$ DOLAR → Alış: 8,28 / Satış: 8,31
€ EURO → Alış: 10,07 / Satış: 10,11

Yozgat’tan Mengenli ustalara rakipler yetişecek

Yozgat Belediyesi tarafından 1. Ulusal Yemek Festivali düzenlenecek. Renkli görüntülere sahne olacağı belirtilen festivalde, Lise Caddesinde aynı anda 1000 adet desti kebabı pişirilecek.

Yozgat’tan Mengenli ustalara rakipler yetişecek
  • 04.05.2017
  • 617 kez okundu

Yozgat Belediyesi tarafından 1. Ulusal Yemek Festivali düzenlenecek. Renkli görüntülere sahne olacağı belirtilen festivalde,  Lise Caddesinde  aynı anda 1000 adet desti kebabı pişirilecek.

Yozgat Belediyesi ve Tüm Aşçılar ve Pastacılar Konfederasyonu (TAŞPAKON) işbirliği ile düzenlenen 1. Ulusal Yemek Festivali yarın başlıyor.
Belediye Başkanı Kazım Arslan, Belediye tarafından organize edilen festival öncesi, Büyük Sinema Kültür ve Sanat Merkezi’nde düzenlediği basın toplantısında gazetecilere değerlendirmede bulundu. Yozgat’ın kültürüne ve sanatına yönelik yapılan çalışmalara bir yenisini daha eklediklerini belirten Başkan Arslan,” Şehrimizin kültürüne, sanatına, ruhuna yönelik olarak yapmış olduğumuz çalışmalara bir yenisini daha ekliyoruz. 3 yıldır Yozgat’ta değişik çalışmalar yapılıyor. Bu yıl 1. Ulusal Yemek Festivalini yapıyoruz. Bu sene birincisini yapacağımız festivalin yıllar boyu devam etmesi temennisindeyiz. Yozgat’ın tanıtımına ciddi katılımlar sunacağına inanıyorum. Yozgat’ın diğer Anadolu illeri gibi tandır kebabı, testi kebabı, arabaşı, parmak çöreği gibi yemek kültürü var ama bunları yeterince tanıtamıyoruz. Bunları biraz daha tanıtmaya yönelik olarak TAŞPAKO ile birlikte 1. Ulusal Yemek Festivalini yapacağız. Bu festivalden Yozgat ve Yozgatlı kazanacak. 3 gün boyunca insanlar hem Yozgat’ı hem de Yozgat kültürünü tanıyacaklar” dedi.

FESTİVALE 37 İLDEN 321 AŞÇILIK BÖLÜMÜ ÖĞRENCİSİ KATILACAK

Yozgat’ta 37 ilden 321 aşçılık bölümünde okuyan öğrencinin geleceğini ifade eden Arslan, 250 civarı da aşçının Yozgat’a geleceğini dile getirdi. Aşçıların ve öğrencilerin 3 gün boyunca değişik kategorilerde yarışacağını anlatan Arslan, festivalde çeşitli sosyal etkinliklerinde olacağını ifade etti.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ