$ DOLAR → Alış: 32,38 / Satış: 32,51
€ EURO → Alış: 34,40 / Satış: 34,54

Adaylar son iki günde tempoyu daha da artırdı

Türkiye’de nefesler tutuldu, vatandaşlar, 24 Haziran’da sandıktan çıkacak sonuca kilitlendi. Tarihi seçim için son 48 saate girilirken, AK Parti, MHP, CHP ve İYİ Parti adayları çalışma temposunu daha da artırdı.

Adaylar son iki günde tempoyu daha da artırdı
  • 22.06.2018

Türkiye’de nefesler tutuldu, vatandaşlar, 24 Haziran’da sandıktan çıkacak sonuca kilitlendi. Tarihi seçim için son 48 saate girilirken, AK Parti, MHP, CHP ve İYİ Parti adayları çalışma temposunu daha da artırdı.

BOZDAĞ, ELLERİM KİRLİ DİYEN VATANDAŞA SARILMASI CADDE ESNAFININ TAKDİRİNİ TOPLADI

Memleketi Yozgat’ta seçim çalışmalarını aralıksız sürdüren Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, Merkez’in yanı sıra, ilçe belde ve köylerde sıkmadık el, konuşmadık vatandaş bırakmayarak çalışma azmi ve gayreti ile göz dolduruyor. Siyasi tecrübesi ve vatandaşlarla olan diyalogu farklı düşüncede olan insanları ve kararsız seçmeni bile etkileyebiliyor. Bozdağ’ın seçim çalışmaları kapsamında bir caddenin karşısında tamir işi yapan vatandaşın “Ellerim kirli Sayın Bakanım elinizi tutmayayım demesi üzerine olur mu öyle şey diyerek tokalaşıp sarılması cadde esnafı ve partililer tarafından  büyük takdir topladı.

Ramazan ayının vermiş olduğu fiziki yorgunluğa aldırmadan seçim çalışmalarını ziyaretler ve ilçe mitingleri ile birlikte yoğun bir şekilde sürdüren Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, 24 Haziran seçimlerinde Yozgatlıların Cumhur İttifakını 4 sıfırla meclise göndereceklerine inandığını belirtiyor. Bozdağ, vatandaşların hizmete, yatırıma ve istikrara oy verdiğini, milletin AK Parti’ye ve Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a güveninin ve sevgisinin artarak devam ettiğini, bununda Yozgat’ta Pazar günü sandığa yansıyacağını ifade ediyor.

MİLLETVEKİLİ BAŞER, DUR DURAK BİLMİYOR

AK Parti Milletvekili ve Yozgat ikinci sıra adayı Yusuf Başer’de bir önceki seçimde 4.sırada olmasına karşın Yozgat’ta partisini 4 sıfırla meclise taşımasında önemli rol oynamıştır.

Başer’de parti teşkilatçılığı ve mecliste aldığı görevleri başarılı bir şekilde yerine getirerek Mecliste ve Yozgat’ta dikkatleri üzerine çekiyor. Ülkenin ve Yozgat’ın kader seçimi olarak görülen 24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği Genel Seçiminin erkene alınmasının Ramazan ayına denk gelmesi Başer’in çalışma azmini ve seçmenlere ulaşma isteğini etkilemedi. Ramazan ayı boyunca her gün ilçe belde ve köylerde iftar yapan ve sahur’da vatandaşlarla bir arada olan Başer’in bu gayreti parti teşkilatını Cumhur İttifakını 4 sıfıra kanalize etmeye  inandırmaya yetiyor. Seçim çalışmaları kapsamında bir aylık süreçte esnaf ve ilçe belde köy ziyaretlerinin ikincisini gerçekleştiren Başer, sandıktan 4 sıfır yaparak Yozgat’ı Mecliste 4 vekil ile temsil edeceklerine inancının tam olduğunu belirtiyor.

YILDIRIM’DA KADIN VEKİL OLARAK YOZGAT’I ANKARA’DA TEMSİL ETMEYE HAZIRLANIYOR

AK Partinin ilk defa bir kadın adayı olarak Mali Müşavir Sibel Yıldırım’ı Yozgat Milletvekili 3. Sıra adayı göstermesinin ardından Yıldırım’da Yozgat’ı Mecliste temsil etmeye hazırlanıyor. Adaylık sürecinde adının açıklanması ile çalışmalara hızlı bir şekilde başlayan Yıldırım’da özellikle hemcinsleri olan kadın seçmen ve gençlerin ilgisini çekiyor.  İlçe belde ve köylerde AK Partili bir kadın miletvekili adayını karşılarında gören seçmenler Yıldırım’ı bağırlarına basarak destek sözü vermeyi de ihmal etmiyor. AK Parti Milletvekili Adayı Sibel Yıldırım’da gördüğü sıcak ilgi ve samimi yaklaşımdan dolayı çalışma azminin daha da arttığını, kendilerine olan bu yoğun ilginin Yozgat’ta Cumhur İttifakını 4 Sıfır olarak meclise taşıyacağına inancının tam olduğunu ifade ediyor.

MHP’DE SEDEF RÜZGARI ESMEYE DEVAM EDİYOR

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP)’de Yozgat Milletvekili 1. Sıra adayı Ethem Sedef’in isminin açıklanması ile yakalanan hava seçimin son 48 saatine girilirken de Sedef rüzgarı esmeye devam ediyor.

Küçük yaştan itibaren MHP’nin her kademesinde görev alan MHP Milletvekili Adayı Sedef, yaşam kültürü bakımından ülkücü gelenek çizgisini bozmadan inandığı yolda devam ediyor. Sedef’te ülke menfaatinin, parti ve kendi  menfaatinden önce geldiğini bu uğurda “söz konusu vatansa gerisi teferruattır”anlayışı ile Genel Başkanları Devlet Bahçeli’nin dikkat çektiği bütün söylemlerin arkasında olduklarını ifade ediyor. Seçim çalışmaları kapsamında vatandaşların yoğun ilgisi ile karşılaşan Sedef, Yozgatlıların desteği ile 24 Haziran’da mecliste Yozgat’ı kendilerinin temsil edeceğini belirtiyor. Bir zamanlar Yozgat’ın kalesi olarak adlandırılan MHP’nin yeniden şahlanışının Yozgat’tan başlayacağını vurgulayan Sedef, bu konuda partili partisiz bütün seçmenlerin desteğini istediklerini ifade ediyor. ilçe belde ve köylerde vatandaşlarla bir araya gelen Sedef, “Yolumuz uzun ve çetin bu yolda birlik beraberlik içinde, sıradan bir vekil olarak değil, milletimizin vekili, temsilcileri olarak sizlerin mecliste gören gözü, duyan kulağı olacağız.”diye seçmenlerin desteğini istiyor. Ziyaretlerde Sedef’i bağırlarına basan vatandaşlar  destek sözü vererek Sedef’i mecliste görmek istediklerini ifade ediyor.

MERTOĞLU: SEÇİMLERİN EN İDDİALI PARTİSİ MHP

MHP Yozgat Milletvekili 2. Sıra adayı Yusuf Mertoglu’da  2009-2014- döneminde MHP Çadırardıç Belde Belediye Başkanlığı yaptı. Sıralamanın kendisi için bir anlam ifade etmediğini vurgulayan Mertoğlu, Yozgat’ta 24 Haziran seçimlerinde en iddialı partinin MHP olduğunu iddia ediyor.

Mertoğlu,’da ilçe belde, köy ve esnaf ziyaretlerinde bulunarak vatandaşlarla kurduğu samimi diyalog hoşgörüsü ve davranışıyla sandıktan MHP’nin zaferle çıkması için büyük gayret sarf ediyor. Ziyaretlerde seçmenlerin yoğun ilgisi ile karşılaşan Mertoğlu özellikle tarım hayvancılık şehri olan Yozgat’ı bu alanda geliştirmek için çalışacaklarını belirtiyor.  Vatandaşların en büyük isteğinin vekil seçildikten sonra kendilerini unutmamalarını istediklerini dile getirmesi üzerine “Her kim olursa olsun bir vatandaşımız mı aradı, bir sorunumu var biz kendi sorunumuz gibi o konu ile ilgilenerek çözüm üreteceğiz. Biz onların vekiliyiz ve onlara yardımcı olmak için o makamı işgal ediyoruz. Bu yüzden hakkını vereceğiz. Tabi milletimizin duası ve desteği ile olacak.”diyor.

CHP ARADIĞI VEKİL ADAYINI KEVEN’LE BULDU

Yozgat’ta belirli bir oy potansiyeli olan CHP uzun yıllar bu oranı artıramadığı gibi seçimlerde de sandıktan bir türlü istediği oyu alamamaktan yakınıyordu. Çantacı diye tabir edilen dışarıdan atamaya karşı çıkan CHP Yozgat teşkilatları uzun yıllar sonra partisinin bir neferi olan İlçe ve İl Başkanlığı yapan Ali Keven’i  1. Sıra adayı göstererek Yozgat’taki adayını Keven’le bulmuş oldu. CHP Yozgat Milletvekili 1.Sıra Adayı Ali Keven’de diğer siyasi parti adayları gibi isminin açıklanması ile İlçe, belde ve köy ziyaretlerini aralıksız sürdürüyor. Gördüğü ilgi ve samimi yaklaşımın kendisini son derece mutlu ettiğini söyleyen Keven, bununda mutlaka sandığa yansıyacağına inancının tam olduğunu ifade ediyor. Keven, “Her siyasi partinin kendine özgü bir tabanı olduğu gibi, her adayında kendine özgü tabanı vardır. Bana gösterilen teveccüh ve ilginin sandığı yansıması beni ve partimi büyüteceğine inanıyor, sonucu Pazar günü sandıkta göreceğiz, inanıyorum ki sonuç muhteşem ve iyi olacaktır. Özellikle şahsıma yönelik ilgi olağanüstü güzel ve heyecanlı, dilerim bu ilgi ve heyecan sandığa yansır. Hedefim 70 Bin civarında oy alarak Millet İttifakını güçlendirmek olacaktır.” diyerek seçmenlerinden destek istiyor.

VURAL: YOZGAT İYİ PARTİ İLE MAKUS TALİHİNİ YENECEK

İYİ Parti Yozgat Milletvekili 2. Sıra Adayı Derviş Vural’da isminin Yozgat adayı olarak açılmasının ardından Merkez ve ilçelerde ve köylerde vatandaş ziyaretinde bulunuyor Partisinin vizyonu ve projelerini sıralayarak Yozgat’ın makus talihini İYİ Parti ile yeneceğini ifade ediyor.

Ziyaretlerde seçmenlerle kurduğu diyalogla samimi bir görüntü çizen İYİ Parti Milletvekili Adayı Derviş Vural, İYİ Partinin bu seçimde sandıktan sürpriz yaparak  büyük bir zaferle çıkacağına inancının tam olduğunu belirtiyor. Dip dalga denilen seçmen kitlesi oyların ülke genelinde olduğu gibi Yozgat’ta açıkça görüleceğini ifade ediyor.  Vatandaşların partilerine oldukça büyük teveccüh duyduğunu anlatan Vural bununda Pazar günü sandığa yansıyacağını belirtiyor. Özellikle sessiz bir çoğunluğun olduğunu ve bu çoğunluğun İYİ Partiyi yürekten desteklediğini ve buna vatandaşları ziyaret ettiklerinde  şahit olduklarını ifade ediyor. Kamuoyunda da İYİ Parti ve genel başkanlarına oldukça yoğun sevgi seli olduğunu ve 24 Haziran seçimlerinde sandıkta karşılığını hep birlikte görüleceğini belirtiyor.

 

ReklamReklam
Bozdağ: Ortaya çıkan sonucun sorumluları bizleriz
Bozdağ, yaptığı konuşmada, "Bu mesajı doğru okumak ve gereklerini de dosdoğru yerine getirmek bizlerin birinci önceliği olacaktır. Ortaya çıkan...
Vali Özkan, Polis Haftası dolayısıyla polislerle bir araya geldi
Yozgat Valisi Mehmet Ali Özkan, Türk Polis Teşkilatının 179. kuruluş yıldönümü ve Polis Haftası dolayısıyla düzenlenen etkinlik kapsamında, İl Emniyet...
Şahan, İlçelerde partililerle bayramlaştı
AK Parti Yozgat Milletvekili Süleyman Şahan, Yozgat ve ilçelerinde düzenlenen bayramlaşma programlarına katılarak partililer ve vatandaşlarla bayram sevincini paylaştı.
Sedef, esnaf ve vatandaşlarla bayramlaştı
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Yozgat Milletvekili İbrahim Ethem Sedef, Ramazan Bayramı'nın coşkusunu yaşamak ve hemşehrileriyle bir araya gelmek amacıyla esnafları...
Akgül: Bayramlar birlik beraberlik kardeşliktir
AK Parti Yozgat Milletvekili ve TESKOMB Genel Başkanı Abdulkadir Akgül, mübarek Ramazan ayının sona ermesiyle birlikte bayram sevincini birlikte yaşadıklarını...
Videokonferansla Erdoğan’la bayramlaştılar
AK Parti Yozgat İl Teşkilatı, Yozgat milletvekilleri Telekonferans yönetimi ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile bayramlaştı.  
Vali Özkan, huzurevi sakinlerini misafir etti
Yozgat Valisi Mehmet Ali Özkan, göreve başladığı günden itibaren halkla kurduğu sıcak iletişimi ve farklı uygulamalarıyla dikkat çekiyor.
Bakan Yerlikaya,  3 günün bilançosunu açıkladı
İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Ramazan Bayramı tatilinin ilk üç gününde meydana gelen trafik kazalarına ilişkin bilançoyu kamuoyuyla paylaştı.
Elektrik akımına kapılarak hayatını kaybetti
Yozgat'ın Yenifakılı ilçesinde ikamet eden (K.K.) isimli şahıs, elektrik çarpması sonucu hayatını kaybetti. Olay, 09 Nisan 2024 tarihinde meydana geldi.
YSK, 6 İl ve 10 İlçe için yapılan başvuruları karara bağladı
Yüksek Seçim Kurulu (YSK), siyasi partilerin Van, Şırnak, Amasya, Kırklareli, Bingöl ve Ardahan illeri ile 10 ilçe için yaptıkları başvuruları...
Yozgat Valisi Özkan, Şehitlik ziyaretinde bulundu
Ramazan Bayramı arifesinde, Yozgat Valisi Mehmet Ali Özkan, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Yozgat Milletvekili Ethem Sedef ve il protokolü, şehitlik...
Vali Özkan ve Milletvekili Sedef, jandarma personelinin bayramını kutladı
Yozgat Valisi Mehmet Ali Özkan, beraberinde Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Yozgat Milletvekili Ethem Sedef ile birlikte Muslubelen Trafik Uygulama Noktası'nda...
Türk Polis Teşkilatı’nın 179. yaşı törenle kutlandı
Türk Polis Teşkilatı'nın 179. kuruluş yıl dönümü ve Polis Haftası dolayısıyla Yerköy ilçesinde şehitlik anıtına çelenk sunum töreni gerçekleştirildi.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ