$ DOLAR → Alış: 6,85 / Satış: 6,87
€ EURO → Alış: 7,73 / Satış: 7,76

Başkan Akay: Krizleri fırsata çevirmeyi istiyoruz

Kayseri Pancar Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay, krizlerin yaşandığı bir dönemde olunduğunu ve krizlerinde bir fırsat olduğunu belirterek, “Krizleri fırsata çevirmeyi, Türk tarımı, Türk çiftçisi, Türkiye ekonomisi  ve Türk milletinin daha güçlü olması için istiyoruz.”dedi.

Başkan Akay: Krizleri fırsata çevirmeyi istiyoruz
  • 21.01.2019
  • 483 kez okundu

Kayseri Pancar Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay, krizlerin yaşandığı bir dönemde olunduğunu ve krizlerinde bir fırsat olduğunu belirterek, “Krizleri fırsata çevirmeyi, Türk tarımı, Türk çiftçisi, Türkiye ekonomisi  ve Türk milletinin daha güçlü olması için istiyoruz.”dedi.

Kayseri Şeker tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen, Kayseri Şeker’e bağlı Şeker Fabrikaları ile iştiraklerinin yıllık faaliyetleri, bir sonraki yılın hedefleri ve yatırımların görüşüldüğü Koordinasyon toplantısı yapıldı.

Koordinasyon toplantısına, Kayseri Pancar Kooperatifi Yönetim ve Denetim Kurulu üyeleri, Kayseri Şeker Fabrikası Yönetim Kurulu üyeleri, Kayseri Şeker Fabrikası Genel Müdürü ve Genel Müdür yardımcıları,  İç denetim Başkanı, Kayseri Şeker İştiraklerinin yöneticileri, Bölge Müdürleri, Birim müdürleri, Kayseri Pancar Kooperatif Müdürü, Şeker-İş Sendikası Kayseri Şube Başkanı ile Kayseri, Boğazlıyan ve Turhal Şeker Fabrikalarından yöneticiler de katıldı.

Kayseri Pancar Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay yaptığı konuşmada,” Krizlerin yaşandığı bir dönemdeyiz ancak krizlerin de birer fırsat olduğunu hepimiz biliyoruz.”dedi.

Akay, “Bu  Nedenle krizleri fırsata çevirmeyi, Türk  tarımı İçin Türk çiftçisi için Türkiye ekonomisi için, Türk Milletinin daha güçlü olması için istiyoruz. Çünkü şeker sektörünün durumu ortada ve içler acısı durum arz ediyor. Kriz de zaten bunun bir ifadesidir. Bunu biz en iyi şekilde kendi gücümüzle nasıl değerlendirebiliriz bunu ortaya koymamız lazım. Koordinasyon toplantılarında topyekûn işimizin mahiyetini öğreniyoruz. Herkes kendi işini icra ediyor olabilir ama bu yapılan işin bütün içerisinde neye yaradığını, yaptığı işin bütüne nasıl katkı sağladığını bilmek açısından da bu tür toplantılar çok faydalıdır. 2012 yılından beri  pek çok şeyi birlikte gerçekleştirmiş bulunuyoruz. Ama bunlar yeterli değil. Uluslara arası kuruluşlar seviyesine gelmek kolay bir iş değil. Bizim iş ortaklarımız dünyanın en büyük şeker üreticisi firmalarla Kayseri Şeker’i aynı statüde değerlendirmektedirler. Bunlar Kayseri Şeker’in geldiği noktanın önemli göstergelerinden birisidir. Elbette her sene  duvarın üzerine yeni tuğlalar ekleyerek ve işimizi sağlam temeller üzerine oturtmaya çalışarak bu noktaya geldik.8 senenin sonunda da belli bir noktaya geldik. Ama 2012 yılında hayal ettiğimizi henüz gerçekleştiremedik. Kayseri Şeker ‘in SPK’ya tabi olması ve hisselerinin Borsa İstanbul’da alınıp satılmasıydı. Bu seneki özelleştirmeler sonucu Kayseri Şeker’in Turhal Şeker Fabrikasını bünyesine katması bu işi tetiklemiştir. Ocak ayında yayınlanan tebliğ sayesinde Kayseri Şeker gibi statüde bulunan kuruluşların işlemlerinin SPK ile ilgili işlemleri onaylanmış oldu. Dolayısıyla bu kuruluşlar SPK mevzuatına tabi hale geldiler. Bu Kanunun çıkmasını sağlayan hükümetimiz ve  en çok  emeğin sahibi Kayseri Milletvekilimiz Mustafa Elitaş’tır. Bu nedenle Kayseri Şeker ve statüsündeki kuruluşlar adına Hükümetimiz ve Sayın Milletvekilimize teşekkür ediyorum.”diye konuştu.

“Şimdi artık bu yolda yürüyeceğiz. Bu sayede Kayseri Şeker daha kurumsal bir şirket olacak.” diyen Akay, “Uluslararası  şirketler Kayseri Şeker’i daha yakından bilip tanıyacaklar. Daha yakın ilgi gösterme ihtiyacı duyacaklar. Daha şeffaf bir şirket yapısı oluşacaktır. Asıl önemli olanı da Borsa İstanbul’da Kayseri Şeker’in hisselerinin alınıp satılabilmesidir. Bunu çok önemli olarak görüyorum. Zamanın bize getirmiş olduğu bir fırsat olarak değerlendirmemiz gerektiğine inanıyorum. Kayseri Şeker’in Kızıl elmasına ulaşabilmesi yeni fabrikaları bünyesine katabilmesi için kaynak oluşturmak için bu gelişmenin iyi değerlendirilmesi gerektiğine inanıyorum .”şeklinde konuştu.

 

Etiketler: / /

Başhekim Kozan’ın ataması asaleten yapıldı
Yozgat Şehir Hastanesi Başhekim Vekili olarak görev yapan Uzman Dr. Mustafa Kozan, hastaneye Başhekim olarak asaleten atandı.
Şube Müdürlerine veda yemeği
Yozgat İl Milli Eğitim Müdürlüğünde görev yapan Şube Müdürleri; Metin Halıcı, Öner Tikilo ve Adem Öztürk’ün farklı illere tayinlerinin çıkması...
Bahçesinde kenevir yetiştirirken yakalandı
Yozgat İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, Sorgun İlçesinde evinin bahçesinde kenevir yetiştiren bir kişiyi suçüstü yakalandı.
Yozgat Barosu’ndan “Çoklu Baro” açıklaması
Yozgat Barosu Başkanı Mehmet Şimşek, çoklu baro sisteminin baroların parçalanmasına neden olacağını belirterek, çoklu baronun; bağımsız savunma yerine siyasete ya...
Başer: Barolar iyi bir demokrasi sınavı vermemiştir
AK Parti Yozgat Milletvekili ve Seçim İşleri Başkan Yardımcısı Yusuf Başer, Avukatlık Kanunu ve Barolarla ilgili yapılan kanun teklifi üzerine...
Vali Polat’tan Şehit ailesine ziyaret
Yozgat Valisi Ziya Polat, 1992 Yılında, Tunceli’nin Pülümür İlçesinde bölücü terör örgütü PKK ile girilen çatışmada Şehit düşen Uzman Çavuş...
Başkan Ekinci: İnsan sağlığı bizim için her şeyden önemli
Başkan Ekinci,  asbestli boruların değiştirilmesine yönelik çalışma başlattıklarını vurgulayarak, “Adım adım Asbestli borulardan kurtuluyoruz.”dedi.
Belediyede Toplu İş Sözleşmesi sevinci
Kırşehir’in Çiçekdağı İlçe Belediyesinde sözleşme sevinci yaşandı. Hizmet-İş Sendikası Yozgat Şubesine bağlı çalışan 64 işçiyi kapsayan 2 yıl süreli toplu...
Kurbanlıklarınızı Ünsür Besi Çiftliğinden temin edebilirsiniz
Kurbanlıklarınızı Ünsür Besi Çiftliğinden temin edebilirsiniz
Yozgat Amatöründe bir ilk
Yozgat’ta da koronavirüs salgını sebebiyle oynanamayan ikinci amatör küme ligindeki takımlar, TFF Amatör İşler Kurulu ile TFF İl Temsilciliği kararı...
Yozgat’ta otomobil şarampole yuvarlandı: 5 yaralı
Yozgat’ta kontrolden çıkan otomobilin şarampole yuvarlandığı kazada, 5 kişi yaralandı.
Vali Polat, Termal Tesiste incelemede bulundu
Yozgat Valisi Ziya Polat, Saraykent’te yapımı tamamlanmak üzere olan Termal Tesis inşaatında incelemelerde bulundu.
Tinel’e Daimi Encümen Üyeliği görevi
Yozgat Belediyesi Meclis Üyesi Nuri Tinel, Belediye Meclisi Daimi Encümen Üyeliğine seçildi.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ