$ DOLAR → Alış: 32,44 / Satış: 32,57
€ EURO → Alış: 34,71 / Satış: 34,85

Açıkel: Her zaman halkımızın yanında hizmetimize devam ediyoruz

Sarıkaya Belediye Başkanı Ömer Açıkel, bütün dünyayı etkiliyen korona salgınının Türkiye’yi de ekonomik olarak etkilediğini ve belediyelerinde gelirlerinde büyük oranda düşme olduğunu belirterek, buna rağmen her zaman ilçe halkının yanında ve hizmetlere devam ettiklerini söyledi.

Açıkel: Her zaman halkımızın yanında hizmetimize devam ediyoruz
  • 06.10.2020

Sarıkaya Belediye Başkanı Ömer Açıkel, bütün dünyayı etkiliyen korona salgınının Türkiye’yi de ekonomik olarak etkilediğini ve belediyelerinde gelirlerinde büyük oranda düşme olduğunu belirterek, buna rağmen her zaman ilçe halkının yanında ve hizmetlere devam ettiklerini söyledi.

Başkan Açıkel, “Belediye olarak hayatın olağan aksaklıklarına, yaşanan problemlerine rağmen çalışmalarımızı ara vermeden sürdürüyoruz. Bir handan projelerimizi hayata geçirirken, diğer yandan Kovid-19 salgınına karşı mücadelemize devam ediyoruz. Ekonomik sıkıntıların yanında salgın hastalıktan kaynaklanan ek ihtiyaçlar da hasıl oldu.Belediyemiz bu süreçte bu ihtiyaçlar için ciddi bir kaynak ayırıp halkının yanında oldu.”dedi.

50 BİN ADET ÜCRETSİZ MASKE DAĞITIMI GERÇEKLEŞTİRDİK

Belediye olarak kamu kurum ve kuruluşlarına ücretsiz 50 Bin adet maske dağıtımı gerçekleştirdiklerini vurgulayan Başkan Açıkel, “Maske temininin zor olduğu dönemlerde hem İlçe halkımıza, hem sağlık çalışanlarına, hem de kamu kurum ve kuruluşlarına yaklaşık 50 Bin adet ücretsiz maske dağıtımı gerçekleştirdik.

Sağlık çalışanlarımıza ve cenaze hizmetleri için tulum ve siperlik temin ettik.

3 ay boyunca her aboneye 10 ton suyu ücretsiz verdik. ( toplamda yaklaşık 700.000 TL ) vatandaşımıza destek olduk. Kullanılan dezenfektan ve temizlik malzemelerinin de bu rakama yakın bir tutarda olduğunu belirtmeliyim.”diye konuştu.

PANDEMİDEN ETKİLENEN VATANDAŞLARIMIZA 6 BİN ADET GIDA PAKETİ ULAŞTIRDIK

Pandemi sürecinden olumsuz etkilenen 3 Bin  haneye 6 Bin adet gıda paketi ulaştırdıklarını vurgulayan Başkan Açıkel, “Bütün işyerlerini , taşıtları, toplu yaşamın olduğu binaları , bütün kamu kurumlarını hatta civar ilçelerdeki kamu kurumlarını , talep oldukça müstakil evleri, hastalık tespit edilen ailelerin evlerini sürekli dezenfekte ettik, etmeye devam ediyoruz.  Yine bu hizmetleri yaparken 60 kadar çalışanımız virüse yakalandı yada temaslı hale geldi. İşgücü kaybı da yaşadık. Bunların ve bunun gibi bahanelerin ardına saklanmak yerine hizmete de devam ettik. Son 3 ayda toplam 140.000 metre kare iki kat Emilsiyonlu asfalt çalışması gerçekleştirdik. Halen yapmaya devam ediyoruz.”şeklinde konuştu.

60 BİN METRE KARE KİLİTLİ PARKE TAŞI İLE YENİ YOL YAPTIK

60 Bin metre kare kilitli parke taşı ile yeni yol yaptıklarını kaydeden Açıkel, “Halen yapmaya devam ediyoruz. 6500 metre kare kaldırım yaptık, halen yapmaya devam ediyoruz.

Devam eden inşaatlar ve doğalgaz çalışmaları nedeniyle ortaya çıkan günlük ortalama en az 5 su arızası ve kanalizasyon çalışması gerçekleştiriyoruz. Bütün bu çalışmaları yukarıda sayılan şartlar içinde kısıtlı imkanlarla sabah akşam demeden hafta içi yada sonu demeden bütün araçlarımızla hatta dışarıdan kiraladığımız araçlarla gerçekleştirdik.  Bunları yaparken hiçbir aracımız kontak kapatmadı.  Belediyemle ve tüm çalışanlarımla gurur duyuyor, hepsinin alnından öpüyorum.”ifadelerini kullandı.

 

ReklamReklam
Yozgat’ta şiddetli rüzgar çatıları uçurdu: Vatandaşlar uyarıldı
Yozgat'ın akşam saatlerinde etkisi artan şiddetli rüzgar, ilde bazı binaların çatılarını uçurarak olumsuz etkiler yarattı. Yozgat Valiliği, yaşanan bu durum...
Tecimer: Bayram boyunca 1050 personelimiz görev yapacak
Yozgat’ta İl Emniyet Müdürü Recep Tecimer, Kurban Bayramı süresince il genelinde 400’ü trafik, 650’si asayiş tedbirleri olmak üzere toplamda 1050...
Yozgat’ta jandarma teşkilatının 185. kuruluş yıl dönümü kutlandı
Türk Jandarma Teşkilatı’nın kuruluşunun 185. yıl dönümü ülke genelinde olduğu gibi Yozgat’ta da düzenlenen törenle kutlandı.
Başkan Arslan: Birlik ve beraberlik içinde nice bayramlara
Yozgat Belediye Başkanı Dr. Kazım Arslan, bayramların milletin birlikte yaşama ve aydınlık bir geleceği bir arada kucaklama arzusunun tazelendiği günler...
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ