$ DOLAR → Alış: 8,82 / Satış: 8,85
€ EURO → Alış: 10,35 / Satış: 10,39

Yerköy Belediyesinde toplu iş sözleşmesi sevinci

Yerköy Belediyesi ve Hizmet İş Sendikası Yozgat Şubesi arasında sendika üyelerini kapsayan 3 yıllık Toplu İş Sözleşmesi imzalandı.

Yerköy Belediyesinde toplu iş sözleşmesi sevinci
  • 13.07.2020
  • 1.084 kez okundu

Yerköy Belediyesi ve Hizmet İş Sendikası Yozgat Şubesi arasında sendika üyelerini kapsayan 3 yıllık Toplu İş Sözleşmesi imzalandı.

Toplu iş sözleşmesi ücret zammı birinci yıl birinci 6 ay sendika üyesi işçilerin taban yevmiyelere sosyal haklar hariç yüzde 12 ile ikinci 6 ay memur zammı artışı ve enflasyon farkı, ikinci yıl birinci 6 ay ikinci yıl ikinci 6 ay ve 3 yıl birinci 6 ay ve ikinci 6 ay memur zammı artışı ve enflasyon farkı yansıtılacak.

Yerköy Belediye Başkanlığında yapılan toplu iş sözleşmesi imza törenine, Yerköy Belediye Başkanı Ferhat Yılmaz, Belediye Başkan Yardımcısı Oktay Yılmaz, Cemil Kaplan, Şirket Müdürü Hüseyin Bedir Ergin, İşyeri Sendika Temsilcileri Şuayip Soylu, Hüseyin Çelik ve sendika üyesi emekçi işçiler katıldı.

İmza töreni sonrası konuşma yapan Belediye Başkanı Ferhat Yılmaz, kısıtlı imkanlara rağmen çalışanların alınteri ve emeğinin karşılığı ücretleri gününde ödediklerini söyledi.

Başkan Yılmaz, “Görevde gediğimiz günden bu güne kadar kısıtlı imkânlarımıza rağmen Allah’ın yardımı ile çalışanlarımızın altın teri ve emeği karşılığı ücretlerini gününde ödedik.Cenabı Allah yardımı ile görevde olduğumuz sürece de, çalışan kardeşlerimizin alın teri kurumadan emeklerinin karşılığını zamanında ödeyeceğiz.    Çalışanın alın teri ve emeği üzerinde pazarlık yapmadık. Gönül isterdi ki daha fazlasını vereyim ama belediyemizin imkânları doğrultusunda elimizden gelen en iyi zammı yaptık.Çalışanlarımızdan tek isteğim, aldıkları her kuruşu helal ettirmeleri.  Yerköy için ellerinden gelenin en iyisini yapmaları. Biz ücret zammı yaparken hiç kimsenin ismine, cismine, bakmadan, siyasi görüşüne bakmadan yaptık. Cenabı Allah yardımı ile görevde olduğumuz sürece de, çalışan kardeşlerimizin alın teri kurumadan emeklerinin karşılığını zamanında ödeyeceğiz.  Burada her çalışanımız bizi temsil ediyor. Tüm çalışanlarımızdan Yerköy için Yerköy Belediye Başkanı Ferhat Yılmaz gibi çalışmasını istiyoruz. Belediyemizin imkanları düzeldiği gün çalışanlarımızın ücretleri için elimizden gelenin en iyisini yapacağımızdan hiç kimsenin şüphesi olmasın.”dedi.

Hizmet İş Sendikası Yozgat Şube Başkanı Ferman Zararsız’da yaptığı konuşmada; Belediye Başkanı Ferhat Yılmaz’a teşekkür etti.

Zararsız, “Yerköy Belediye Başkanımız Ferhat Yılmaz, emekçi kardeşlerimizin ücretleri için belediyenin tüm imkânlarını kullanarak bu gün için verilecek en yüksek ücret zammını çalışanlarımıza vermiştir. Belediye Başkanımızla kadrolu işçiler ve şirket işçileri için imzaladığımız bu ikinci toplu iş sözleşmemiz.  Kadrolu işçiler için yaptığımız toplu iş sözleşmesinde de, şirket işçileri için imzaladığımız bu toplu iş sözleşmesinde de, alın teri ve emeğin pazarlığı olmaz dedi ve belediyenin tüm kısıtlı imkânlarına rağmen verilebilecek en yüksek ücret zammını verdi. Ayrıca belediyenin imkânları düzeldiği zaman yapılacak en yüksek ücret zammını vereceğinin sözünü verdi. Yerköy Belediye Başkanımız Ferhat Yılmaz’ın  verdiği söz bizim için senettir. Yerköy Belediye Başkanımız Ferhat Yılmaz’a, şahsım, sendikamız ve tüm emekçi kardeşlerimiz adına teşekkür ederim.”diye konuştu.

 

Yozgat Valisi Ziya Polat ve Belediye Başkanı Celal Köse, Avrupa Spor ve Hareketlilik Haftası nedeniyle Spor Vadisi’nde düzenlenen Spor Şenliği’ne...
Bilal Şahin İlahiyat Fakültesinde mezuniyet sevinci
Bozok Üniversitesi Bilal Şahin İlahiyat Fakültesi’nde 2020-2021 akademik yılı lisans eğitimlerini başarıyla tamamlayan öğrenciler düzenlenen törenle diplomalarını aldı.
Down sendromlu çocuğu bulmak için emniyet seferber oldu
Yozgat'ın Sorgun ilçesinde kaybolan 5 yaşındaki Emir Talha Erdem isimli down sendromlu çocuk için polis ekipleri seferber oldu.
Musatafa Yağız’a Nefes Ol
Antalya’da yaşayan Didem (36) ve Gökhan (39) Gülmez çiftinin bebeği SMA hastalığıyla mücadele ediyor.
Kaçırılmak istenen öğrenciyi moto kurye kurtardı
Yozgat'ın Sorgun ilçesinde kaçırılmak istenen öğrenciyi moto kurye kurtardı.
Yozgat en yüksek iller sıralamasında ilk 7’de
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 11-17 Eylül arasındaki vaka sayılarını açıkladı. Yozgat en yüksek iller arasında ilk 7’de yer alarak, yüzde...
Bozkır’ın Tezenesi vefatının 9. yıl dönümünde anılıyor
Bozkırın Tezenesi" olarak bilenen ve 25 Eylül 2012'de vefat eden halk ozanı merhum Neşet Ertaş, başta memleketi Kırşehir olmak üzere...
Vali Polat, Şehit babası Şahin’in cenazesine katıldı
Yozgat Valisi Ziya Polat, 2004 yılında Hakkari’nin Çukurca’da şehit olan Jandarma Asteğmen Süleyman Şahin'in vefat eden babası Murat Şahin'in Yerköy...
Başkan Köse: Ortak paydamız Yozgat
Başkanlık görevine geldiği günden bu yana esnaf ve vatandaş ziyaretlerini sürdüren ve istişare toplantıları düzenleyen Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse,...
Yozgat’ta yaban hayatı fotokapanla görüntülendi
Yozgat’ta ormanlık alanlara kurulan fotokapanla; yaban hayatı görüntülendi.
Divanev Yozgat Mağazası açıldı
Yozgat’ta yarım asırdır mobilya sektöründe faaliyet gösteren Köksallar Mobilya bünyesinde hizmet verecek Divanev Yozgat Mağazası, kalabalık bir davetli katılımıyla düzenlenen...
Yozgat’ta kamu kurum misafirhaneleri öğrencilere açıldı
Yozgat Valisi Ziya Polat, ilgili kamu kurum müdürleri ile yaptığı toplantı sonrası il genelinde kamu kurumlarına ait misafirhanelerin, yurt bulamayan...
Sağlıklı yaşam için pedal çevirdiler
“Avrupa Hareketlilik Haftası” kapsamında Yozgat Belediyesi tarafından “Bisiklet Sürme Etkinliği kapsamında düzenlenen bisiklet turunda katılımcılar sağlıklı yaşam için pedal çevirdi.
Kavşakta düzenleme çalışması yapıldı
Yozgat Belediyesi tarafından Esentepe Mevkiinde petrol istasyonun olduğu güzergahta yeniden düzenleme yapılarak orta refüj kaldırıldı, yeniden yol açıldı.
İki sporcu Kayseri Bölge Karmasına seçildi
Yozgat Belediyesi Bozokspor Kulübü sporcuları, başarılarına yeni başarı eklemeyi sürdürüyor.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ