$ DOLAR → Alış: 8,54 / Satış: 8,57
€ EURO → Alış: 10,09 / Satış: 10,13

Yazıcı, okullarda eğitim hazırlık çalışmalarını yerinde inceledi

Yozgat İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı, yeni eğitim-öğretim dönemi öncesi ilçelerde okul ziyaretlerinde bulunarak eğitim hazırlık çalışmaları kapsamında idareciler ve öğretmenlerle bir araya geldi.

Yazıcı, okullarda eğitim hazırlık çalışmalarını yerinde inceledi
  • 05.09.2018
  • 657 kez okundu

 

Yozgat İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı, yeni eğitim-öğretim dönemi öncesi ilçelerde okul ziyaretlerinde bulunarak eğitim hazırlık çalışmaları kapsamında idareciler ve öğretmenlerle bir araya geldi.

Yozgat Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından İl genelindeki okul ve kurumlarda yapılan seminer çalışmaları ile eğitim öğretime hazırlık çalışmaları kapsamında Sorgun Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu ile Şehit Ahmet Alan Anadolu Lisesini  ziyaret eden Yusuf Yazıcı, okul müdürleri ile öğretmenlerle bir araya gelerek eğitim üzerine değerlendirmelerde bulundu.

Yazıcı,  müdür yardımcıları ve şube müdürleri ile birlikte planlama dahilinde eğitim kurumlarını ziyaret ederek eğitim öğretim konusunda gerekli çalışmaları yaptıklarını belirtti.

Bu kapmada Milli Eğitim Müdürü ,Müdür Yardımcıları ,Şube Müdürleri  ile İlçe Milli Eğitim Müdürleri ve Şube Müdürleri görevlendirilmiş olup ,planlama dahilinde yerinde incelemeler yapılmaktadır.

Sorgun İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Ekinci’yi  makamında ziyaret eden İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı, daha sonra Sorgun Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu ile Şehit Ahmet Alan Anadolu Lisesini de ziyaret ederek hazırlık çalışmaları hakkında bilgi aldı.

ÇALIŞMALARIN PLANLI BİR ŞEKİLDE BİLİMSEL ZEMİN ÜZERİNDE YÜRÜTÜLMESİ GEREKİR

Eğitimle alakalı çalışmaların planlı ve bilimsel bir zemin üzerinde sağlıklı bir şekilde yürütülmesi gerektiğini vurgulayan Yazıcı, “Okullarımızda öğretmenlerimizin seminer çalışmalarına katılıyoruz. Hem akademik başarının artırılması hem de öğrencilerimize değer duygularının kazandırılması için çalışmalarımızın planlı bir şekilde ve bilimsel zeminde yürütülmesi gerekir. Derslerin işlenişlerinde kazanımlara uygun metot ve yöntemlerin belirlenmesi her kazanımın ölçülmesi ve ölçeklere işlenerek tam öğrenme ilkesine göre çalışılması, velilerimizin sorunlarının tespit edilmesi ve bu sorunların çözümüne  yönelik okul içi seminerler düzenlenmesi, yönetici, öğretmen ve öğrencilerin birlikte kitap okuyarak sosyal öğrenme yöntemiyle öğrencilere kitap okuma alışkanlığının kazandırılması, veli öğrenci ve şube rehber öğretmenin birlikte ve öğrenciye yönelik çalışma ve etkinlik programı hazırlanması ve programın müştereken takip edilmesi, her öğrencinin yeteneklerinin tespit edilerek en az bir etkinlik içerisine dahil edilmesi gerekir.”dedi.

Asıl olanın çocukların mutluluğu olduğunu vurgulayan Yazıcı, “ Asıl olan çocuklarımızın mutluluğudur. Mutlu öğrenci umutlu, umutlu öğrencinin de başarılı olmaması kaçınılmazdır.”diye konuştu.

Çocukların, bugünün ve geleceğin tamamı ile doğrudan ilgili olduğunu vurgulayan Yazıcı, yönetici, öğretmen ve çalışanlara teşekkür ederek, sağlık ve esenlikler içerisinde bir ders yılı geçirme temennisinde bulundu.

TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı ve Ak Parti Yozgat Milletvekili Bekir Bozdağ, ilçe ziyaretleri kapsamında Akdağmadeni ilçesini ziyaret etti.
Sedef: MHP’li belediyelerimiz çalışmaları ile büyük takdir topluyor
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Yozgat Milletvekili İ Ethem Sedef,  Yozgat’ta MHP’li belediyelerin çalışmaları ile halkın takdirini topladığını belirterek, kendilerinin de...
Başkan Köse: Planlı şekilde bütün mahallelerimize hizmet götürüyoruz     
Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse, yaz dönemiyle birlikte belediye olarak çalışmaların hız kesmeden devam ettiğini belirterek, bütün mahallelere planlamalar kapsamında...
Erciyas’tan hayırlı olsun ziyareti
Sağlık Sen Yozgat Şube Başkanı Atakan Erciyas, Yozgat Şehir Hastanesi Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü  Elif Tinel,  Başhekim Yardımcısı  Dr. M...
İnfak Derneği, Somali’de 10 Bin aileye kurban sevinci yaşattı
Yozgat’ta faaliyetini sürdüren  İnfak Derneği, Somali’de yaklaşık 10 Bin aileye kurban dağıtımı gerçekleştirdi
Kurban Bayramıyla birlikte fırınlarda kıymalı pide mesaisi başladı
Yozgat’ın kıymalı pidesiyle ünlü ilçesi olan Yerköy’de pide fırınlarında kıymalı pide yoğunluğu başladı. Vatandaşlar kıyma olarak çektirdikleri kurban etini kıymalı...
Market ve kasaplarda kurban etini kıyma çektirme yoğunluğu
Yozgat’ta Kurban Bayramı‘nın 1. Gününden itibaren market ve kasaplar, kurban etlerini kıyma olarak çektirmek ve sucuk yaptırmak isteyenlerin akınına uğruyor.
Yozgat’ta trafik kazasında 1 kişi öldü,4 kişi yaralandı
Yozgat'ta meydana gelen trafik kazasında otomobil şarampole uçtu aynı aileden 1 kişi öldü, 4 kişi yaralandı.
Yozgat ESOB Başkanı Altın’ın mutlu günü
Yozgat Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Latif Altın, hayatta en mutlu günlerinden birini oğlu Burak Altın’ın düğün töreninde yaşadı.
Bir hafta sonra düğünleri olacaktı
Yozgat’ta bir hafta sonra düğünleri yapılacak olan Uzman Çavuş  Hacı Y. (30), yakın zamanda nikahlandığı  öğretmen Aysel Y.'yi (29) tabancayla ateş ederek öldürüp,...
Yılmaz ve Kaya ailelerinin mutlu günü
DEVA Partisi Yozgat İl Başkan Yardımcısı Gökhan Yılmaz’ın kızı, Hizmet İş Sendikası Yozgat Şubesi Başkanı ve Hak İş İl Başkanı...
Muhteşem Sünnet Düğünü ile erkekliğe ilk adımını attı
AK Parti Yozgat İl Başkan Yardımcısı Suat Tinel ve Seda Tinel çiftinin biricik oğlu Mert Talha Tinel, muhteşem bir sünnet...
Demirer, Partilileri ile bir araya geldi
İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Taner Demirer, Partisinin Yozgat İl Başkanlığı ziyaretinde  partilileri ile bir araya geldi.
Muhtarlardan Başkan’a teşekkür plaketi
Yerköy’e bağlı bazı köy muhtarları köylerinde yapılan çalışmalara destek olduğu için Köseli Belediye Başkanı Bekir Yılmaz’a teşekkür plaketi takdim etti.
Bozdağ, Boğazlıyan’da vatandaşlarla bir araya geldi
TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı ve Ak Parti Yozgat Milletvekili Bekir Bozdağ, Boğazlıyan’da vatandaşlarla bir araya gelerek  sorun ve isteklerini dinledi.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ