$ DOLAR → Alış: 8,12 / Satış: 8,15
€ EURO → Alış: 9,59 / Satış: 9,63

Bakan Bozdağ: Siz milletle ne zaman ittifak yapacaksınız

Bakan Bozdağ burada yaptığı konuşmada, CHP’yi sert sözlerle eleştirerek, Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’na “Siz milletle ne zaman ittifak yapacaksınız? Hep bu milletin aleyhine çalışanlarla birlikte görüntü vermekten rahatsız olmuyor musunuz?” dedi.

Bakan Bozdağ: Siz milletle ne zaman ittifak yapacaksınız
  • 28.06.2017
  • 490 kez okundu

Ramazan Bayramını memleketi Yozgat’ta geçiren Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, yoğun programların ardından Valilik İl Özel İdaresi tarafından ilçelere alınan çöp araçlarının dağıtım törenine katıldı. Bakan Bozdağ burada yaptığı konuşmada, CHP’yi sert sözlerle eleştirerek, Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’na  “Siz milletle ne zaman ittifak yapacaksınız? Hep bu milletin aleyhine çalışanlarla birlikte görüntü vermekten rahatsız olmuyor musunuz?” dedi.

Cumhuriyet Meydanında düzenlenen törende konuşan Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu eleştirdi. CHP’nin FETÖ terör örgütü ve Halkların Demokratik Partisi (HDP) ile sürekli aynı safta yer aldığını söyleyen  Bakan Bozdağ, CHP Lideri Kılıçdaroğlu’nun başlattığı Adalet Yürüyüşü’ne HDP Kandıra’dan destek vereceği kararına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

CHP HEM FETÖ, HEM DE HDP İLE HER OLAYDA AYNI SAFTA YER ALIYOR

CHP’nin hem FETÖ örgütü hem de HDP ile her olayda aynı safta yer aldığını ifade eden Bakan Bozdağ şunları kaydetti: “Bakıyorsunuz Gezi Hadisesinde terör örgütlerinin cirit attığı olayların içerisinde onların yanı başında CHP’yi görüyorsunuz. Şimdi PKK terör örgütü bu yürüyüşü öven açıklamalar yaptı ve HDP’liler de Kandıra’dan itibaren biz de bu yürüyüşe katılacağız dedi. FETÖ’cüler ha keza aynı şekilde. Ben şimdi soruyorum Sayın Kılıçdaroğlu’na ‘Siz milletle ne zaman ittifak yapacaksınız? Hep bu milletin aleyhine çalışanlarla birlikte görüntü vermekten rahatsız olmuyor musunuz?’ PKK terör örgütü sizin yaptıklarınızı övüyor. FETÖ’cüler sizin yaptıklarınızı övüyor. Türkiye’nin itibarsızlaştırılması için Batı’da Amerika’da çalışanlar, sizin yaptıklarınızı övüyorlar. Acaba sormak lazım gelmez mi Türkiye’nin karşısında duran herkes benim yaptıklarımı bu kadar neden övüyor. Yoksa ben mi Türkiye’nin aleyhine bir iş yapıyorum diye sormak lazım değil mi? Türkiye’yi bölmek için her gün kan döken terör örgütü sizi Methüsena ederse siz sormaz mısınız? Yahu ben bunların hoşuna giden hangi sözü söyledim hangi işi yaptım ki bunlar bugün bunu söylüyor. Ama bakın bunların hiçbirisi yok”

CHP’NİN İFTİRALARINI YALANLAMAKTAN BIKTIK

Adalet Bakanı olarak CHP’nin iftiralarını yalanlamaktan bıktığını ancak CHP’nin yalan söylemekten bıkmadığını vurgulayan Bozdağ, “ Şimdi yürüyüş devam ediyor İstanbul’a yaklaştıkça aman provokasyon olacak, filan olacak diye her gün açıklama yapıyorlar. Kimsenin provoke ettiği yok, edeceği de yok. Siz yürüyorsunuz sizin yürüyüşünüzün güvenliğini hükümet alıyor. Polislerimiz, jandarmalarımız yol boyunca sizin rahat yürümeniz için her türlü tedbiri alıyor. Eğer yürümeden rahatsız olunsaydı bugün oraya kadar yürüme imkanınız olmazdı. Ama ne yapılıyor herhangi bir provokasyon olmayınca orada şu olacak burada şu olacak diye milleti tahrik eden ortada bir takım hadiseler olsun diye uğraşan bir yapıyı görüyoruz. Adalet arayışı yürüyüşü değil, başka arayışların yürüyüşüdür bu. Türkiye’nin hayrına yararına olan bir iş değildir. Başka arayışların üzerine yapılan bir iştir. Aziz millet buradaki bütün hesabı görüyor ve bunları elbette değerlendirecektir. Milletimiz işin künhüne vakıftır, siyasetçilerden daha çok. Ama buradan söylüyorum. Her gün vatandaşlarımızı tahrik etmek için yeni iftiralar, yalanlar yol boyunca devreye sokulacak gibi gözüküyor. Her gün ayrı bir iftira ayrı bir yalan. Ben Adalet Bakanı olarak yalanlamaktan bıktım ama bunlar yalan söylemekten bıkmadılar. Yarın hangisini söyleyecekler onu da bilemiyoruz ama hep beraber takip edeceğiz hep beraber göreceğiz” ifadelerini kullandı.

Başkan Köse, çalışmaları yerinde inceledi
Kovid-19 tedavisi nedeniyle bir süre hastanede ve evinde kendisini izole ederek süreci atlatan Belediye Başkanı Celal Köse, hafta başında başladığı...
Şerefli: İnsanlığın inançlarını hedef almak özgürlük değil, küstahlıktır
Memur Sen Yozgat  İl Başkanı Kenan Şerefli, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un İslamiyet'i ve Müslümanları hedef alan açıklamalarına sert sözlerle tepki...
Yazıcı, köy okullarını ziyaret etti
Yozgat İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı, okul ziyaretleri kapsamında Yozgat’a bağlı Sarıfatma ve Çadırardıç Köyü İlk ve Ortaokullarını ziyaret...
Başer, Yozgat halkının Mevlid Kandilini kutladı
AK Parti Yozgat Milletvekili ve Seçim İşleri Başkan Yardımcısı Yusuf Başer, Mevlid Kandili dolayısıyla yayınladığı mesajında Yozgat halkının kandilini kutladı.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ