$ DOLAR → Alış: 7,93 / Satış: 7,96
€ EURO → Alış: 9,39 / Satış: 9,43

Başer: Yatırımların tamamlanması Yozgat’ın gelişmesine büyük katkı sağlayacak

AK Parti Yozgat Milletvekili ve Seçim İşleri Başkan Yardımcısı Yusuf Başer, AK Parti iktidarları döneminde Yozgat’a önemli yatırımların yapıldığını belirterek, devam eden yatırımların tamamlanması Yozgat’ın ekonomik ve sosyal anlamda gelişmesine büyük katkı sağlayacağını söyledi.

Başer: Yatırımların tamamlanması Yozgat’ın gelişmesine büyük katkı sağlayacak
  • 22.09.2020
  • 1.107 kez okundu

AK Parti Yozgat Milletvekili ve Seçim İşleri Başkan Yardımcısı Yusuf Başer, AK Parti iktidarları döneminde Yozgat’a önemli yatırımların yapıldığını belirterek, devam eden yatırımların tamamlanması Yozgat’ın ekonomik ve sosyal anlamda gelişmesine büyük katkı sağlayacağını söyledi.

Meclisten arta kalan zamanları, memleketi Yozgat’ta,  ilçe, belde ve köylerinde ziyaretlerde bulunarak geçiren ve il genelinde devam eden yatırımları inceleyerek takibini sürdüren Milletvekili Yusuf Başer, gazetemize yaptığı açıklamada Yozgat ve ülke gündemine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Milletvekili Başer, “AK Parti İktidarları döneminde; Yozgat’ımızda ve ülkemizin dört bir tarafında yapılan yatırımlar Cumhuriyet tarihinin en büyük yatırımlarıdır. AK Parti kurulmadan önce sağlıkta, ulaşımda, tarımda hayatın her alanında çok büyük sıkıntılar yaşıyorduk. Milletimiz bu sıkıntıların çözümü noktasında Liderimiz Genel Başkanımız Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı bir kurtarıcı olarak görmüş ve sonuna kadar kendisine güvenmiştir.”dedi.

HASTA SEVKİNDE AMBULANSA KOYACAK YAKIT BULAMAZKEN BUGÜN HAVA AMBULANSI İLE HASTAMIZIN NAKLİ YAPILIYOR

AK Parti kurulmadan önce hastanelerde ambulans sıkıntısı yaşandığını ve ambulans bulunsa da koyacak yakıt parası bulunmadığı dönemleri yaşadıklarını vurgulayan Milletvekili Başer, “Bugün acil hasta sevklerinde bırakın ambulansı hava ambulansı ile vatandaşımızın nakli yapılıyor.”dedi.

Vatandaşların bir ilaç almak için SKK’da geceden ilaç kuyruğuna girdiği günleri orta yaş ve üstü grubun çok iyi bildiğini söyleyen Milletvekili Başer, “Hamdolsun bugün sağlık alanında Avrupa standartlarının da üzerinde sağlık hizmeti sunuluyor. Yozgat Şehir Hastanemiz Türkiye’nin ilk açılan şehir hastaneleri arasında beş yıldızlı otel konforunda örnek teşkil ediyor. Bozok Üniversitemiz başta olmak üzere Adalet Eğitim Merkezi, Adli Tıp Kurumu, Diyanet Eğitim Merkezi ve önceki hükümetler döneminde tamamlanamayan ve AK Partinin iktidara gelmesi ile Yozgat Emniyet Müdürlüğü Binası ve Rehabilitasyon Merkezi tamamlanarak Yozgat’ımıza kazandırılmıştır. Bunlar şehrimiz adına büyük kamu yatırımlarıdır. Bunların yanı sıra hızlı tren ve havaalanı projelerinin tamamlanması ile şehrimiz ulaşımda da büyük bir ivme yakalayacaktır. Elbette bunlara ilave yeni yatırım ve istihdam alanları oluşturmak için Cumhurbaşkanı Yardımcımız Sayın Fuat Oktay Bey ve Adalet Komisyonu Başkanı Sayın Bekir Bozdağ Bey’in yoğun çaba ve gayretleri vardır.”dedi.

TARIM VE HAYVANCILIĞI DAHA DA GELİŞTİRECEĞİZ

Yozgat’ta tarım ve hayvancılığı daha da geliştireceklerini vurgulayan Başer, “Bu konuda gerek Tarım Kırsal Kalkınma İl Koordinatörlüğü gerekse İl Tarım ve Orman Müdürlüğü kırsalda tarım ve hayvancılığın gelişmesine yönelik yüzde 60’ların da üzerinde bir hibe desteği sağlıyor. Bu desteklemeler sayesinde üreticilerimiz, çiftçilerimiz modern hayvan üretim tesisleri kurarak faaliyetlerini sürdürüyorlar. Bu üreticilerimize yine tarım ekipman desteği ve büyük ve küçükbaş hayvan desteği de sağlanmaktadır. Bunların yanı sıra Yozgat Et ve Süt Kurumu bünyesinde kurulacak süt ünitesi de bölgemizde hayvancılığın gelişmesine büyük katkı sağlayacak. Yine bölgemizde yapım inşaatları devam eden gölet ve barajlarında tamamlanması ile sulu tarımla birlikte üretimde daha da artacaktır. ”diye konuştu.

YATIRIMCILARIMIZIN HİZMETKARIYIZ

Yozgat’a yatırım yapacak yatırımcıların hizmetkarı olduklarını söyleyen Milletvekili Başer, “İlimize, bölgemize yatırım yapacak yatırımcıların her zaman yanında ve onların hizmetkarıyız.  İş üreten, istihdam sağlayan tüm firmalarımız başımızın tacıdır. Şehrimize istihdam sağlayan, katma değer üreten bütün işletmelerimizin her zaman  yanlarında olduğumuzu bir kez daha ifade etmek istiyorum. İlimizin kalkınması ve gelişmesi için işletmelerin, fabrikaların sayısının daha artmasını istiyoruz. Kim ki ilimiz ekonomisine istihdamına katkı sağlayacaksa bizler onların her zaman yanlarında ve emrindeyiz. Yeter ki ilimize ve ilçelerimize yatırım yapılsın yeni istihdam alanları oluşturulsun bizler bunun mücadelesini veriyoruz.”ifadelerini kullandı.

 

 

AK Parti Yozgat Milletvekili ve Seçim İşleri Başkan Yardımcısı Av. Yusuf Başer, Sağlık Bakanlığı’nca Yozgat’a ve ilçelerine 15 uzman olmak...
Hayırsever vatandaş 5 kişinin 2 Bin 500 lira veresiye borcunu kapattı
Yozgat’ta kimliğini açıklamayan bir hayırsever vatandaş, 5 kişinin 2 Bin 500 Lira olan veresiye borcunu kapattı.
İHH Yozgat Şubesi’nden Azerbaycan’a destek konvoyu
İHH İnsani Yardım Vakfı Yozgat Şubesi tarafından Azerbaycan ve Ermenistan arasında devam eden Dağlık Karabağ krizinde Bakü’ye destek için Yozgat’ta...
Ekmek’te kampanya başlattı, ekmek ve pide çeşitlerini 1 Lira
Yozgat’ta faaliyetini sürdüren Sürmeli Pide Fırını başlattığı kampanya ile  piyasada 200 gram olan ve 1 lira 25 kuruşa satılan ekmek,...
Kovid-19 denetimleri aralıksız sürdürülüyor
Kovid-19 salgınına karşı, Yozgat Valisi Ziya Polat Başkanlığında  toplanan İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu  üyelerince alınan kararlar kapsamında denetimler aralıksız sürdürülüyor.
Başhekim Kozan, birimlerdeki işlemleri gözlemledi
Yozgat Şehir Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Mustafa Kozan ve hastane yönetimi, vatandaşlara daha kaliteli sağlık hizmeti sunulması noktasında hastanenin birimlerini...
Başkan Köse, gazetecilerin gününü kutladı
Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse, yayınladığı mesajında Yozgat’ta görev yapan gazetecilerin “21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü’nü” kutladı.
İl Emniyet Müdürü Esertürk’ten bekçilere hizmet içi eğitim
Yozgat İl Emniyet Müdürü Murat Esertürk, İl ve ilçelere atanan 28 çarşı ve mahalle bekçilerine mesleklerinde kanunlara uymaları ve davranış...
Vatandaşı uzaktan erişim programı ile dolandıran şüpheli İstanbul’da yakalandı
Yozgat'ta, telefonda  kendisini banka görevlisi olarak tanıtarak aradığı Mustafa Kayıp'ın (55) telefonuna uzaktan erişim programıyla bağlanıp, kendi hesabına 28 bin 200 lira aktaran...
Başkan Dursun: Basın, demokrasimizin vazgeçilmez unsurlarından biridir
AK Parti Yozgat İl Başkanı Çelebi Dursun, “Basın, demokrasimizin vazgeçilmez unsurlarından biridir.”dedi.
Jandarma’dan kaçak kazıya dron’lu baskın
Yozgat İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, Çekerek İlçesinde sit alanı bölgesinde kaçak kazı yapan şüphelileri dron ile tespit ederek suçüstü yakaladı.
Yerköy Terminalinde sona gelindi
Yerköy Belediyesi tarafından 2018 yılında Şel Mevkisi Yerköy- Ankara Karayolu yakınında yapım inşaatına başlanılan Yerköy Şehirlerarası Otobüs Terminali Belediye Başkanı...
Kılıç: Gazetecilik, fedakarlık ve sorumluluk isteyen önemli bir meslektir
AK Parti Yozgat Merkez İlçe Başkanı Kürşat Kılıç, gazeteciliğin fedakarlık ve sorumluluk isteyen önemli bir meslek olduğunu söyledi.
Sedef, öncülüğünde 20 Milletvekili, yerel basının sorunlarını  meclise taşıdı
Yozgat ve ülke genelinde ekonomik anlamda büyük fedakarlıklarla faaliyetini sürdürmeye çalışan yerel basının sorunlarına duyarsız kalmayan Milliyetçi Hareket Partisi (MHP)...
Vali Polat, muhtarların gününü kutladı
Yozgat Valisi Ziya Polat,  19 Ekim Muhtarlar Günü dolayısıyla yayınladığı mesajında muhtarların gününü kutladı.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ