$ DOLAR → Alış: 32,44 / Satış: 32,57
€ EURO → Alış: 34,71 / Satış: 34,85

Başer: 2023 yılı Yozgat’ımızın altın yılı olacak

AK Parti Yozgat Milletvekili ve Seçim İşleri Başkan Yardımcısı Yusuf Başer, yapımı devam eden yatırımların hizmete açılmasıyla  2023 yılının Yozgat’ın altın yılı olacağını söyledi.

Başer: 2023 yılı Yozgat’ımızın altın yılı olacak
  • 07.08.2020

AK Parti Yozgat Milletvekili ve Seçim İşleri Başkan Yardımcısı Yusuf Başer, yapımı devam eden yatırımların hizmete açılmasıyla  2023 yılının Yozgat’ın altın yılı olacağını söyledi.

Yozgat Valisi Ziya Polat, AK Parti Yozgat Milletvekili Başer, Belediye Başkanı Celal Köse, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Nazif Yılmaz, İl Genel Meclis Başkanı İskender Nazlı ve AK Parti Merkez İlçe Başkanı Kürşat Kılıç, Yozgat Havalimanı inşaatında incelemede bulunarak müteahhit firma yetkililerinden çalışmalar hakkında bilgi aldı.

İnceleme sonrası gazetecilere açıklama yapan Milletvekili Başer,  havalimanı inşaatının hafriyat ve çevre düzenlemesi işlerinin yüzde 50’sinin bitmiş durumda olduğunu yılsonuna kadar yüzde 70 seviyesinin tamamlanmasının hedeflendiğini ifade etti.

Pistlerin 2021 Ekim ayında bitmiş olacağını vurgulayan Başer, “Apron ve diğer binalar var onları inşaatı da  2022 yılı içerisinde tamamlanacak. Havalimanına aynı anda 4 orta boy, 5 büyük boy uçak inebileceği, yıllık 2 milyon yolcu kapasiteli uluslararası standardında bir havalimanı olacak. Havalimanının Yozgat’ımızın ekonomisine büyük katkısı olacak. Bunun  yanı sıra aynı bölgeye havalimanına yürüme mesafesinde bir organize sanayi bölgesi yapılacak. Ayrıca  organize sanayi bölgesinin altyapı ihalesinin yapıldı.”dedi.

Yozgat’ın 5. teşvik bölgesinde yer aldığını organize sanayi bölgesinin ise 6. teşvik bölgesinin imkanlarından yararlandığını vurgulayan Başer, “Buraya yatırım yapan iş insanının ulaşım sıkıntısı bulunmayacak. Bir taraftan havalimanı, bir tarafta hızlı tren ve kara yolu ile organize sanayi bölgemiz entegre edilmiş olacak. Bu da Yozgat ekonomisine ve turizmine büyük katkı sağlayacak.Bir taraftan sanayinin geliştirilmesi için çaba sarf ediyoruz,  bir taraftan da tarım ve hayvancılığın geliştirilmesi için mücadele ediyoruz. İlimizde bulunan Et ve süt kurumunun süt ünitesi de ilimizde hizmete giriyor. İhalesi yapıldı ve motnaj çalışmaları sürüyor. İnşallah 2021 yılı içerisinde süt alımları başlayacak. Ayrıca burada süt tozu üretilmesi için de çalışma yapmaktayız. Hızlı tren, hava limanı, organize sanayi bölgesi, et ve süt kurumunun gibi yatırımlar 2021-2022 yıllarında tamamlanacak. Bu yatırımların tamamlanması ile “2023 yılı Yozgat’ın altın yılı olacak.” diye konuştu.

ReklamReklam
Milletvekili Akgül’den bürokratlara: “ Nefesi yetenler hizmet edecek “
AK Parti Yozgat Milletvekili Abdulkadir Akgül, Yozgat'ta görev yapan tüm bürokratların vatandaşların hizmetinde en iyi ve hızlı bir şekilde görev...
Yozgat’ta bayramlaşma programı düzenlendi
Yozgat'ta Kurban Bayramı dolayısıyla bayramlaşma programı gerçekleştirildi.
Yozgat’ta şiddetli rüzgar çatıları uçurdu: Vatandaşlar uyarıldı
Yozgat'ın akşam saatlerinde etkisi artan şiddetli rüzgar, ilde bazı binaların çatılarını uçurarak olumsuz etkiler yarattı. Yozgat Valiliği, yaşanan bu durum...
Tecimer: Bayram boyunca 1050 personelimiz görev yapacak
Yozgat’ta İl Emniyet Müdürü Recep Tecimer, Kurban Bayramı süresince il genelinde 400’ü trafik, 650’si asayiş tedbirleri olmak üzere toplamda 1050...
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ