan, tarihi konak restorasyonlarını bu yıl da sürdüreceklerini ve 2 konağı restore ettireceklerini ifade etti.

Yozgat’ı sıkışıklıktan kurtaracak adımlar atarak rahatlattıklarını kaydeden Arslan, “Eski İŞGEM bölgesinde yeni bir yaşam alanı oluşturduk. Park, yeni iş merkezi yaptık. Burayı canlandırmak için nikah salonumuzu buraya taşıyacağız. Burayı cazibe merkezi haline getireceğiz. Yozgat’ın batıya yönlendiren imar planı hazırladık. Bu bölgede altyapıyı yapacağız. TOKİ ile yaptığımız çalışma sonucunda arıtma tesisin karşısına bin konut yapılacak. İnşallah mayıs, haziran gibi temeli atılacak.” Bir gazetecinin “2019 yerel seçimlerinde aday mısınız?” Sorusunu yanıtlayan Arslan, “2018 seçim yılıdır. Yozgat hizmet etmek güzel, devam etmek isterim ama belli olmaz.” diye cevap verdi.

Toplantıya,Yozgat Gazeteciler Cemiyeti Başkan Yardımcısı Ömer Ertuğrul, ajans temsilcileri, gazete sahipleri ve muhabirler katıldı.

 

 

Kovid-19 salgınına karşı, Yozgat Valisi Ziya Polat Başkanlığında  toplanan İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu  üyelerince alınan kararlar kapsamında denetimler aralıksız sürdürülüyor.
Başhekim Kozan, birimlerdeki işlemleri gözlemledi
Yozgat Şehir Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Mustafa Kozan ve hastane yönetimi, vatandaşlara daha kaliteli sağlık hizmeti sunulması noktasında hastanenin birimlerini...
Başkan Köse, gazetecilerin gününü kutladı
Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse, yayınladığı mesajında Yozgat’ta görev yapan gazetecilerin “21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü’nü” kutladı.
İl Emniyet Müdürü Esertürk’ten bekçilere hizmet içi eğitim
Yozgat İl Emniyet Müdürü Murat Esertürk, İl ve ilçelere atanan 28 çarşı ve mahalle bekçilerine mesleklerinde kanunlara uymaları ve davranış...
Vatandaşı uzaktan erişim programı ile dolandıran şüpheli İstanbul’da yakalandı
Yozgat'ta, telefonda  kendisini banka görevlisi olarak tanıtarak aradığı Mustafa Kayıp'ın (55) telefonuna uzaktan erişim programıyla bağlanıp, kendi hesabına 28 bin 200 lira aktaran...
Başkan Dursun: Basın, demokrasimizin vazgeçilmez unsurlarından biridir
AK Parti Yozgat İl Başkanı Çelebi Dursun, “Basın, demokrasimizin vazgeçilmez unsurlarından biridir.”dedi.
Jandarma’dan kaçak kazıya dron’lu baskın
Yozgat İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, Çekerek İlçesinde sit alanı bölgesinde kaçak kazı yapan şüphelileri dron ile tespit ederek suçüstü yakaladı.
Yerköy Terminalinde sona gelindi
Yerköy Belediyesi tarafından 2018 yılında Şel Mevkisi Yerköy- Ankara Karayolu yakınında yapım inşaatına başlanılan Yerköy Şehirlerarası Otobüs Terminali Belediye Başkanı...
Kılıç: Gazetecilik, fedakarlık ve sorumluluk isteyen önemli bir meslektir
AK Parti Yozgat Merkez İlçe Başkanı Kürşat Kılıç, gazeteciliğin fedakarlık ve sorumluluk isteyen önemli bir meslek olduğunu söyledi.
Sedef, öncülüğünde 20 Milletvekili, yerel basının sorunlarını  meclise taşıdı
Yozgat ve ülke genelinde ekonomik anlamda büyük fedakarlıklarla faaliyetini sürdürmeye çalışan yerel basının sorunlarına duyarsız kalmayan Milliyetçi Hareket Partisi (MHP)...
Vali Polat, muhtarların gününü kutladı
Yozgat Valisi Ziya Polat,  19 Ekim Muhtarlar Günü dolayısıyla yayınladığı mesajında muhtarların gününü kutladı.
Başkan Köse: Muhtarlarımız demokrasimizin mihenk taşıdır
Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse, Türkiye’de 1829 tarihinden günümüze muhtarlıkların faaliyetini sürdürdüğünü belirterek, muhtarların demokrasinin mihenk taşlarından birisi olduğunu söyledi.
Başkan Ekinci: Muhtarlarmız yerel yönetimlerin omurgasını oluşturmaktadır
Sorgun Belediye Başkanı M. Erkut Ekinci, muhtarların önemli bir görevi yerine getirdiğini belirterek, yerel yönetimlerin omurgasını muhtarların oluşturduğunu söyledi.
Yazıcı, Sorgun ve Saraykent’te öğrencilerle bir araya geldi
Yozgat İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı, ilçelerde okul ziyaretleri kapsamında Sorgun ve Saraykent’te okulları ziyaret ederek sınıflarda öğrencilerle bir...
TKDK’dan 48 Projeye 8 Milyon 207 Bin 400 TL hibe desteği
Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu(TKDK) Yozgat İl Koordinatörü Selim Türker, IPARD 9. Çağrı Dönemi Birinci Grupta desteklenmek üzere seçilen...
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ